Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Storpirštis Radviliškyje dainuos vaikams ir nevaikams

Aktorius, bardas Gediminas Storpirštis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Aktorius, bardas Gediminas Storpirštis
Šaltinis: 15min
0
A A

Dainuojamosios poezijos vakarai Radviliškio m. kultūros centre ir vasarą džiugins klausytojus bei žanro gerbėjus ir kvies susitikti su žinomais Lietuvos bardais.

Ketvirtadienį, birželio 18 d., 19 val. vienas žinomiausių dainų autorių ir atlikėjų, Lietuvos teatro ir kino aktorius, Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai -aš“ meno vadovas Gediminas Storpirštis savo dainomis džiugins visus pasiilgusius gyvos muzikos ir kvies kartu su juo praleisti nepamirštamai jaukų, tikros poezijos pagardintą ir vaikiško žaismingumo pripildytą vakarą.

Atlikėjui yra svarbu, kad dainuojamosios poezijos žanras būtų, kad jis turėtų savo vietą bei struktūrą – pradedant moksleivių dainuojamosios poezijos konkursais, toliau klubais ar svetainėmis, kur nuolatos galėtų vykti koncertai iki festivalių, kurių pamažu ima rastis, o baigiant šiam žanrui skirtomis knygomis, kaip „Bardų knyga“ ar „Stebuklų pilnas kambarys“, CD ir interneto svetainėmis. Todėl jis pagrįstai vadinamas šio žanro puoselėtoju ir rūpinasi jo sklaida. Tuo pačiu bandydamas įskiepyti terminą „bardas“, juk anuomet bardas – žynys buvo labai gerbiamas, mat jis savo žiniomis, dainomis nešdavo šviesą.

Pačiam atlikėjui terminas „bardas“ labai priimtinas, nes jame slypi didžiulė atsakomybė – žmogus privalo suvokti teksto svarbą ir tai, ką jis savo dainavimu perteikia žmonėms. Jam įdomu ir pačiam prakalbinti poetą, atrasti savo raktą į jo tekstus.

G.Storpirščio repertuare yra ir nemažai dainų vaikams. O šiemet išleistoje kompaktinėje plokštelėje „Pranciškaus sodas“, bardas prakalbina įvairius gyvūnus, Pranciškaus sodo gyventojus.

Pats budamas vaikas G.Storpirštis net bijojo prisiliesti prie gitaros – jam užtekdavo sėdėti ir ja grožėtis. Bet studijų laikais pagaliau išdrįsęs paimti ja į rankas, kartu su kurso draugais sukūrė per keturiasdešimt dainų etiudams ir spektakliams. Muziką vaikų spektakliams bardas kuria iki šiol. Ji skamba spektakliuose „Briedis Eugenijus“, „Arklio Dominyko meilė“ ir kt.

Atlikėjas prisipažįsta: „Dainuojamoji poezija yra sunkus žanras – juk vienas su instrumentu rankose dvi valandas veik nejudėdamas, tik dainuodamas, turi išlaikyti klausytojų dėmesį. Turi turėti savo požiūrį, savo tikėjimą – kad ir koks jis būtų, kuriantis ar griaunantis. Tačiau jei nenori dalytis, negali ir kurti“.

Bilietus platina Radviliškio m. kultūros centras

Bilietų kaina: 15 Lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą