Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 20d. 16:04

Sostinėje duris atvėrė meno šventovė (nuotraukos)

Po rekonstrukcijos darbų duris atveria Nacionalinė dailės galerija.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Po rekonstrukcijos darbų duris atveria Nacionalinė dailės galerija.

Šeštadienį, po penkerius metus trukusių rekonstrukcijos darbų, Vilniuje atidaryta Nacionalinė dailės galerija. Į atidarymo ceremoniją susirinkę svečiai ją vadino tikra meno šventove. O sveikinimo kalbą sakęs prezidentas Valdas Adamkus pabrėžė, kad tai ne tik meno šventovė, bet ir tikri tautos namai.

„Noriu linkėti, kad šis, mūsų jubiliejiniais metais, per sunkmetį, per nepriteklius išaugęs pastatas taptų traukos centru“, – kalbėjo prezidentas. Pasak jo, galima didžiuotis, kad turime šiuolaikiškai įrengtas sales, kuriose sudarytos sąlygos meno vertybių eksponavimui. „Europos kultūros sostinės titulas įpareigoja turėti tokias erdves“, – sakė V.Adamkus.

Kiek vėliau UAB „Vėtrūna“, atlikusios pastato rekonstrukcijos darbus, generalinis direktorius Juozas Valužis galerijos direktorei Lolitai Jablonskienei įteikė simbolinį įkurtuvių raktą. O ji savo ruožtu visus susirinkusius kvietė apžiūrėti XX–XXI a. Lietuvos dailės ekspoziciją bei tarptautinę M.K.Čiurlionio bei jo amžininkų parodą.

Po atidarymo ceremonijos kultūros ministras Remigijus Vilkaitis žurnalistams sakė, kad Nacionalinės dailės galerijos atidarymas Lietuvai turi milžinišką reikšmę. „Lietuvos dailei, jos eksponavimui tai svarbus įvykis. Pagaliau pirmą kartą visą Lietuvos dailės retrospektyvą pamatysime vienoje vietoje“, – sakė jis.

Ministras pastebėjo, kad galerijoje laukiama daugybės parodų. „Kelias atsisakėm priimti, nes nėra tarpelio, kur jas įdėti“, – aiškino R.Vilkaitis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės