Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 21d. 12:59

Spektaklyje „Madam Baterflai“ Merūną Vitulskį keičia jaunas latvių tenoras

Andris Ludvigs
Asmeninio archyvo nuotr. / Andris Ludvigs

Pastaruoju metu Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje vis dažniau galima išgirsti ir išvysti solistus iš kaimyninės Latvijos. Štai ir Giacomo Puccini operos „Madam Baterflai“ spektakliuose vasario 21, 23 ir 26 d. dainuos jaunas, bet jau tarptautinę karjerą pradėjęs latvių tenoras Andris Ludvigs. Jis pakeis Merūną Vitulskį, dėl ligos turėjusį atšaukti savo pasirodymus šiame spektaklyje.

Trisdešimtmetis A.Ludvigas dainuoja bene visas pagrindines tenoro partijas Rygoje: Pinkertoną, Chosė („Karmen“), Kavaradosį („Toska“), Nemoriną („Meilės eliksyras“), Otavijų („Don Žuanas“), Alfredą („Traviata“) ir kitas. Pastarąjį vaidmenį solistas kviečiamas atlikti ir svetur – Alfredą dainuoja Talino, Minsko, Zagrebo operos scenose. Šį vaidmenį yra atlikęs ir LNOBT. 

A.Ludvigas 2010 m. baigė Latvijos Jazepo Vītolo muzikos akademiją Rygoje, taip pat tobulinosi pas tokius garsius šių dienų vokalo pedagogus kaip Paolo De Napoli (Italija), Barbro Marcklund-Petersone (Norvegija), Liv Jansen ir kiti. Latvijos nacionalinėje operoje solistas debiutavo 2009 m. Nemorino vaidmeniu „Meilės eliksyre“, o į profesionalią muzikos sceną pirmą kartą žengė dar 2005 m. Solistas dažnai pasirodo ir koncertinėje estradoje, A.Ludvigo gastrolių maršrutai driekiasi iki Niujorko, Toronto, Lisabonos, Minsko, Sankt Peterburgo. 

Šiuo metu LNOBT spektakliuose taip pat galima išgirsti latvių operos solistę Guntą Davidčuką, ji atlieka Adelės („Šikšnosparnis“) ir Džanetos („Meilės eliksyras“) vaidmenis. 2012 m. gruodį Violetą „Traviatoje“ dainavo LNO solistė Kristine Gailite, o Karmen vaidmeny prieš keletą metų matėme Rygos teatro primadoną Kristine Zadovską. Baleto gerbėjai šį sausį galėjo įvertinti LNO baleto trupės pajėgumus: „Gulbių ežere“ pagrindines partijas atliko į Vilnių atvykę latvių primarijai Margarita Demjanoka ir Sergejus Neikšinas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:46
02:03

Maistas

Kinas