Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 6d. 14:45

Spektaklis apie karą – tvirtovėje ant jūros kranto

Spektaklio „Karas ir jūra“ repeticijos
Organizatorių nuotr. / Spektaklio „Karas ir jūra“ repeticijos

Antradienį, „Juodojoje tvirtovėje“ ant Baltijos jūros kranto prasideda spektaklio „Karas ir jūra“ repeticijos.

Spektaklis,  kuriamas pagal karo veterano Guy Sajer atsiminimų knygą „Pamirštas kareivis“,  pasakos autentišką šešiolikmečio vermachto kareivio istoriją. Guy Sajer, vokietės ir prancūzo sūnus, perėjęs visą Rytų frontą, sulaukė karo pabaigos būtent čia, Klaipėdos gynybiniuose įtvirtinimuose. Šaltą 1945-ųjų žiemą Klaipėdos (Memelio)  krašte vokiečių armija rekordiškai ilgai, net 115 dienų priešinosi rusų armijai ir galiausiai buvo sutriuškinta.

Spektaklis „Karas ir jūra“ vyks pusiaukelėje tarp Klaipėdos ir Karklės autentiškuose gynybiniuose

Organizatorių nuotr./Spektaklio „Karas ir jūra“ repeticijos
Organizatorių nuotr./Spektaklio „Karas ir jūra“ repeticijos

įtvirtinimuose – Girulių baterijos -„Juodosios tvirtovės“ viduje ir lauke, virš jūros kranto iškilusioje pabūklo aikštelėje. Spektaklyje naudojami autentiški vokiečių kareivių daiktai ir amunicija,  rasti  Smiltynės bunkerių teritorijoje po 2006-ųjų gaisro.

Spektaklio režisierius – Vladas Bagdonas, prodiuserė – Rūta Vanagaitė. Vladas Bagdonas šiame spektaklyje vaidina karo veteraną, grįžtantį į Girulius prisiminti savo jaunystės. Jaunąjį kareivį įkūnija ką tik profesinę karjerą pradėjęs aktorius Donatas Švirėnas. Spektaklyje dalyvauja Klaipėdos karybos istorijos klubo nariai.

Žinia apie būsimą spektaklį jau dabar kelia užsienio žurnalistų susidomėjimą . Į premjerą liepos 10-ąją atvyksta Suomijos, Prancūzijos, Vokietijos žurnalistai. Spektaklį „Karas ir jūra“ vienu matys tik 25 žiūrovai . Pirmoji dalis vyks gynybiniuose įtvirtinimuose, antroji – lauke, ant jūros kranto. Čia žiūrovų lauks taikos vaišės ir kareivių dainos, atliekamos rusiškai, vokiškai, lietuviškai. „Karas ir jūra“ - spektaklis apie jūrą, kuri mus įkvepia ir apie karą,  kuris atima viską...
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės