Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 13d. 13:01

Staigmena Vilniaus klausytojams – atgimstanti muzikinė misterija

Solistė Asmik Grigorian
Solistė Asmik Grigorian

2007 metais susilaukusi visuomenės ir spaudos susidomėjimo, palankių kritikų atsiliepimų, šių metų kovo 23 dieną Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje atgimsta originali Gedimino Gelgoto muzikinė misterija „Musicality of Life“.

Koncerto afišas puošia šiandien garsiausios jaunųjų atlikėjų pavardės – tai operos solistė Asmik Grigorian, elektroninės muzikos kūrėjas Deividas Gnedinas – CORBIE, žavioji dainininkė Ona Kolobovaitė, publiką stebinantis ir provokuojantis Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO bei pats misterijos autorius kompozitorius G. Gelgotas.

„Musicality of Life“ sujungia dvi visiškai skirtingas muzikos kryptis – tai šiuolaikinės akademinės ir Deivido Gnedino – CORBIE „lounge“ krypties muzikos derinys.

„Gyvas garsas ir unikalių elektronikos efektų sintezė „Musicality of Life“ klausytojus perkelia ten, kur, pasilikus toli nuo įprastinių minčių ir emocijų, atsiranda galimybė išgirsti savo gyvenimą kitaip“, – teigia autorius G. Gelgotas.

Muzikiniame gyvenime G. Gelgotas pasirodė prieš trejus metus.

„Šio jaunosios kartos kompozitoriaus veikla sulaužė Lietuvos akademinio kompozitoriaus karjeros standartus. Būdamas 22 metų, jis turi ne tik didelių ambicijų ir dėmesį atkreipiančių idėjų, ne tik savo Naujų idėjų kamerinį orkestrą, bet ir savo publiką. Galbūt ją jis traukia projektų vientisumu, rimtumu, aiškiai formuluojamomis koncepcijomis, netradicinėmis, organiškomis muzikinio vyksmo formomis, bet turbūt labiausiai jis paveikus pagrindine idėja, jog muzika turi sukrėsti dvasią“, – rašo muzikologė Asta Pakarklytė („Literatūra ir menas“).

Jaunojo kompozitoriaus muzika mėgstama ir už Lietuvos ribų – ji dažnai skamba įvairiuose muzikos festivaliuose Latvijoje, Rusijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, JAV, Kuboje ir kitose pasaulio šalyse.

Muzikinę misteriją „Musicality of Life“ šiemet NIKO pristatys vienintelį kartą. „Dėl įtempto atlikėjų darbo grafiko sudėtinga surinkti visą kūrybinę grupę ir parodyti misteriją publikai. Tiesą sakant, mano pasiryžimą atlikti ją šį pavasarį nulėmė nuolatiniai draugų ir orkestro gerbėjų prašymai šį renginį kartoti“, – teigė originalaus kolektyvo vadovas G. Gelgotas.

Temos: 1 Staigmena
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos