Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 9d. 08:45

„Sofijos“ festivalis Kuliuose: vyks premjera, kurioje vaidins nacionalinių premijų laureatai

S.Kymantaitės-Čiurlionienės kambarys-memorialinis muziejus
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / S.Kymantaitės-Čiurlionienės kambarys-memorialinis muziejus (asociatyvi nuotr.)

Liepos 4–11 dienomis Plungės rajone esančiuose Kuliuose vyks Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės vardu pavadintas meno ir kultūros festivalis. Penktą kartą rengiamas „Sofijos“ festivalis tęsia šios išskirtinės asmenybės, Kuliuose praleidusios svarbų savo gyvenimo etapą, veiklos idėjas – skleisti meno ir švietimo aurą, „užkrėsti kultūra“ vietos gyventojus bei svečius.

Miestelyje kultūrinį pėdsaką skulptorių darbais, istorinėmis parodomis, klasikinio ir šiuolaikinio meno renginiais palikęs festivalis kasmet kuria naujus prisiminimus ir bendruomenes, ieško kelių į dar įvairesnes kultūrines patirtis.

2021 metais organizatoriai pristato renginių ir įtraukiamų kultūros sričių gausa išsiskiriančią festivalio programą.

Kuliuose kurtoje teatro premjeroje – nacionalinių premijų laureatai

Didžiausio dėmesio tikisi teatro programa, kurioje šiemet dvi premjeros.

Karantino laikotarpiu lig tol retai naudojamoje Kulių kultūros centro didžiojoje salėje buvo sukurtas Klaipėdos jaunimo teatro ir žymaus režisieriaus iš Vengrijos Arpadas Schillingas spektaklis „Įstrigę“.

Kulių kultūros centro erdvė padiktavo „Įstrigę“ pastatymo formą, dramaturgiją, nagrinėjamas problemas, scenografiją. Spektaklis skirtas rodymui būtent Lietuvos regionuose esančiuose kultūros centruose.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Árpádas Schillingas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Árpádas Schillingas

Šiuo metu režisierius gyvena Prancūzijoje, o kuria įvairiuose pasaulio teatruose. Politinio teatro meistras A.Shillingas sako, kad jo spektakliai – ne režisieriaus, o bendruomenės kūryba, kuri prasideda nuo politinio mąstymo.

„Kartais geriau dirbti neįprastoje vietoje, bet su draugais. Valentinas Masalskis pakvietė mane dirbti su jo teatru, sutikau dėl jo asmenybės ir kolektyvo. Ši erdvė labai įdomi – tai buvę sovietiniai kultūros namai, tuščias pastatas su daugybe galimybių. Galime naudoti sceną, auditoriją, holą, net lauko erdvę. Toks platus pasirinkimas suteikia daugiau kūrybinės laisvės ir ramybės darbo procese. Mane traukia ramios vietos, kuriose gali susitelkti į darbą“, – teigia režisierius A.Shillingas.

Spektaklis „Įstrigę“ dar nėra rodytas žiūrovams, jo premjera įvyks š. m. liepos mėn. 10 ir 11 dienomis Kuliuose „Sofijos“ festivalio metu.

Spektaklyje vaidina trys nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai – aktoriai Viktorija Kuodytė, Valentinas Masalskis, Dainius Gavenonis bei visa Klaipėdos jaunimo teatro aktorių trupė.

L.Vansevičienės nuotr./Viktorija Kuodytė
L.Vansevičienės nuotr./Viktorija Kuodytė

Antroji premjera teatro scenoje – „Taško“ teatro interaktyvus edukacinis spektaklis vaikams „Miško internetas“, režisierė Loreta Vaskova. Spektaklio metu mokyklinio amžiaus vaikai bus supažindinti su netikėtais ir įdomiais faktais apie medžius ir jų gyvenimą.

Premjera – liepos 4 d.

Muzikos mylėtojams

Muzikos gerbėjus kasmet lepinantis „Sofijos“ festivalis šiemet kvies į koncertus, skirtus visiems žiūrovų skoniams.

Liepos 8 d. programoje debiutuos „Taško teatro“ ir pianisto Roko Zubovo kūrinys.

Tęsiant festivalio „Trijų kultūrų ir Čiurlionio susitikimų“ tradiciją, šį kartą lankytojai bus kviečiami drauge patirti renginį-kelionę, apimsiančia ne tik kelių skirtingų kultūrų atspindžius, bet taip pat ir kūrybingai sulietas visas tris Čiurlionio raiškos formas – žodį, garsą ir vaizdą.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Paroda „M. K. Čiurlionis. Svajonės apie Lietuvą“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Paroda „M. K. Čiurlionis. Svajonės apie Lietuvą“

Liepos 9 d. pirmą kartą Lietuvoje koncertuos fado muzikos atlikėja Ana Laíns (Portugalija). Savo kūryboje dainininkė derina tradicijas ir populiariąją muziką bei yra pelniusi platų meno kritikų pripažinimą, o fado meno forma dėl savo svarbos pasaulio kultūrai įtraukta į UNESCO paveldą. Techniškai nepriekaištingo balso dainininkės naujausias albumas Portucalis kritikų pripažįstamas geriausiu jos albumu.

Ana Laíns pristatys šį albumą kartu su gitaristų duetu: Valentim Filipe (portugališka gitara ir akordina) ir Antonio Costa (klasikinė gitara).

Liepos 11 d. festivalio lankytojai kviečiami į Kulių Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčią, kurioje Klaipėdos koncertų salės choras „Aukuras“ dovanos koncertą „Laiškai Sofijai“ (vad. A.Vildžiūnas).

„Aukuras“ laužo stereotipą, kad choras – rimtas ir nuobodus dalykas: choristų artistiškumas „Aukurui“ pelno dideles publikos simpatijas, o muzikos profesionalai vertina turtingą ir sodrų choro skambesį ir profesionalumą. Šioje programoje skambės Ramintos Šerkšnytės ir Donato Zakaro kūriniai.

Svarbią festivalio dalį kasmet sudaro Kulių bendruomenė bei jai skirti renginiai. Šiemet bendruomenė bus kviečiama į atviras dizaino dirbtuves kurti krašto žemėlapį „Kulių žemėlapis, kaip jį mato kuliškiai“, žemėlapis bus pristatytas festivalio uždarymo metu liepos 11 d.

Festivalio lankytojai bus laukiami Mindaugo Survilos dokumentinio filmo „Sengirė“ peržiūroje ant vandens, dailininkės Jazmina Cininas (Australija) autorinėje parodoje „Eglė ir geležinės vilkmergės“ bei festivalio triukšmingiausioje dalyje – Jomarke Kulių centrinėje aikštėje.

Teatralizuoto jomarko atidarymą liepos 10 d. skelbs Lietuvos Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestro koncertas (vad. E.Miknius), o meninę atmosferą Jomarke kurs ir kompaniją amatininkams bei dizaineriams palaikys profesionalūs aktoriai, šokėjai, muzikos atlikėjai, gatvės cirko artistai. Aprimus turgaus šurmuliui, Klaipėdos lėlių teatro lėlininkai kvies į parke vyksiančią interaktyvią edukaciją vaikams.

Festivalio renginiai:

  • Liepos 4 d. 11 val. ir 14 val. „Taško teatro“ interaktyvus, edukacinis spektaklis vaikams „Miško internetas“, rež. Loreta Vaskova;
  • liepos 5 d. 18 val. Atviros dizaino dirbtuvės su bendruomene „Kulių žemėlapis, kaip jį mato kuliškiai“;
  • liepos 6 d. 22 val. Filmas ant vandens – Mindaugo Survilos dokumentinis filmas „Sengirė“;
  • liepos 7 d. 19 val. Menininkės Jazmina Cininas (Australija) autorinės parodos „Eglė ir geležiniai vilkai“ atidarymas;
  • liepos 8 d. 19 val. Kūrybinės stovyklos metu sukurto kūrinio iš ciklo „Trijų kultūrų ir Čiurlionio susitikimas“ pristatymas. Dalyvauja „Taško teatro“ aktoriai ir pianistas Rokas Zubovas;
  • liepos 9 d. 19 val. Portugališkas fado „Portucalis“ Ana Lains (vokalas), Valentim Filipe (portugališka gitara ir akordina), António Fernando Costa Neto (klasikinė gitara)
  • liepos 10 d. 10 val. ir 12 val. vyks teatralizuotas Kulių jomarkas: menininkų, dizainerių, amatininkų ir bendruomenės mugė, gatvės cirkas, V.Mickevičius ir kt., Lietuvos karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestro pasirodymas, Klaipėdos lėlių teatro interaktyvi edukacija vaikams „Lėlių teatro magija“;
  • liepos 10 d. 18 val. Klaipėdos jaunimo teatro spektaklio „Įstrigę“ (rež. A.Shillingas) premjera;
  • liepos 11 d. 13 val. Klaipėdos koncertų salės choro „Aukuras“ koncertas Kulių bažnyčioje „Laiškai Sofijai“ (vad. A.Vildžiūnas);
  • liepos 11 d. 17 val. Klaipėdos jaunimo teatro spektaklio „Įstrigę“ (rež. A.Shillingas) premjera.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

05:21
01:30
01:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/