Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 10d. 15:14

Su šimtu renginių artinasi kultūringiausias metų savaitgalis

Kultūros naktis „Tebūnie naktis!“
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Kultūros naktis „Tebūnie naktis!“

Birželio 19-21 dienų savaitgalis Europos kultūros sostinėje Vilniuje bei Lietuvos kultūros sostinėje Plungėje grasina didele įvairių renginių koncentracija. Vilniaus gyventojai ir svečiai bus kviečiami nemiegoti ir atrasti jau tradicine tapusią „Tebūnie naktį!“, išgirsti Pasaulio festivalio chorą ar pagaliau užsukti į duris po renovacijos atveriančią Nacionalinę dailės galeriją. Tuo metu Plungė su šventiniais renginiais pradės savo, kaip Lietuvos kultūros sostinės, programą.

Birželio 20 dieną atsidaro Nacionalinė dailės galerija su įspūdinga M.K.Čiurlionio ir jo amžininkų paroda. Tą pačią naktį visus vilniečius ir miesto svečius pakviesime į jau trečiąją kultūros naktį „Tebūnie naktis!“, kurioje numatyta apie 60 renginių. O sekmadienį visiems jau išsimiegojusiems po nakties Teatro arenoje skambės unikalus „World Festival Choir“ pasirodymas, kuriam diriguos Modestas Pitrėnas“, – pristatė VEKS programų direktorė Sandra Adomavičiūtė.

„Tebūnie naktis!“ tampa Vilniaus tradicija – ši šventė rengiama jau trečią kartą. Palyginti su ankstesniais naktiniais kultūros projektais, šiemetinis bus gausiausias renginių skaičiumi ir jų įvairove.Po penkerių metų rekonstrukcijos meno gerbėjams duris atvers Nacionalinė dailės galerija. Joje bus eksponuojami ne tik lietuvių genijaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslai, bet ir kitų pasaulinio garso modernistų – Vasilijaus Kandinskio, Františeko Kupkos, Edvardo Muncho, Ferdinando Ruščico ir kt. – darbai. Parodą papildys laiškai, eskizai, fotografijos ir muzika – M.K.Čiurlionio, Arnoldo Schönbergo – kūriniai.

Nacionalinės dailės galerijos rekonstrukcija yra Lietuvos tūkstantmečio projektas. Galerija šiuo metu sujungia 40 metų senumo įspūdingą seną pastatą ir naująją jo dalį, kuri atpažįstama iš pasvirusių ekranų Konstitucijos prospekte“, – aiškino Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė.

Lankytojai naująsias parodas galerijoje galės apžiūrėti nuo birželio 21 d. iki rugpjūčio 23 d.

Naktį iš birželio 20 d. į 21 d. renginio „Tebūnie naktis!“ metu sostinės senamiestyje lankytojų lauks arti 60-ies kultūrinių renginių, iš kurių tik trys bus mokami.

„Kultūros naktis „Tebūnie naktis!“ tampa Vilniaus tradicija – ši šventė rengiama jau trečią kartą. Palyginti su ankstesniais naktiniais kultūros projektais, šiemetinis bus gausiausias renginių skaičiumi ir jų įvairove. Europos kultūros sostinės gyventojų ir svečių laukia 20 galerijų, 5 muziejai, bus galima pasigrožėti 4 šokio, 5 teatro ir kino projektais, 14 muzikinių renginių, taip pat įvairiais interaktyviais bei pažintiniais projektais, performansais ir ekskursijomis“, – pasakojo VEKS specialiųjų renginių projektų vadovė Daina Urbanavičienė.

Tradicinės naktinės programos gerbėjai atpažins ir jau „ragautus“ renginius – pvz., naktinius poezijos skaitymus, kiną po atviru dangumi, Bernardinų bažnyčios naktinę programą. Žinoma, bus galima įvertinti ir naujausios receptūros meno patiekalus – išgirsti Europos tūkstantmečio senumo muziką su moderniais jos atspindžiais – Hildegardos iš Bingeno kūrybą ir šiuolaikinių kompozitorių lietuvio A.Navicko bei esto Ä.Pärt kūrinius styginiam kvartetui, Lukiškių aikštėje pasimėgauti Bethoveno Septintąja sonata, aplankyti dekoracijomis ir meniniais projektais atgaivintą Sereikiškių parko ledainę, autobuse pasiklausyti aktorių skaitomos Ričardo Gavelio ir Jurgio Kunčino kūrybos apie Vilnių ar tiesiog palikti savo įspaudą molyje, kurį atvira keramikos dirbtuvė vėliau pritaikys mieste.

Tie, kurie nuspręs naktį praleisti ne taip kultūringai – t.y. miegodami, turės progą sekmadienį išgirsti labai įdomų, netradicinį visais požiūriais renginį, kuriame pasirodys per 300 skirtingų tautybių atlikėjų.Sekmadienį, birželio 21 dieną 19 val. į Teatro areną pakvies Lietuvos nacionalinė filharmonija. „World Festival Choir“ (Pasaulio festivalių choras) bei Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras atliks žymųjį Giussepe‘s Verdi Requiem.

„Tie, kurie nuspręs naktį praleisti ne taip kultūringai – t.y. miegodami, turės progą sekmadienį išgirsti labai įdomų, netradicinį visais požiūriais renginį, kuriame pasirodys per 300 skirtingų tautybių atlikėjų. Muzikos išraiškų gausa čia susilieja į vientisą darinį, – anonsavo dirigentas Modestas Pitrėnas. – „World Festival Choir“ sudaro 170 mėgėjų muzikų iš Skandinavijos šalių, kurie gastroliuoja po pasaulį ir atlieka žymių kompozitorių kūrinius. Prie jų prisijungs mūsų nacionalinis pasididžiavimas – Kauno valstybinis choras. Todėl Teatro arena sulauks netradiciškai daug atlikėjų“

Ne tik Vilniuje, bet ir Plungėje birželio 19-21 dienomis klestės kultūra – čia vyks 31 renginys, kuriuose dalyvaus per 2000 atlikėjų. Programa vyks 17 skirtingose vietose, Plungės mieste ir apylinkėse. Visi renginiai nemokami. Lankytojų lauks 6 galerijos, 5 teatriniai projektai, 19 muzikos ir šokio meno pasirodymų, 1 kino projektas.

„Vyks 11-asis tarptautinis pučiamųjų instrumentų orkestrų ir istorinių šokių kolektyvų festivalis, kuriame dalyvaus net 600 atlikėjų. Prie Plungės praeities bus galima prisiliesti istorijos apžvalgos ir riterių kovų projekte ant Gandingos piliakalnio. Vyks teatralizuotas Plungės įmonių ir organizacijų paradas, ugnies misterija, profesionalių ir mėgėjiškų teatrų vaidinimai Oginskio rūmų kieme. Bus atidarytas iškilmingas parodų ciklas, skirtas kultūros mecenato kunigaikščio Mykolo Mikalojaus Oginskio, jo rūmų jubiliejams paminėti bei Lietuvos ir Lenkijos istorinių parkų ir sodų paveldui įprasminti. Tikimės, kad daug žiūrovų pritrauks jaunimo muzikinis „blusų“ turgus, į kurį bus sukviesti jaunieji Plungės ir visos Lietuvos muzikantai, pristatysiantys platų muzikinių improvizacijų spektrą – nuo folkloro iki moderno“, – sakė projekto koordinatorė V. Saukalienė.

Temos: 2 Naktis Plungė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata