Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2013 10 08, 12:02

Skaitymo gurmanai kviečiami į literatūrinį furšetą Klaipėdoje

Spalio 11 d. (penktadienį) 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Renginių salėje vyks „Literatūrinis furšetas“.
Marijonas Mikutavičius
Marijonas Mikutavičius padės sudaryti literatūrinį meniu. / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Renginio metu bus pristatomi: europarlamentaro Leonido Donskio, rašytojų Rolando Rastausko ir Kęstučio Navako bei dainininko Marijono Mikutavičiaus sudaryti „Literatūriniai meniu“. 

Literatūriniame vakare dalyvaus aktorius Sigutis Jačėnas. Muzikuos Andrius Beržonskis (akordeonas).

I.Simonaitytės biblioteka visus mėgstančius skaityti kviečia į netradicinį renginį – „Literatūrinį furšetą“. Vakaro metu bus pristatomi Lietuvos žymių žmonių sudaryti „Literatūriniai meniu“. Tai rekomendacijos, kokią litaratūrą ir prie kokio maisto turėtume skaityti. Sujungtos dvi skirtingos ir tarpusavyje atrodytų nederančios formos: maistas ir knygos. Kiekvienas pasiūlytas meniu savitai originalus.

Vakaro metu prie knygomis serviruoto stalo vyks literatūrinis konkursas, daugiausia skaitantys turės progą laimėti literatūrinius marškinėlius. Kiekvienas atvykęs į furšetą gaus dovanų visus sudarytus „Literatūros meniu“. Kviečiame mėgautis knygomis, vynu ir muzika. Iš Klaipėdos furšetas iškeliaus į Gargždus, Tauragę bei Šilalę. 

„Nuolat skaitau tų rašytojų knygas, kuriuos laikau savo draugais ir palydovais. Lygiai kaip žmogus iki galo nepažinus, taip ir knyga yra begalinė. Visuomet egzistuoja stiliaus arba turinio interpretacijos galimybės, kurias kartais surandi tik prabėgus daugeliui metų. Kadangi aš tikiu žmogaus nepažinumo idėja, tikiu, kad neegzistuoja absoliutus knygos pažinumas“, – teigė Leonodas Donskis.

„Aš paauglystėje knygas tiesiog rijau...  Knygos man padeda bendrauti,  jos nepakeičiamos dirbant kūrybinį darbą, kuriuo aš dažnai ir užsiėmiau – kad ir žurnalistikoje ar muzikos srity, rašant tekstus. Be jokios abejonės, knygos padeda tam tikrus pamatus, kurie naudą neša nebūtinai iškart“, – prisiminė Marijonas Mikutavičius. 

Kęstutis Navakas: „Mėgstu skaityti. Knygos neagresyvios, jos paklusniai tylės, kol pirštu mostelsi jų puslapiais ir pasakysi: kalbėkit. Tada kalbės, bet ramiai, vos girdimai, o jei kokiam sakiniui pernelyg knietės paveikti tavo sąmonę, užteks jį perskaityti iš kito galo ir jis pasitrauks, subyrėdamas į jau nieko nebereiškiančias raides. Raidė – klusniausia žmogaus prisijaukinta esybė, ji paklusnesnė už šunį“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą