Dabar populiaru
Publikuota: 2013 balandžio 30d. 11:14

Šios savaitės nemokamų renginių gidas

Šiaurietiškas ėjimas
Aliaus Koroliovo nuotr. / Šiaurietiškas ėjimas

Portalas 15min.lt kartu su nemokamirenginiai.com pateikia jums informaciją, kur šią savaitę galite pramogauti, tobulintis, kultūringai leisti laiką už dyką.

Vilnius

Renginys „Valborgo naktis“
Tai tradicinis švedų vakaras, kai sveikinamas pavasaris. Iki nakties netyla kalbos, dainos ir himnai, sveikinantys šviesą ir saulę, tamsos ir žiemos pabaigą. Koncertuos Bernardinų giedojimo mokyklos choras, vaišinsimės tradiciniais švedų užkandžiais. Aktorius Giedrius Arbačiauskas prie laužo skaitys odę pavasariui. 
Balandžio 30 d., Vilniaus mokytojų namų kiemelis

Koncertas „Verdi, Wagner, Britten“
Dedikacija LMTA. Koncertmeisterio katedros vokalinės ir instrumentinės muzikos koncertas.
Balandžio 30 d., Lietuvos muzikos ir teatro akademija

Korupcinės tematikos filmų festivalis „Drąsus žodis“ – filmas „Korporacija“
Festivalio filmuose vaidina vienos ryškiausių Holivudo žvaigždžių, kurių herojų istorijos pasakoja apie korupcijos priežastis, formas ir pasekmes bei kodėl žmonės pasirenka pasipriešinti korupcijai.
Gegužės 2 d., kino teatras „Pasaka“

Filmas „The Best Years of Our Lives“
Atminimo dienai skirtas kino filmas, kuris pasakoja apie tris 2-ojo pasaulinio karo veteranus, grįžusius į savo gimtąjį miestą bei suvokusius kaip stipriai ir negrįžtamai pasikeitė jie patys bei jų laukusios šeimos.
Gegužės 2d., JAV Ambasada

Jaunimo festivalis „Išeik į aikštę 2013“
Festivalis kvies jaunus žmones diskutuoti apie gyvenimo prasmę, išlaisvinti jaunatvišką polėkį įvairiuose pokalbiuose ir diskusijose, bei kartu su garsiais šalies atlikėjais dalyvauti koncerte „Aš noriu neeilinio gyvenimo“. 
Gegužės 3-5 d., įvairios Vilniaus vietos

Dizaino savaitė 2013
Jau 8-ąjį kartą vyks „Dizaino savaitė”. Tai jau tradicija tapęs renginys, kurio metu visuomenė turės galimybę susipažinti su įvairių sričių dizainerių darbais. Vyks parodos, paskaitos, pristatymai, mokslinė konferencija. Renginių visuma skirta atkreipti dėmesį į dizaino, kuris mus supa kiekviename žingsnyje, svarbą ir vertę. 
Gegužės 4-12 d., įvairios Vilniaus vietos

Masinis šiaurietiško ėjimo žygis
Šeštadienį kviečia rinktis ne tik šiaurietiškojo ėjimo profesionalus, entuziastus, tačiau taip pat ir visus norinčius daugiau sužinoti apie pradedantį populiarėti Lietuvoje šiaurietiškąjį ėjimą. Renginio dalyvių laukia ir dar daugiau staigmenų: netradicinės mankštos, sveikatingumo užsiėmimai. 
Gegužės 4 d., Vingio parkas

Sekmadienis – sporto diena
Pirmąjį gegužės sekmadienį rytų kovos menų atstovai kvies į nemokamas aikido, braziliškojo jiu jitsu, karatė ir niat nam kovos menų treniruotes. Šventės metu vyks ir specialūs turnyrai: gatvės gimnastikos, stalo futbolo ir kiti. Gerą nuotaiką garantuos DJ Swix.
Gegužės 5 d., Gedimino prospekto atkarpoje, esančioje prie V. Kudirkos aikštės

Kaunas

Justino Žilinsko knygos „KGB vaikai“ pristatymas
Renginyje dalyvaus autorius ir rašytoja, žurnalistė Ugnė Barauskaitė. Romano veiksmas vyksta 1996-ųjų Lietuvoje. Pasakojama apie pirmuosius Nepriklausomybės metus, tuometines aktualijas ir dviejų jaunuolių likimus. Į jų rankas patenka dokumentas, atskleidęs, kad per abiejų gyvenimus driekiasi Sovietų Sąjungos represinės struktūros – KGB – šešėlis. Persekiojami jaunuoliai ima aiškintis organizacijos paslaptis... 
Balandžio 30 d., viešoji biblioteka

Ispaniškos literatūros ir teatro renginys „Ispanų kalbos keliais“
Renginiai skirti saulėtojo krašto literatūrai, ekonomikai, kinui, kulinarijai, vynininkystės tradicijai bei šokio menui pažinti. Festivalio pabaigoje laukia du itin nuotaikingi renginiai. Pirmasis pakvies užsukti į ispanišką virtuvę ir ne tik sužinoti, kaip pagaminti gardžius ispaniškus patiekalus, bet ir jų paragauti. Antrasis, finalinis renginys, alsuojantis flamenko šokio aistra, nepaliks abejingo nė vieno dalyvio.
Iki gegužės 3 d., įvairios Kauno vietos

Bėgimas „Ir stok už garbę Lietuvos!“
Istorinė Prezidentūra kviečia kultūros, sporto mėgėjus bei visus svajoti ir įgyvendinti svajones nebijančius žmones išreikšti pagarbą legendiniams lakūnams Steponui Dariui ir Stasiui Girėnui. Bėgikai startuos Istorinėje Prezidentūroje, bėgs Laisvės alėja iki Soboro ir atgal, finišuos taip pat Istorinėje Prezidentūroje. Bėgikams siūlomos dvi distancijos: 10 km ir 3,3 km. 
Gegužės 1 d., Istorinė Prezidentūra

Klasterių mokslinė konferencija
Konferencijos metu bus pristatomi Vytauto Didžiojo universiteto mokslo ir tyrimų klasteriai: svarbiausi 2012 m. pasiekti moksliniai rezultatai, jų naujumas, originalumas, svarba bei taikymo aspektai, bei trumpai pateikiama klasterio statistinė informacija.
Gegužės 2-3 d., VDU mažoji salė

Klaipėda

Pasakininkų konkursas „Vieną kartą...“
Renginys skirtas skatinti vartoti gyvą, vaizdingą šnekamąją kalbą, domėtis pasakojimo specifika, gilintis į tautosakos kūrinių žanrų savitumus ir jų perteikimo būdus, palaikyti tarmę kaip natūralios kalbėsenos būdą.
Balandžio 30 d., etnokultūros centras

Dizaino savaitė 2013
Jau 8-ąjį kartą vyks „Dizaino savaitė”. Tai jau tradicija tapęs renginys, kurio metu visuomenė turės galimybę susipažinti su įvairių sričių dizainerių darbais. Vyks parodos, paskaitos, pristatymai, mokslinė konferencija. Renginių visuma skirta atkreipti dėmesį į dizaino, kuris mus supa kiekviename žingsnyje, svarbą ir vertę. 
Gegužės 4-12 d., įvairios Klaipėdos vietos

Koncertas akordeono dienai paminėti
Vyks Juozo Karoso muzikos mokyklos akordeono skyriaus mokytojo eksperto Roberto Užgalio baigiamųjų klasių mokinių koncertas skirtas pasaulinei akordeono dienai paminėti. Koncertą ves Robertas Užgalis.
Gegužės 6 d., I. Simonaitytės biblioteka

Kiti  miestai

Paskaita „Pumpurai, žiedai, sėklos ir šaknys – pavasaris“ Utenoje
Tuo pačiu vyks Danutės Kunčienės knygos pristatymas „Šaknies slaptis“. Dabar yra tas laikas, kai gamta nori padėti mums sveikatinti per žiemą pavargusį organizmą. Sužinok. Išbandyk. Perduok kitiems.
Balandžio 30 d., Visuomenės sveikatos biuras

Alytuje renginys „Verslas veža“
Renginyje sužinosite kaip įkurti savo verslą, sužinosite įdomių motyvuojančių verslo sėkmės istorijų. Aktualios informacijos ras kiekvienas. „Verslas veža“ – tai savo kelio beieškančiajam galimybė sužinoti, nuo ko ir kaip pradėti savo verslą, padėti jam suvokti, kad už savo ir savo šalies ateitį ir gerbuvį yra atsakingas kiekvienas iš mūsų.
Gegužės 3 d., Alytaus Putinų gimnazija

Koncertas Motinos dienai „Tau pavasariai gėlių žiedais pražysta“ Dauguose
Gražiausius žodžius, dainas, šokius  mamai dovanos: Alytaus rajono Daugų kultūros centro solistai, vokaliniai ansambliai, Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono gimnazijos šokių kolektyvas „Saulė“, grupė „Kava“ - Juozas Kavaliauskas ir  Raimundas Valatka.
Gegužės 3 d., kultūros centras

Respublikinė ugniagesių gelbėtojų šventė Marijampolėje
Marijampolės miesto gyventojus ir svečius kviečia dalyvauti Respublikinėje ugniagesių gelbėtojų Šv. Florijono dienos ir Lietuvos ugniagesių sporto federacijos 20-ties metų sukakties šventėje. 
Gegužės 3 d., įvairios Marijampolės vietos

Seminaras internetu

Rasos Grigonienės paskaita „Personalo dokumentų valdymas. Darbo santykių įforminimas. Naujausios aktualijos“
Kiekviena įmonė užsiimanti verslu susiduria su darbo santykiais ir personalo dokumentų gausa. Natūralu, jog ne visada yra aišku kaip reiktų atlikti personalo dokumentų rengimą, tvarkymą, apskaitą ir saugojimą. Todėl lektorė aptars ir duos patarimus nuo personalo dokumentų bylų formavimo iki atleidimo dokumentavimo. 
Gegužės 3 d., www.webseminarai.lt


Daugiau informacijos apie šiuos ir kitus nemokamus renginius visoje Lietuvoje rasite www.nemokamirenginiai.com

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės