Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skulptorių Vytautą Mockaitį primins nauja knyga

Išleista nauja knyga apie Vytautą Mockaitį.
Galerijos nuotr. / Išleista nauja knyga apie Vytautą Mockaitį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį, 16.30 val. „Klaipėdos galerijoje“ (Bažnyčių g. 4/Daržų g. 10) bus pristatoma šviesios atminties skulptoriaus Vytauto Mockaičio kūrybos paroda bei knyga „Vytautas Mockaitis (1958–2011)“, iš serijos „Šiuolaikiniai lietuvių dailininkai“.

Klaipėdos galerijoje atidaroma Vytauto Mockaičio, buvusio Vilniaus dailės akademijos Telšių skyriaus Metalo meno katedros vedėjo, docento, LDS nario, FIDEM nario, Vilniaus dailės akademijos Telšių skyriaus Metalo meno katedros vedėjo, surengusio trylika asmeninių parodų, dalyvavusio daugiau nei šimte grupinių ekspozicijų Lietuvoje ir užsienyje.

Parodos eksponatai klaipėdiečiams primins išskirtinį menininko talentą ir unikalų kūrybinį braižą. Rūsčią, sunkią, monumentalią, kampuotą šio autoriaus meninę manierą sunku su kuo nors supainioti. Vytauto Mockaičio stilius – griežtas, kietas, tačiau dvelkiantis savotišku senoviškumu ir meile.

Parodos atidarymo metu, bus pristatoma knyga „Vytautas Mockaitis (1958–2011)“ iš serijos „Šiuolaikiniai lietuvių dailininkai“.

Knygos sudarytoja ir įvadinio teksto autorė Vaidilutė Brazauskaitė-Lupeikienė, rašo, jog menininkas „buvo išskirtinis žmogus gana uždaroje metalo plastikos, medalininkų bei juvelyrų gildijoje. Jo kūryboje siejosi ir vienijosi visos skulptūrinio prado atšakos, kurios kūrybingam ir labai temperamentingam menininkui tarsi neturėjo nei pradžios, nei pabaigos. Nesvarbus jam buvo ir žanro grynumas, nors pats ir skirstė savo sukurtus darbus į kelis „stalčius“: skulptūros, plaketės, medaliai ar mažoji plastika.

Tik juvelyrikos darbų pastarojo dešimtmečio kataloguose beveik neužtiksime. Puošti savo skulptūras, objektus jam buvo svetima, kaip ir kurti juvelyrikos darbus, skirtus tik pasipuošti. Šiam menininkui buvo svarbi mintis, idėja, intriga, parabolė. Kiekviena skulptūra privalėjo nešti žinią, kelti klausimus ir provokuoti įvairialypes emocijas. Kiekvienas objektas atsirasdavo suvienijus „pavargusio“ ir naujo, blizgančio metalo kūnus.“ 

Knygoje publikuojama apie 120 V. Mockaičio kūrinių reprodukcijų, Knygą papildo Vaidilutės Brazauskaitės ir Remigijaus Venckaus tekstai.

Paroda veiks iki kovo 9 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau