Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 09 17, 14:06

Startuoja pirmosios festivalio „SUPERNOVA“ dirbtuvės: vaizdai, pasakantys daugiau nei žodžiai

„Mes mąstome vaizdais, o mintis reiškiame žodžiais. Todėl dažnai iššvaistome daug brangaus laiko susikalbėjimui. Grafinis fiksavimas suteikia įrankius, užtikrinančius konstruktyvų kūrybinį procesą,“ – teigia p. Julius Paplauskas, VšĮ „Kuriančios bendruomenės“ direktorius, projektų vadovas, lektorius, grafinio fiksavimo metodo (ang. Graphic Recording) praktikas, kalbėdamas apie šį ne naują, tačiau Lietuvoje gana mažai žinomą grafinį informacijos srauto atvaizdavimo būdą, kurį kviečia išbandyti jau spalio 21 d. vyksiančių pirmųjų kūrybinių inovacijų festivalio „SUPERNOVA“ „Graphic Recording“ dirbtuvių metu.
Julius Paplauskas
Julius Paplauskas / Asmeninio archyvo nuotr.

Grafinis fiksavimas pirmą kartą pristatytas 2011 m. kasmetinėje Priemonių mugėje (ang. Tool fair) ir nuo tada pradėtas naudoti daugelyje gyvenimo sričių. „Grafinis fiksavimas yra metodas, kuris pasitelkia vizualinę kalbą, siekiant padėti žmonėms suprasti vieniems kitų mintis, tarpusavyje komunikuoti ir priimti sprendimus. Tai nėra būdas tiesiog gražiai atvaizduoti ir iliustruoti mintis ar idėjas, bet tai yra sąmoningas grafinių elementų, vaizdų, piešinių ir vizualinių priemonių naudojimas kolektyviniuose mokymosi, kūrimo ir darbo procesuose,“ – trumpai šį metodą pristato p. Paplauskas.

Tai nėra būdas tiesiog gražiai atvaizduoti ir iliustruoti mintis ar idėjas.

Norint panaudoti grafinio fiksavimo metodą užtenka sujungti vizualizavimą, gebėjimus kelti esminius klausimus ir struktūrizuoti visumą. „Tai padeda žmonių grupėms generuoti idėjas, analizuoti, įvertinti, susisteminti informaciją, susitarti ir judėti į priekį,“ – sako p. Paplauskas. Pasak jo, grafinis fiksavimas yra labai praktiškas metodas, kadangi jį galima pritaikyti tiek šeimoje, siekiant susitarti su penkiamečiu vaiku, tiek organizacijoje, pradedant kasdienių darbų pasiskirstymu, baigiant projektų kūrimu ir jų įgyvendinimu. „Visi dalyviai vienu metu dalyvauja procese ir mato savo bei kitų indėlį. Idėjos ir pasiūlymai yra užfiksuojami. Sprendimai generuojami ir priimami tokiu greičiu, kokį diktuoja visa grupė, o ne vienas žmogus. Visų dalyvaujančių dėmesys koncentruojasi į tai, ką grupė daro kartu. Kiekvienas suvokia visumą ir sąsajas tarp visumos dalių ir paskui nebereikia gaišti laiko aiškinimuisi. Visi nuolat žino, kuriame etape yra, ir kas yra daroma. Galima greitai perkelti visos grupės dėmesį nuo vienos temos prie kitos,” – metodo privalumus vardija p. Paplauskas.

Asmeninio archyvo nuotr./Dirbtuvių lektorius A. Chomičius
Asmeninio archyvo nuotr./Dirbtuvių lektorius A. Chomičius


Supernova workshop. Graphic Recording dirbtuvių metu dalyviai susipažins su pagrindiniais grafinio fiksavimo elementais, leidžiančiais mintis, idėjas, informaciją, procesus perteikti paprasta vizualine kalba. Nauji įgūdžiai ir žinios bus pritaikomi atliekant užduotis, susietas su realiomis dalyvių idėjomis arba realiais projektais. „Tai proga ne tik dirbti su tuo, kas dalyviams aktualu, bet ir gauti savo idėjoms grįžtamąjį ryšį iš kitų,“ – tvirtina p. Paplauskas. „Dirbtuvėse įgyti grafinio fiksavimo įgūdžiai leis efektyviau dirbti komandoje, nes naudodami vizualinę kalbą žmonės labiau įsitraukia, yra sužadinama jų vaizduotė, matomas bendras paveikslas, apjungiami skirtingi požiūriai bei formuojama kolektyvinė atmintis,“ – priduria jis. 

Vienintelės kūrybinių inovacijų festivalio „SUPERNOVA“ Graphic Recording dirbtuvės jau spalio 21d., Talent Garden Kaunas (Laisvės al. 59 – 3a.). 

Daugiau informacijos apie visą festivalį — oficialiame festivalio puslapyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą