Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 4d. 20:02

Šeštadienį Lietuvoje – „Idėjų diena“

Šeštadienį vyksiančios akcijos „Idėjų diena“ metu šalies gyventojai galės siūlyti savo idėjas bendruomenei ar visai šaliai aktualiais klausimais. Savo idėjas bus galima siūlyti daugelyje Lietuvos vietų.

„Šiuo metu turime 60 taškų 40 rajonų, kurie veiks mokyklose, bibliotekose, kultūros namuose“, – žurnalistams trečiadienį sakė viešosios įstaigos „Darom 2009“, kuri ir organizuoja renginį, valdybos narė Justina Kaluinaitė.

Pasak jos, kiekviename „taške“ dirbs 2–3 koordinatoriai, kurie vadovaus diskusijoms ir registruos visus pasiūlymus.

Diskusijų temos, organizatorių teigimu, bus suskirstytos į kelis blokus: sveikatos, sporto, laisvalaikio, ekologijos, taip pat šeimos planavimo, gerovės, auklėjimo ir švietimo, vertybių ugdymo bei verslumo, mokslo ir pažangos, kultūros ir meno.

Kiekvienas temų blokas dar turės potemių.

Paklaustas, kaip idėjos vėliau bus realizuojamos, viešosios įstaigos „Aš Lietuvai“ vadybos centro vykdomasis direktorius Steve'as Stepanoffas atsakė, jog idėjos pirmiausia bus susistemintos.

„Susisteminus idėjas mes pamatysime, kas galėtų prisidėti prie idėjų įgyvendinimo: ar Seimas, ar Vyriausybė. Mes tikimės, kad visos institucijos galės įsilieti į bendrą procesą“, – sakė S.Stepanoff.

Dalyvių registracija šeštadienį prasidės 11 val. Akcija vyks iki 15 valandos, tačiau ši akcija – tik ilgo ir nuoseklaus darbo pradžia, taigi žmonių idėjos bus laukiamos ir po „Idėjų dienos“.

Analoginė akcija šių metų gegužės mėnesį buvo rengta Estijoje, joje dalyvavo 11 tūkst. žmonių.

Tokios akcijos taip pat vyksta Airijoje, Slovėnijoje ir JAV.

Spaudos konferencijoje dalyvavo VŠĮ „Darom 2009“ valdybos nariai: Viltė Kristina Steponėnaitė, Justina Kaluinaitė, Laurynas Gerikas, judėjimo „Aš Lietuvai“ vadybos centro vykdomasis direktorius Aleksandras Burtovojus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos