Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 8d. 16:59

Šį vakarą „Vasaros terasoje“ šėls synthpop karaliai – „SOLO ansamblis“

„SOLO ANSAMBLIS“ / Pasirodymo „Tamstoje“ akimirkos
„SOLO ANSAMBLIS“ / Pasirodymo „Tamstoje“ akimirkos

„Tai muzika klausymui, muzika šokiui, muzika protui, muzika sielai“ – taip savo „Facebook“ paskyroje prisistato kolektyvas „SOLO ansamblis“. Šiuolaikinės lietuviškos muzikos platformoje šis ansamblis išsiskiria elektra pulsuojančiais, lo-fi bei gyvų instrumentų skambesiu persidengiančiais garsais, į kuriuos įpinami vidine patirtimi ir asmenine filosofija pagrįsti lietuviški tekstai. Šį vakarą (liepos 8 d.) 20 val. „Vasaros terasoje“ pasirodysiantis kolektyvas 15min.lt skaitytojus kviečia į savo koncertą bei dalijasi mintis apie kūrybą.

15min.lt kalbasi su grupės „SOLO ansamblis“ nariu Vytautu Leistrumu.

– Kiek laiku kartu, kaip kolektyvas, kuriate? Koks Jūsų muzikos formatas?

– Kadangi esame kolegos teatre, tai grojame ganėtinai senai. Bet toks muzikos stilius, nulemtas synthpop, post-punk, tamsesnės, rėksmingos muzikos atsirado gal prieš metus.

– Kodėl būtent synthpop, post-punk? Rodos, ši muzika buvo populiari prieš keletą dešimtmečių, kaip ją pavyko atgaivinti?

– Specialiai nieko negaivinome, nebandėme kažko atkartoti. Nesame apsibrėžę konkretaus žanro, tiesiog grojame tai, kas mums gražu, patinka ir kas išeina.

Tiesiog mus labai domina elektroninė muzika, tačiau kartu nesinori prarasti dainavimo lietuvių kalba. Taip jau sutapo, kad vėl kilo nauja synth-pop banga, ir šis muzikos žanras tapo vėl populiarus.

VIDEO: Solo Ansamblis - Dilgele

– Kokius efektus, elektro-garsus naudojate? Kaip išgaunate savitą skambesnį?

– Mes labiau grojame tokią „Lo-fi“ elektroniką. Aišku, šiandien yra tiek daug sintezatorių ir galimybių kurti elektroninę muziką, užtenka turėti nešiojamą kompiuterį, bet man labiau patinka analoginis garsas, arba tas sintezatorius, kurį gali pačiupinėti.

Tiesiog mus labai domina elektroninė muzika, tačiau kartu nesinori prarasti dainavimo lietuvių kalba

Gyvo pasirodymo metu naudojame tikrai nemažai aparatūros. Aišku, nesame tokie kaip „The Chemical brothers“, kurie apsistatę 360° analoginiais senoviniais sintezatoriais, pas mus yra tik keli, bet juos deriname tarpusavyje kartu su tuo, ką leidžiame iš kompiuterio, kuriame įrašyti mūsų pačių sukurti ar įrašyti garsai.

Po truputį taupomės pinigus, perkamės sintezatorius, ir ta elektroninė bazė palaipsniui pas mus auga.

– Kas Jums kuria tekstus? Apie ką jie?

– Tekstus kuriame patys arba kartais skolinamės iš mūsų rašančių draugų. Dar (kažkodėl) dainuojame Kęstučio Navako tekstus. Jo tekstų pagrindu esame sukūrę kokias 3 dainas. Jis mums kaip geras draugas. (juokiasi)

Tie mūsų tekstai pasirašo iš mūsų pozicijos – patyrimų, pastebėjimų, vidinės filosofijos perteikimo. Kiekvienam jie atskleidžia skirtingą plotmę.

VIDEO: Geltonos Sofos Klubas | SOLO ansamblis 2015-04-12

– Kokią programą žadate atlikti šiandien „Vasaros terasoje“?

– Atliksime ilgesnės nei valandos trukmės programą, kurioje turėsime ir naujų dainų. Na, o bendrai kalbant, tai bus dainos, verčiančios klausyti ir po to jau judinti kojas šokio ritmu.

Daugiau informacijos apie „SOLO ansamblio“ pasirodymą galite ieškoti čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės