Kalėdinis pasiūlymas! Metinė prenumerata dabar tik 9,99 Eur.
Prenumeruoti

Šiuolaikinio cirko festivalis Visagine – jau penktąjį kartą

Šiuolaikinio cirko festivalis „Naujojo cirko stotelė“ šią savaitę grįžta į Visaginą. Lapkričio 17 – gruodžio 8 d. žiūrovus kvies septyni užsienio ir lietuviški pasirodymai, dauguma jų – nemokami. Tai pirmasis šio festivalio jubiliejus – jis vyks jau penktąjį kartą, rašoma Visagino kultūros centro pranešime spaudai.
Cronopio
Cronopio / Organizatorių nuotr.

Naujasis cirkas yra viena inovatyviausių meno sričių, jos pagalba pažangiausios kultūros politikos šalys užtikrina ir kultūrinės atskirties mažėjimą. Visaginas su savo ilga ir stipria akrobatikos istorija ir gausėjančiomis cirko rezidencijomis bei kitais renginiais vis pastebimiau įsirašo į Lietuvos šiuolaikinio cirko skirsnį šalies kultūros istorijoje. Spalio mėn. pabaigoje Visagino auklėtiniams pavyko pasirodyti viename svarbiausių pasaulyje šiuolaikinio cirko festivalyje CIRCA Ošo (Auch) mieste Prancūzijoje. Tai svarbus momentas sportinės akrobatikos istorijoje, kuris gali atverti Visagine platesnį supratimą apie šią meno šaką ir jos galimybes. Kitas ne mažiau svarbus cirko idėjų sklaidos Visagine būdas – tarptautiniai pasirodymai šiame mieste, prisidedantys prie naujojo cirko geresnio pažinimo ir supratimo.

Lapkričio 17 d. festivalį atidarys tarptautinis duetas Kanta Company – suomė Aino Mäkipää ir lietuvis Kęstas Matusevičius. Jie parodys spektaklio eskizą, kurį galima laikyti sceniniu laišku spaudimui, su kuriuo susiduriame kasdieniniame gyvenime dėl socialinių normų. Lapkričio 18 d. žiūrovus kvies baltiškų šaknų turintis klounas Cronopio iš Argentinos, scenoje tyrinėjantis, ką reiškia būti keliautoju. Jis pasitelkia humorą, žengia nešinas garsais, o iš jo kišenių byra netikėtumai. Tai pasirodymas, nepaisant amžiaus, įtraukiantis visą šeimą. Lapkričio 19 d. Džiugas Kunsmanas (Lietuva) kartu su visaginiečiais artistais surengs performatyvią eiseną Visagino viešosiomis erdvėmis.

Organizatorių nuotr./„Korobka“
Organizatorių nuotr./„Korobka“

Lapkričio 21 d. visaginiečių laukia neįprastas duetas „Acrobalance“ (Švedija) su spektakliu „Korobka“ (lietuviškai – „dėžutė“) apie cirko tapatybę, kūrybinį troškimą, meną būti scenoje, rutiną uždaroje erdvėje ir šios poros savijautą per studijas Maskvos cirko mokykloje prieš porą dešimtmečių. Lapkričio 29 d. – lietuvės ir italės cirko artisčių Monikos Neverauskaitės ir Elenos Damasio dueto „Accompany ME“ spektaklio „Tempai“ eskizas. Pasitelkdamos bendrą Cyro rato ir virtuvės žongliravimo kalbą, dvi menininkės į sceną perkelia istoriją, kuria siekiama normalizuoti meilę visomis jos formomis.

Lapkričio 30 d. trupės Big Wolf Company artistai spektaklyje „Nereikia minėti“ nagrinės vienišos tėvystės problemas. Narstant vaikystės prisiminimus bandoma suprasti galimą porų dinamiką bei vienišo tėvo ar motinos šeimoje užaugus atsinešamus pasąmonės veiksnius. Gruodžio 8 d. – pirmasis švedų cirko scenoje modernus lyno vaidinimas „RAAF“ leis mėgautis akrobatišku šokiu aukštyje, kuriame kontrastuos tradicinis balansavimas ant įtempto lyno ir šilta, choreografiška trupės „Below Zero“ estetika.

Festivalio programą dalinai finansuoja Visagino savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. Po kai kurių spektaklių vyks susitikimai su jų kūrėjais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!