Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sezono pradžia – su klasikos grynuoliu

Donatas Katkus ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras
Organizatorių nuotr. / Donatas Katkus ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Ketvirtadienio vakare miestiečių pamiltas Šv.Kristoforo kamerinis orkestras įspūdinga austrų kompozitoriaus Franzo Josepho Haydno opera „Pasaulio sutvėrimas“ pradės naują sezoną.

Koncerte skambėsiantis klasikos aukso fondo kūrinys – kietas riešutėlis, reikalaujantis daug atlikėjų resursų bei pastangų. Pasak koncerto rengėjų, F.J.Haydno oratorija „Pasaulio sutvėrimas“ – dieviškai graži ir taip seniai girdėta, kad jos atlikimą dera laikyti ne tik maloniu įvykiu, bet ir didele prabanga.

Šv.Kotrynos bažnyčioje vyksiantis koncertas skiriamas F.J.Haydno metų pradžiai pažymėti, mat prieš 200 metų kompozitorius paliko šį pasaulį. Koncerte pasirodysiančiam chorui „Jauna muzika“ ši opera taip pat svarbi, nes šios oratorijos choro partiją prieš metus choras sėkmingai giedojo Jeruzalėje bei Tel Avive su geriausiomis Izraelio muzikinėmis pajėgomis.

Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui F.J.Haydno muzika, anot organizatorių, apskritai yra pagrindinis „arkliukas“ ir „vizitinė kortelė“. Šiame koncerte prie soprano Astos Krikščiūnaitės ir boso Igno Misiūros, jau turinčių šią oratoriją savo repertuare, prisijungs tenoras Mindaugas Zimkus.

Dirigentas Donatas Katkus ne pirmą kartą inicijuoja šio kūrinio atlikimą Lietuvoje, todėl galima pagrįstai tikėtis dar labiau subrandintos ir įspūdingos interpretacijos.

„Pasaulio sutvėrimas” skambės šiandien1 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą