TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sostinės publikai pristatoma nuoširdumu dvelkianti išpažintis – miuziklas „Pranašas“

„Pranašas“
„Pranašas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Net 26 poetinės esė apie svarbiausius žmogaus gyvenimo klausimus – meilę, mirtį, tikėjimą, laisvę, darbą – tapo įkvėpimo šaltiniu žinomiems šalies kūrėjams. Jau lapkričio 6 dieną sostinėje nuskambės išskirtinė premjera – į Rusų dramos teatro sceną žengs pripažinti šalies roko atlikėjai Povilas Meškėla, Vladas Kovaliovas, kuriems talkins jaunieji vokalistai Tadas Juodsnukis ir Simona Savickaitė ir per 70 artistų: muzikantų, vokalo ansamblio atlikėjų ir šokėjų. Jie susirinkusiems sostinės muzikos mėgėjams pristatys vieną naujausių savo darbų – miuziklą „Pranašas. Degančios rankos“.

„Šiandien, kai kasdieniame gyvenime netrūksta stiprių emocijų, siūlome nuoširdžią istoriją ir tikrus jausmus: pirmąją meilę, jaunų žmonių žavėjimąsi trumpalaikiais dalykais, paklydimą ir jaunatvišką naivumą“, – sako naujojo miuziklo kūrėjai.

Vieno pagrindinių vaidmenų atlikėjas Povilas Meškėla sako, kad šį pastatymą galima vadinti savotiška muzikine išpažintimi. „Mane iš tiesų labai žavi šio miuziklo tekstai. Jaunų vaikino ir merginos meilės istorija iš pradžių gali atrodyti paprasta, tačiau tam, kuris išgirs tekstus ir girdėdamas pagalvos, taip nebeatrodys. Ši istorija gali padėti išvengti naivių klaidų, kurios paskui lydės visą gyvenimą“, – sako P. Meškėla.

miuziklas pasakoja tokią tikrą ir nuoširdžią istoriją, jog tiesiog negali jam likti abejingas

Vienas iš miuziklo kūrėjų prodiuseris Audronis Vitkauskas teigia, jog idėja sukurti nuoširdų pasakojimą apie pirmąją meilę pagal K. Gibran kūrinį „Pranašas“ kilo jau ne prieš vienerius metus. Šių metų pavasarį Rokiškio kultūros centrui išreiškus norą statyti lietuvių autorių miuziklą būtent pagal šį kūrinį, galėjo ištarti tik tiek, jog toks reginys bus vertas didžiausių Lietuvos koncertinių salių. „Tobulumui, žinoma, ribų nėra, bet miuziklas pasakoja tokią tikrą ir nuoširdžią istoriją, jog tiesiog negali jam likti abejingas. Veiksmas scenoje  nepaprastai įtraukia“, – teigia A. Vitkauskas.

Rokiškietės Neringos Danienės režisuotas spektaklis-muzikinė išpažintis įtraukė ne tik Lietuvos scenos profesionalus, bet ir jaunuosius talentus. Pagrindinius jaunuolių vaidmenis atliks rokiškietė Simona Savickaitė, šiuo metu studijuojanti džiazo vokalą pas džiazmeną Artūrą Noviką, ir P. Meškėlos mokinys Tadas Juodsnukis, nugalėjęs TV3 projekte „Romeo ir Džuljeta“.

„Šis miuziklas yra ir apie aistrą, paklydimus, atleidimo svarbą, gimties stebuklą, ir apie plonytę, vos apčiuopiamą ribą tarp gyvenimo ir mirties. O svarbiausia, apie kovą tarp dviejų gyvenimiškų filosofijų. Spėkite, kurį kelią pasirinks nuostabi jaunutė naivuolė?“, – intriguoja režisierė Neringa Danienė.

Miuziklo „Pranašas. Degančios rankos“ choreografiją miuziklui kūrė Rima Bielovienė, Aušra Čepulienė, Larisa Kublickienė, Drąsutė Jarušauskienė, Ingrida Mulvinienė, libretą – poetas R. Stankevičius, o muziką – kompozitorius R.Radzevičius. Projekte dalyvauja virš 70 artistų: smuikininkė Oksana Sadauskienė, Rokiškio kultūros centro vokalinis ansamblis „Bella Fa“, Rokiškio choreografijos mokyklos šokėjai ir absolventai, Rokiškio rajono Juodupės gimnazijos šokių grupė „Nox“, Rokiškio kultūros centro rytietiškų šokių grupė.

Scenos profesionalai P. Meškėla ir Vladas Kovaliovas jau yra ir anksčiau dalyvavę rokiškiečių režisuojamuose renginiuose. P. Meškėla už savo kultūrinę veiklą Rokiškyje 2013 metais pelnė specialų žiūri prizą „Nikodemo“ statulėlių įteikimo šventėje. Muzikantui tai bus jau ketvirtasis projektas drauge su rokiškėnais. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Miuziklas Muzika

Dakaras 2018