Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 16d. 21:18

Senojoje Varėnoje pagerbti Varėnos krašto kultūrai ir menui nusipelnę kraštiečiai

Senojoje Varėnoje pagerbti Varėnos krašto kultūrai ir menui nusipelnę kraštiečiai.
Rūtos Averkienės nuotr. / Senojoje Varėnoje pagerbti Varėnos krašto kultūrai ir menui nusipelnę kraštiečiai.

Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje paminėtos Senojoje Varėnoje gimusio didžio genijaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 143-osios gimimo metinės ir dvidešimt antrąjį kartą įteikti garbingi apdovanojimai Varėnos krašto kultūrai ir menui nusipelniusiems žmonėms.

„Sidabrinės bitės“ ženklai įsegti ir Savivaldybės kultūros premijomis apdovanoti šių metų „Sidabrinės bitės“ laureatai – lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja konsultantė, Varėnos literatų klubo „Jievaras“ narė, aktyvi visuomenininkė Joana Grigaitienė bei Varėnos viešosios bibliotekos direktorius ir aktyvus visuomenininkas Eitaras Kazimieras Krupovičius.

Po gražiais bažnyčios skliautais iškiliausiems kultūros ir meno puoselėtojams nuskambėjo daugybė sveikinimų ir įspūdingas koncertas.

Paminėtos 143-osios M.K.Čiurlionio gimimo metinės

Iškilmingas renginys tradiciškai prasidėjo Šv. Mišiomis, kurias už iškilų lietuvių tautos menininką, Senojoje Varėnoje gimusį M.K.Čiurlionį bei visus Varėnos krašto kūrėjus aukojo šio renginio globėjas, Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas Pranciškus Čivilis.

Šv. Mišių metu ir po jų įspūdingą koncertą iškilmingo renginio dalyviams padovanojo solistė Julija Stupnianek-Kalėdienė, vargonininkė Jūratė Landsbergytė ir fleitistas Vytautas Oškinis.

Šis koncertas – sakralinės muzikos valanda pagerbiant M.K.Čiurlionį, vienas iš paskutiniųjų šių metų menų festivalio „Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu“ renginių, jau kelintus metus vykstančių ir Varėnos krašte. Šv. Mišių metu giedojo ir Senosios Varėnos parapijos choras „Sonata“, vadovaujamas Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos pedagogės Ilonos Zalanskienės.

„Sidabrinės bitės“ – darbščiausioms Varėnos kraštui nusipelniusioms „bitutėms“

Po Šv. Mišių Varėnos rajono savivaldybės bei rajono Kultūros ir meno tarybos iniciatyva šiemet jau dvidešimt antrąjį kartą „Sidabrinės bitės“ buvo įsegtos labiausiai Varėnos krašto kultūrai ir menui nusipelniusiems žmonėms.

1996 m. Varėnos kultūros ir meno taryba įsteigė Varėnos rajono kultūrai nusipelniusių žmonių apdovanojimą – „Sidabrinės bitės“ ženklą. Apdovanojimo tikslas – skatinti aktyvius kultūros veikėjus, sudaryti vienodas darbo sąlygas visuomeniniams ir etatiniams kultūros darbuotojams. 1998 m. Varėnos rajono savivaldybė „Sidabrinės bitės“ apdovanojimą papildė kultūros premija.

Jau tapo gražia tradicija po šios šventovės skliautais minint M.K.Čiurlionio gimimo dieną drauge su Varėnos rajono savivaldybės vadovais, meno, kultūros žmonėmis ir Senosios Varėnos bendruomene pagerbti ir darbščiausias „bitutes“.

Šiemet Savivaldybės kultūros premija bei Kultūros ir meno tarybos ženklu „Sidabrinė bitė“

už kūrybišką pedagoginę ir visuomeninę veiklą, šiltus ir prasmingus poezijos, prozos kūrinius, vertingas apybraižų knygas apie Varėnos krašto šviesulius, kurių darbai reikšmingi bendruomenės žmonių gyvenime, už minties, dvasingumo, kultūros, gyvenimiškos patirties skaidą apdovanota lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją konsultantė, Varėnos literatų klubo „Jievaras“ narė, Trečiojo amžiaus universiteto valdybos narė J.Grigaitienė.

Už aktyvią veiklą populiarinant grožinę literatūrą, istorines ir kultūros vertybes, vaikų literatūros rašytojų įamžinimo iniciatyvas, novatoriškas idėjas ir Dzūkijos kraštui svarbių projektų įgyvendinimą apdovanotas Varėnos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius ir aktyvus visuomenininkas E.K.Krupovičius.

Šių metų laureatams, įsijungusiems į ankstesniųjų metų „sidabrinių bitučių“ būrį, „Sidabrinės bitės“ ženklus įsegė Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, premijas ir po gėlių puokštę įteikė Savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas bei Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Svirskienė, padėkas – Varėnos rajono Kultūros ir meno tarybos pirmininkas Algirdas Juškevičius. Juos nuoširdžiai sveikino ankstesnieji „Sidabrinės bitės“ laureatai, būrys artimųjų ir draugų.

Meras A.Kašėta, sveikindamas šių ir ankstesniųjų metų laureatus, pažymėjo, kad labai prasminga pagerbti savo krašto šviesuolius: „Senojoje Varėnoje gimęs M.K.Čiurlionis paliko didelį pėdsaką mūsų tautos tapatybėje. Jis, kaip Maironis, kaip Justinas Marcinkevičius, yra neabejotinai vienas iš mūsų pasaulėjautos „architektų“. Lygiai prieš metus teko dalyvauti renginyje, skirtame M.K.Čiurlioniui, Sankt Peterburge. Apie jo kūrybos vertę ir reikšmę šiame renginyje diskutavo didelė akademinė bendruomenė. Minint šio menininko gimimo metines, labai prasminga proga prisiminti ir pagerbti visus kūrybingus Varėnos krašto žmones, kurie kiekvienas į kultūros „avilį“ įneša po didelį indėlį. Tų mūsų kūrėjų skleidžiamą šilumą galima pajusti visame krašte. Štai gerbiamą Joaną Grigaitienę, kuri buvo ir mano mokytoja, už neįkainojamą indėlį ugdant asmenybes ir mokant lietuvių kalbos, atsimena ir labai vertina ne viena moksleivių karta. Eitaras Krupovičius yra gerbiamas vadovas ir besąlygiškas autoritetas Varėnos krašto bibliotekininkų bendruomenei. Jo indėlis įvairiomis formomis įamžinant poetų Martyno Vainilaičio ir Anzelmo Matučio atminimą, organizuojant kitus prasmingus renginius bei įgyvendinant projektus yra taip pat labai reikšmingas. Džiaugiuosi, kad mūsų kraštas tikrai turtingas talentingais, kūrybingais ir darbščiais žmonėmis.“ Meras A.Kašėta padėkojo šių bei ankstesnių metų „Sidabrinės bitės“ laureatams už prasmingą veiklą, palinkėjo ir toliau nuoširdžiai dirbti Varėnos kraštui.

J.Grigaitienė prisipažino, kad labai sujaudinta tokio svarbaus įvertinimo: „Noriu pasidžiaugti, kad tapau iškilių asmenybių grupės nare, ir pasakyti, kad esu įpareigota šio įvertinimo. Tikiuosi dar pabaigti tuos darbus, kuriuos esu pradėjusi, tikiu, kad Viešpats dar palaimins. Ačiū visiems, kurie atkreipė dėmesį į mano veiklą, komisija, kuri pritarė.“

E.K.Krupovičius sakė: „Tikrai žinau, kad tai yra pats didžiausias mano veiklos įvertinimas, nes įvertino mano krašto žmonės. Tas apdovanojimas tikrai įpareigoja. Tuo pačiu matau, kad einu teisinga linkme, tik reikia žengti pirmyn. Už tai turiu padėkoti visiems, kuriuos sutikau savo gyvenimo kelyje, o jame sutikau tikrai šviesių žmonių. Komisijai, mokytojams, kultūros centro darbuotojams, su kuriais padarėm daug gražių veiklų, bibliotekininkams, su kuriais įgyvendinom daug įdomių projektų, bet labiausiai – šeimai. Nuo šiol dar labiau didinsiu apsukas.“

Šventinio renginio metu „Sidabrinių bičių“ laureatams nuskambėjo daugybė sveikinimų ir „Ilgiausių metų“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Medikai šokiruoti: buvusi ministrė A.Pabedinskienė už ES lėšas juos moko, kaip išvengti korupcijos

Aktualu

Jungtinės Karalystės konservatoriai balsuos dėl nepasitikėjimo premjere Th.May

Aktualu

V.Titovas Kremliaus propagandos kanale kritikavo Rusijos agresiją smerkiančią rezoliuciją

Aktualu

D.Gudzinevičiūtė apie „Olifėjos veiklą“: situaciją vertina prokuratūra

Vardai

Džordana Butkutė ir Elegijus Strasevičius švenčia vestuvių metines: prisiminkime gražiausią jų dieną

24sek

Lietuvos milijonierių sąraše krepšinio žvaigždes aplenkė žavi dviratininkė

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? R.Karbauskis: „Mokytojų atlyginimai auga labiausiai viešajame sektoriuje“

Aktualu

Interesų konflikto neišvengęs A.Veryga apgailestauja, pagrindo trauktis nemato

Aktualu

D. Kreivys pristato sprendimus, kaip išspręsti Vilniaus kamščių problemą

Gyvenimas

Mados tinklaraštininkės Vaidos pasiūlymas: 3 puošnūs deriniai Kalėdoms

Kultūra

Naujai įsteigtas scenos menų kritikų apdovanojimas atiteko 15min rašančiai A.Kaminskaitei

24sek

Keturios „Žalgirio“ traumos – didžiausias klaustukas dėl svarbiausio žaidėjo

Aktualu

Rytinis reidas Panevėžyje: didžiausios pažeidėjos – „Volkswagen“ vairuojančios girtos moterys

Mokslas.IT

Ko 2018 metais lietuviai ieškojo per „Google“?

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Henrikas Savickis

Vardai

Simonai Milinytei suėjo 23-eji: „Gimtadienį ir Kalėdas su šeima švęsiu tik sausį“

Mokslas.IT

Kosmonautai paėmė mėginių aplink mįslingą skylutę erdvėlaivyje „Sojuz“

Aktualu

Politinės korupcijos byloje teismas aiškinosi LNK nuolaidas „darbiečiams“

Kultūra

R.Karbauskis šeimoms žada nemokamus muziejus kiekvieną sekmadienį

Aktualu

Strasbūro šaulio ieškanti prancūzų policija sulaikė penkis žmones

Naujienos

24sek

Ne LeBronas – suskaičiavo, kas NBA daugiausia uždirba per sekundę

Sportas

W.Rooney – „Man United“ žaidėjams: „J.Mourinho daro pakankamai, turite jūs pasitempti“

Deuce

JAV kūrė stebuklą, tačiau Daviso taurės finale – Kroatijos rinktinė

Pasaulis kišenėje

Graikijos salos: kodėl Lefkadą verčiau rinktis nei Korfu

Aktualu

Linas Šipavičius: Sekmadienio evangelija. O kas mums yra Jėzus?

Aktualu

Palėvenėlės kaime prie poilsiaviečių 18-metis važinėjosi automobiliu girtas

Mokslas.IT

Sacharos dykuma gali nesunkiai sužaliuoti

Aktualu

Sankt Peterburge šimtai žmonių protestavo prieš pensijų reformas

24sek

Girdamas kylančią Djuko žvaigždę S.Marbury į miltus sumalė LeBroną: „Tik Zionas gali pranokti M.Jordaną“

Gyvenimas

Psichologė apie sovietmečio kartą: kokie požymiai išduoda kultūrinę traumą patyrusį žmogų

Mokslas.IT

Mokslininkų siekis prikelti gauruotąjį mamutą

Verslas

Kalifornijoje įstatymu įtvirtintas siekis gaminti tik „žaliąją“ elektrą

Verslas

Rengdamasis „kietajam“ „Brexit“, britų verslas gali sukaupti atsargų už 40 mlrd. svarų

Vardai

Pikete „Stop smurtui prieš gyvūnus“ – simbolinės N.Zobovo cirke mirusios meškutės Lialios laidotuvės

Aktualu

59 filipiniečių gyvybes nusinešęs taifūnas užgriuvo Pietų Kiniją

Aktualu

Britanijos VRM siūlo iki „Brexit“ neskelbti sankcijų Rusijai dėl Skripalių apnuodijimo

Aktualu

Mianmare užgrobę sunkvežimį iš kalėjimo pabėgo dešimtys kalinių

Aktualu

Seimo nario rinkimuose Zanavykų apygardoje balsavo ketvirtadalis rinkėjų

Vardai

Antrą kartą į „Lietuvos balsą“ sugrįžtanti Beatričė: „Po atstūmimo buvau sužlugdyta“

Aktualu

Pasaulių sandūroje: prie vartų į gyvenimą gali pasitikti dozė degtinės ar net policija

Vardai

Ypatingos

03:17
07:15

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata