Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiuolaikinio meno centre – menininko ir muzikanto Carsteno Nicolai kūryba

Carsteno Nicolai paroda „Pionier“
Organizatorių nuotr. / Carsteno Nicolai paroda „Pionier“
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiuolaikinio meno centras ir Goethe-Institut Vilnius džiaugiasi galėdami pristatyti menininko ir muzikanto Carsteno Nicolai (elektroninės muzikos pasaulyje žinomo alva noto pseudonimu) kūrybą.

Parodoje „Pionier“ Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) didžiojoje salėje vasario 4 – kovo 13 dienomis menininkas eksponuos savo instaliacijas, skulptūras ir video darbus. Paroda pavadinta pagal vieną joje rodomų kūrinių – pirmą kartą žiūrovams pristatomą dinaminę instaliaciją su milžinišku parašiutu, pagamintu Rytų Vokietijoje. Iš vokiečių kalbos sąmoningai neišverstas pavadinimas nurodo į specifinį istorinį kontekstą, su kuriuo susijęs ir pats menininkas, gimęs Karl-Marx-Stadt mieste. Sąvoka „pionierius“ žymi ir eksperimentinį Nicolai darbų charakterį – jo parodos primena laboratorijas, kuriose atliekami įvairūs skaičiavimai, moksliniai tyrimai bei bandymai ir demonstruojami ne visada nuspėjami jų rezultatai.

Carstenas Nicolai dažnai naudoja geometrines, optines, ornamentines struktūras, tačiau jo darbuose neapsiribojama formos paieškomis. Jis siekia pademonstruoti vidinę formos sandarą, atskleisti fizikinius procesus, skirtingus gamtos reiškinius vienijančias formules. Menininkas dažnai remiasi virpesių fizika ir dažnius paverčia į vaizdus, o akustinius signalus transformuoja į optines struktūras, taigi, nematoma paverčia matoma. Parodoje „Pionier“ Laurie Anderson tariami žodžiai materializuojami į skulptūras iš aliuminio, degančios dujos stikliniame vamzdyje vizualizuoja garso bangos greitį, paprastai neregimos karščio bangos tampa matomos šviesos ir šešėlių pagalba, o video darbe demonstruojami skaitmeninės informacijos slėpimo procesai, primenantys karines kodavimo technologijas.

Nors menininko kūrybos metodas remiasi matematikos, fizikos ir gamtos mokslų teorijomis, jam taip pat svarbios atsitiktinumo bei klaidos koncepcijos. Daugelyje jo garso ir vaizdo darbų pasinaudojama tam tikra matematine taisykle ar moduliu, leidžiančiu kūrybiniam procesui toliau vykti savaime. Tokie patys kūrybos metodai būdingi ir jo muzikiniams eksperimentams, kuriuose menininkas gyvai kuria tarpusavyje sąveikaujančias garso ir vaizdo struktūras. Tuo galės įsitikinti Vilniaus ir Kauno publika, dalyvausianti alva noto audiovizualiame performanse „unitxt“. Kuriant šį darbą alva noto bendradarbiavo su prancūzų garso poetu Anne-Jamesu Chatonu ir pirmą kartą išleido jį kaip remiksą Björk kompaktinėje plokštelėje „Innocence” iš paskutinio Björk/Timbaland albumo „Volta” (2007). Apie savo kūrybos principus menininkas plačiau papasakos atvirame susitikime su žiūrovais.

Paroda „Pionier“ Šiuolaikinio meno centre 2011 02 04 – 03 13

alva noto. unitxt – audiovizualinis performansas:

Vasario 5 d., šeštadienį, 20:00, Šiuolaikinio meno centre, Vokiečių g. 2, Vilnius

Vasario 6 d., sekmadienį, 18:00, Verslo lyderių centre, Donelaičio g. 62, Kaunas

Įėjimas nemokamas

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą