Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Šiauliai nepasikuklino: į gimtadienį sukvietė visas garsiausias žvaigždes

Šiauliai mėgsta švęsti. Ir tai daro kokybiškai, išradingai ir trankiai. Netikite? Pateiksime trumpą pasiūlymų išklotinę, kodėl Šiauliuose nebus kada ilsėtis nuo „Naktų“ iki „Dienų“.
Šiaulių dienos
Šiaulių dienos / Tamošiūno nuotr.
Temos: 1 Šiauliai

Nors naktį visos katės būna juodos, bet kažkodėl pramogos, kai sutemsta, pačios įdomiausios. Remigijaus Ruokio ir draugų komanda paruošė visą savaitę truksiančių „Šiaulių naktų“ programą, kuri tikrai patiks ir įtiks net patiems išrankiausiems, mat reginiai ir renginiai bus patys įvairiausi. Gražūs žodžiai?

Na gal, tačiau mes norime pasiūlyti pačius pačiausius renginius, kuriuos net būtų gėda praleisti!

Naujiena Šiauliuose – poetų kovos, slemas scenoje. Vilnius tokiais reginiais seniai mėgaujasi, o Šiauliuose tai naujas dalykas. Ir nors rašančių eiles čia niekad netrūko, scenoje susikauti ir pristatyti savo darbus, improvizuoti ne visi ir drįso. Ant senos lips ir Lietuvos slem‘o žvaigždė Marius Povilas Elijas Martynenko. Kas žino, gal šiose kovose įsižiebs ir nauja žvaigždė?.. taigi, pasižymėkite kalendoriuje – poetų kovos vyks trečiadienį, 08.22, 19 val. buvusiame restorane „Baltija“, Vilniaus 166.

Organizatoriai sako, kad tai bus netradicinis poezijos slemas su šiaulietišku prieskoniu, hip hopo šokėjais ir DJ muzika. Renginį moderuos patyrusi slemerė Renata Karvelis, dalyvaus svečiai iš Klaipėdos, taip pat šiauliečiai poetai.

Savaitgalį visus kvies tradicinis aštuonioliktasis „Šiauliai Jazz‘18“ festivalis, kuriame gros įvairios grupės iš Lietuvos, Latvijos ir Bulgarijos DAYO. Pastarieji bus festivalio „Šiauliai Jazz‘18“ šeštadienio vinis. Jų muzikoje skamba beats, hip-hop, soul ir jazz elementai – jais muzikantai atiduoda duoklę muzikos klasikai, tačiau jų žvilgsniai visada nukreipti i ateitį. Svečiai iš Latvijos „Funcoolio“ groja gerą groove'ą jau daugiau nei 10 metų. Prie šio turo pasirodymų prisijungs ir saksofonistas Fred Hormain (Prancūzija).

A.Budraičio nuotr./Šiaulių dienos
A.Budraičio nuotr./Šiaulių dienos

Pirmą kartą šiais metais vyks menininkų kūrybinės socialinės dirbtuvės „Kilowac“, kuriose įvairūs profesionalūs menininkai kurs šviečiančius objektus. Dirbtuves vainikuos šviečiančio žmogaus paradas. Menininkų sukurti objektai po to bus perduoti įvairioms socialinėms įstaigoms, kuriose džiugins ten esančius žmones ir skleis šviesą. „Kilowac“ veiks buvusioje žaislų parduotuvėje „Buratinas“. R. Ruokis teigė, kad tai naujieji „Buratino parodų rūmai“ – pasižiūrėti, patiems pabandyti bus plačiai atvertos jų stiklinės durys.

Tikriems menininkams naktis yra labiausiai įkvepiantis paros metas, todėl nenuostabu, kad ir meniniai projektai, ir įvairios kūrybinės dirbtuvės vyks kaip tik naktį. Pasyviais žiūrovais galima būti, bet nerekomenduojama. Patys pagalvokite, kada dar galėsite tapti meninių projektų dalimi.

S.Jankausko nuotr./Šiaulių naktys
S.Jankausko nuotr./Šiaulių naktys

Šiauliečiai pamėgo turizmo informacijos centro organizuojamas vakarines ekskursijas, todėl ir „Šiaulių naktų“ metu, iš anksto užsiregistravus, bus galima panaktinėti Pietiniame miesto rajone, pasivaikščioti centro pakiemiais ir patvoriais. Ekskursija, kuri parengta populiariausios 2017 metų knygos Rimanto Kmitos „Pietinia kronikas“ romano motyvais, vis dar nepraranda susidomėjimo. Jau dalyvavusieji šiose ekskursijose teigė, kad miestas įgavo naujų atspalvių – net ne vienus metus čia praleidę miestelėnai sakėsi kai kuriuos miesto kampus atradę tik rengiamų ekskursijų dėka. Vietų skaičius ekskursijose „Pietinia kronikas gyvai“ ir „Šiauliai: pakiemiais, pagrioviais, patvoriais“ ribotas, todėl ir pradėkite planuoti jau dabar, ką veiksite rugpjūčio 24-25 vakarais.

Nerandantieji kelių mieste ir ieškantys informacijos galės užsukti į penktadienį ir šeštadienį ilgiau dirbsiantį turizmo informacijos centrą. Juk daug ramiau blaškytis po miestą ir ieškoti renginių, kai žinai, kur nueiti.

Tebūnie diena! Daug dienų!

Išgyvenę „Šiaulių naktis“, pailsėję savaitę miesto gyventojai ir svečiai kviečiami į Šiaulių gimtadienį – prasidės „Šiaulių dienos“. Jau sudaryta įvairaus amžiaus dalyviams skirta programa, mieste pilna plakatų – domėkitės, ieškokite, kas bus aktualiausia jums.

I. Petrulaitienės nuotr./Šiaulių dienos
I. Petrulaitienės nuotr./Šiaulių dienos

Šiaulių kultūros centras savo partneriais pasirinko turizmo informacijos centrą, o kur du stos, ten didelius darbus nudirbs. Visa informacija apie mieste vyksiančius renginius ir reginius tiek internete, tiek spalvotuose popierėliuose – kruopščiai parengtose programėlėse.

Tradicinė gimtadieninė eisena bus labai triukšminga – jai diriguos ir ritmą duos Gintas Gascevičius. Jei patinka būgnai ir ritmas – nepraleiskite reginio. ir Šiaulių miesto padangėse pasirodymus atliks akrobatikos meistrai. Įspūdingą šventės pradžią vainikuos šventinis koncertas, kuriame dalyvaus Linas Adomaitis ir ritmo grupė, grupės „Biplan“, „Freaks on Floor“ ir Vidas Bareikis.

O koks gi gimtadienis be gardaus maisto? Šventės organizatoriai prikvietė gatvės maisto gurmanų – prie Šiaulių arenos veiks „Foodtruck“ kiemas, kuriame ir bus galima pasimėgauti. Gal jau gana kebabų iš kioskelių, pasimėgaukite tuo, ko dar nesate ragavę.

Kad šventėje būtų linksma – reikia muzikos. Į Talkšos ežero pakrantę penktadienį ir šeštadienį kvies tarptautinis bigbendų festivalis „Big Band Festival 2018“, kuriame bigbendai iš Lietuvos bei užsienio šalių dovanos nepamirštamas akimirkas muzikos melomanams. Solinius pasirodymus surengs Neda Malūnavičiūtė, Monika Marija Paulauskaitė, Raphael Wressnig, Sofia Rubina-Hunter, Elza Rozentāle bei daugybė puikių bigbendų iš Lietuvos bei užsienio šalių.

A.Lamausko nuotr./Šiaulių dienos
A.Lamausko nuotr./Šiaulių dienos

Kadangi veiksmas iš miesto centro perkeliamas į kitas erdves, turizmo informacijos centras kviečia pasivaikščioti po modernų pagundų miestą – gidė atvers miesto objektus ir netikėtai pateiks jo istoriją (ekskursija „Modernus pagundų miestas – Šiauliai“). Ekskursija vyks rugsėjo 7, 20 val. Turbūt laukiamiausia naujiena – istorinė teatralizuota ekskursija „Tikras momentas“, kur susijungs šokis, teatras, miesto istorija, jį kūrusių žmonių likimai. „Šiaulių dienų“ programoje ji įrašyta rugsėjo 8, 16val.

Vaikystėje mėgtas žaidimas „Sugedęs telefonas“ bus prisimintas Šiauliuose. Rugsėjo 5 dieną, 16val. miestiečiai sieks Gineso rekordo ir siųs žinią „Sugedusio telefono“ principu. Ar jiems pavyks? Taip, jei prisijungsite ir sudalyvausite smagioje akcijoje. Jau dabar vykdoma registracija.

Paroda „Tavo PIN KODAS“, vyksianti rugsėjo 6, kvies jaunimą ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjus. Joje mokslo, meno, sporto, verslo specialistai ir aktyvus jaunimas pristatys savo veiklas, projektus, dalysis aktualiausiomis idėjomis, užmegs naujų ryšių. Šis renginys suteikia galimybę miesto visuomenei pristatyti savo organizaciją, jos unikalumą ir siūlomas veiklas. Šiais metais prie organizatorių prisijungusi Šiaulių valstybinė kolegija dalyviams pasiūlys parodoje dar nebandytas veiklas – galimybę dalyvauti praktinėse-kūrybinėse dirbtuvėse ir motyvuojančiuose pokalbiuose, veiklas interaktyviame LINPRA infomobilyje.

Jau įprasta, kad visos miestų šventės užbaigiamos fejerverkų šou. Tad Šiauliuose baigiamieji šventės akordai bus sudėti rugsėjo 8, kuomet senoje pasirodys grupė „Lemon Joy“, atlikėja G-Jan, atlikėjai „Beissoul & Einius“ ir legendinė atlikėja Džordana Butkutė su gyvo garso grupe. Renginys patikėtas „radistams“ – Jonui Nainiui ir Rolandui Mackevičiui. Miesto gimtadienio kulminacija taps muzikinis fejerverkas ir šventinės „Radistų DJ‘s“ dūzgės.

Jei dar nežinote, ką veikti palydint vasarą ir pirmosiomis rugsėjo dienomis, kviečiame į Šiaulius. Daugiau informacijos apie visus renginius ir reginius: www.siauliai-events.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius