Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 6d. 18:33

Šimtmečio Dainų šventę užveria Dainų diena

Dainų šventė 2018 – Vingio parke
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Dainų šventė 2018 – Vingio parke

Mindaugo karūnavimo dienos vakarą Vilniaus Vingio parke prasidėjo finalinis šimtmečio Dainų šventės renginys – Dainų diena „Vienybė težydi“, subūrusi 12 tūkstančių daininkų.

Šiemet Dainų dienoje dalyvauja kolektyvai iš visos Lietuvos, o taip pat ir 22 užsienio lietuvių chorai – 650 choristų – iš Australijos, Austrijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir Vokietijos.

Į šventę pirmą kartą atvyko ir Dainų dienos koncerte dalyvauja du užsienio chorai – vyrų chorų draugija „Jordankai“ iš Japonijos ir moterų choras „Vocal Orange“ iš Austrijos.

Renginio programą sudaro keturios dalys: „Lietuva, tėvyne mūsų, tu didvyrių žeme“, „Ir šviesa, ir tiesa mūs žingsnius telydi“, „Tegul tavo vaikai eina vien takais dorybės“, „Vardan tos Lietuvos vienybė težydi“.

Keturias valandas truksiančiame renginyje bus galima išgirsti daugiau nei 30 dainų – nuo liaudies dainų iki klasika tapusių kūrinių. Organizatoriai tvirtina, kad beveik pusę repertuaro sudarys lig šiol Dainų šventėse neskambėjusios ar naujai aranžuotos dainos.

Renginio kulminacija taps visų Lietuvoje ir pasaulyje gyvenančių lietuvių drauge giedama „Tautiška giesmė“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Daugiau vandens

Gera keliauti kartu

Video

32:10
01:02
01:11

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018