Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

„Sostinės dienų 2014” atidaryme – garsieji De Phazz’ai, aiški visa šventės programa

Vasaros karščiams atslūgus ir atostogų malonumams besibaigiant, visi keliai vėl sugrąžina į Vilnių. Rugsėjo 5–7 dienomis čia vyks jubiliejinės „Sostinės dienos 2014”. Didžiausia miesto šventė sostinės gatves užlies renginių gausa – dvidešimtą kartą organizuojamo festivalio kūrybinis lobynas neišsemiamas: vilniečių ir miesto svečių laukia intriguojančios naujienos, smagūs netikėtumai ir galingi renginiai. Išskirtiniais koncertais ir menų projektais visą savaitgalį bus galima mėgautis nemokamai.
Festivalio „Sostinės dienos 2013“ akimirka
Festivalio „Sostinės dienos 2013“ akimirka / Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.

Didžiuosiuose vasaros muzikos festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje šėlusiems žmonėms „Sostinės dienų“ renginiai taps tikru „desertu“ ne vien dėl to, jog čia nereikės pirkti bilietų. Viena geriausių šventės naujienų yra kultinės vokiečių grupės „De Phazz“ pasirodymas, kuris vainikuos „Sostinės dienų“ atidarymo koncertą Katedros aikštėje rugsėjo 5 d. Be „De Phazz“ didžiuosiuose festivalio koncertuose pasirodys ir kitos Europos muzikos žvaigždės – žaibiškai iškilusi indie rock/dance-punk grupė „WhoMadeWho“ iš Danijos (rugsėjo 6 d.) bei populiarieji estai „Ewert and The Two Dragons“ (rugsėjo 7 d.), o taip pat sėkmingiausi ir įdomiausi pastarųjų metų lietuvių kolektyvai – „Keymono“, „Colours of Bubbles“, „Liūdni slibinai“. 

Itin turtinga ir intriguojanti šiemetinė „Sostinės dienų“ muzikinė programa bei renginių paletė ir kitose scenose, kurių „dūzgiančiame“ Gedimino prospekte bus net keturios: prie Kudirkos ir Lukiškių aikščių, Nacionalinio dramos teatro bei Žemaitės skvero. Čia vyks daugybė skirtingų grupių koncertų, įvairių stilių muzikos projektai, interaktyvūs spektakliai ir kiti nuotaikingi renginiai.

Šiose scenose bus galima gyvai išgirsti žinomiausius ir ypač laukiamus muzikos atlikėjus – Giedrę Kilčiauskienę, Eveliną Sašenko, Aktorių trio (Kostą Smoriginą, Saulių Bareikį, Olegą Ditkovskį), Liną Adomaitį su grupe, Neringą su linksmąja „Tele Bim Bam“ komanda; grupes „Saulės kliošas“, „Garbanotas bosistas“, „Žalvarinis“, „The Ditties“, „The Coco‘nuts“ (Latvija), Few Nolder ir Marką Palubenką, Eglę Sirvidytę, Eduardo Gimenez  ir „4Tango“, „Subtilu-z“ ir Rūtą Švipaitę, Šv. Kristoforo kamerinį orkestrą ir maestro Donatą Katkų, vyrų vokalinis ansamblį „Quorum“ ir daugybę kitų muzikos atlikėjų. „Žodžio magiją“ eilių skaitymu ir muzikavimu festivalyje kurs garsieji aktoriai Rolandas Kazlas, Vidas Petkevičius, Andrius Bialobžeskis, Gediminas ir Ainis Storpirščiai, bardai iš Škotijos Steve Dowling ir Mano McLaughlin, rašytojas Juozas Erlickas stebins „Neregėta programa“, o Improvizacijų teatras „Kitas kampas“ pralinksmins net pačius niūriausius.  

Šventės epicentru tapęs „dūzgiantis” Gedimino prospektas nusidrieks iki pat Lukiškių aikštės, kuris lankytojų patogumui tradiciškai bus suskirstytas į keturias erdves: „Menų ir muzikos gatvę“, „Gardžių lauktuvių kelią“, „Knygų alėją“ bei „Žaidimų ir atrakcijų parką“. Pirmą kartą gausybė dailės, tapybos, grafikos ir kiti profesionalūs vizualaus meno darbai bus eksponuojami ant aukščiausios kokybės plokštumų-sienelių, kurias specialiai iš Austrijos atveža „Sostinės dienų“ rėmėja – profesionalių klojinių sistemų bendrovė „Doka“.

Sostinės dienų nuotr. /Per „Sostinės dienas“ Vilniaus centras virs pėsčiųjų zona.
Sostinės dienų nuotr. /Per „Sostinės dienas“ Vilniaus centras virs pėsčiųjų zona.

„Dūzgiantį prospektą“ šiemet ženklins laisvės simbolis – paukščiai. Odminių skverą papuoš didžiulės, net iki 3 metrų aukščio meninės skrajūnų skulptūros. Šiuo akcentu „Sostinės dienų“ rengėjai skatina vilniečius artėjant žiemai pasirūpinti paukščiais ir sustiprinti ryšį su gamta. 

Taipogi „Dūzgiančio prospekto“ Žemaitės skvere bus rengiama speciali mankšta su pasaulio garsenybių gydytoju ir Filomenos Taunytės mokiniu Samueliu Tacu, į festivalį specialiai atvykstančiu iš Niujorko. O žavingoji Beata Nicholson kvies „Sostinės dienų“ lankytojus sudalyvauti atvirose kulinarijos pamokose. 

Antrus metus alternatyvaus meno mėgėjus džiugins „Sostinės dienose“ vyksiantis tarptautinis gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art“. Menininkai Aryz (Ispanija), M-City (Lenkija), Ernest Zacharevič (Lietuva, Malaizija), Tank Petrol (Lenkija, Didžioji Britanija), Jurgis Tarabilda, Gabija Žilionytė (Lietuva) savo piešiniais „kalbėsis“ su tokiais miesto architektūriniais objektais kaip Profsąjungų rūmai, Lukiškių kalėjimas, Liubarto tiltas ir kt. 

20-ąjį kartą rengiamos „Sostinės dienos“ šiemet vyks rugsėjo 5–7 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius