TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šeštadienį Rumšiškėse šurmuliuos Žolinės šventė (nuotraukos)

Šventė Lietuvos liaudies buities muziejuje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kaimiška aplinka.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos liaudies buities muziejuje, Aukštaitijos kaime, šeštadienį nuo vidurdienio įsisuks Žolinės renginiai.

„Kas per Žolinę neviešės, tas visą gyvenimą laimės (sėkmės) neturės“, – sako žmonės. Nuo seno Žolinės atlaidai – visuotinio viešėjimo, giminių susitikimų diena. Besiruošiantiems į Rumšiškes, Lietuvos liaudies ir buities muziejų, Žolinės šventadienio organizatoriai primena renginius, į kuriuos jie kviečiami užsukti.

11 val. Žolinės puokščių paroda (prie koplyčios šventoriaus). Tradicines puokštes pristatys muziejininkės Gr.Žumbakienė ir J.Samulionytė.

12 val. Šv.Mišios muziejaus koplyčioje. Gėlių ir žolynų puokščių, javų, vaisių ir daržovių, duonos šventinimas.

13 val. Vilniaus folkloro ansamblio „Virvytė“ (vadovė L.Sungailienė) pasirodymas.

13–17 val. Tauragnų sodyboje programa „Žolinė. Šventadienis Lietuvos kaime XX a. 3–4 deš.“

13–17 val. Gyvakarų sodyboje – žaidimai, viktorinos (nugalėtojų lauks skrydis virš muziejaus).

13–17 val. Kyliškių sodyboje veiks Vaistažolių dirbtuvės (Smilkalų gamyba iš vaistingųjų augalų. Bus rodomi natūralūs smilkalų gamybos būdai, kuriuos lietuviai naudojo nuo seno iš tokių augalų kaip jonažolės, kadagių, pelynų. Anuomet buvo tikima kad taip smilkomi jie pagydydavo nuo 99 ligų). Vaistingųjų aliejų gamyba (aliejuje verdama debesylo, ajerų šaknys, liepų žiedai, kraujažolės).

14 val. Kirdeikių sodyboje Jurbarko miesto teatro spektaklis P.Petliuko „Brangusai    pabučiavimas“ (režisierė D. Budrytė Samienė).

14 val. Pagirių sodyboje muziejininkė Gr.Žumbakienė pasakos apie vaistingus ir prieskoninius augalus, augintus gėlių darželiuose, jų gydomąsias ir kitokias savybes.

15 val. Dainos, šokiai, žaidimai. Vakaruškoje linksmins Krikščiūnų šeimos kapelija (vadovas Č.Krikščiūnas), liaudiškos muzikos kapela „Daumantų muzikantai“ (vadovas K.Švilpauskas), Juškių šeimininė kapelija (vadovas J.Juškys).

16 val. Motorizuotų parasparnių sporto klubo „Penktas vandenynas“ pasirodymas.

Įvairias žolelių arbatas pristatys J.Balvočiūtės įmonė „Jadvygos žolės“.  Aromatinius actus ir aliejus pasidaryti mokys Vilniaus pedagoginio universiteto dėstytoja R.Ruzgienė. Žolių nuovirus pirčiai, grožiui ir sveikatai demonstruos ir gamins žolininkė A.Karaliūnaitė. Renginyje dalyvaus ir liaudies meistrai bei skanumynų gamintojai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą