Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 29d. 10:00

Su šūkiu – „Atsiveriantys pasauliai“ sugrįžta vaikų ir jaunimo festivalis „KITOKS‘22“

2020 metų festivalio akimirka
Dainiaus Putinino nuotr. / 2020 metų festivalio akimirka
Sausio 10-15 dienomis, vienuoliktąjį kartą įvyks, Menų spaustuvės organizuojamas, tarptautinis vaikų ir jaunimo festivalis – „KITOKS‘22“. Šiais metais festivalis žiūrovus pasitinka su šūkiu – „Atsiveriantys pasauliai“. Tai pirmasis ir didžiausias Lietuvoje festivalis, pristatantis netradicinius scenos menus 0-18 metų žiūrovams, kurių šiemet festivalio programoje laukia pasirodymai iš Šveicarijos, Švedijos, Belgijos, Prancūzijos bei Lietuvos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Po metų pertraukos sugrįžtantį festivalį „KITOKS‘22“ galiu pavadinti atsiveriančių naujų galimybių festivaliu. Pirmasis ir mums labai svarbus, atsivėrimas – tai vis dar atskirtiems, o kartais ir net savo noru atsiribojusiems, negalią turintiems vaikams bei juos globojantiems artimiesiems, kuriuos šiais metais kviesime prisijungti, prie daugiau nei dešimtmetį rengiamo festivalio auditorijos. Šiai auditorijai bus skirti tiek užsienio, tiek ir mūsų šalies kūrėjų spektakliai bei kūrybinės laboratorijos.

Antrasis šių metu festivalio programos akcentas – tai spektakliai, į kurių kūrimo procesą kartu su scenos menų profesionalais buvo įtraukti ir paaugliai. Šis atviros laboratorijos principu kuriamų spektaklių metodas nėra jokia naujiena, tačiau tampa ypač populiarus tarp menininkų, kuriančių jaunimui. Šiuo atveju jaunoji auditorija dažnai ne tik prisideda prie kūrybinio proceso, bet ir tampa lygiaverčiais partneriais pasirodymus atliekant profesionalioje scenoje. Tokių pavyzdžių šių metų programoje turėsime ne vieną“, – apie festivalio programą pasakoja Menų spaustuvės vadovė, festivalio programos sudarytoja Jolita Balandytė.

Šių metų festivalio programoje net tik pasirodymai, tačiau ir sugrįžtanti edukacinė programa – „Jaunasis kritikas“, kurioje atviro kvietimo metu, galės dalyvauti tiek paaugliai, tiek studentai, jiems bus sudarytos galimybės ne tik stebėti visus festivalio pasirodymus, tačiau po jų diskutuoti bei pačius pasirodymus aptarti su jų kūrėjais.

„KITOKS‘22“ festivalio programoje laukia įvairiapusė pažintis su šiuolaikiniais scenos menais, festivalio metu bus galima išvysti choreografinę instaliaciją, šokantį pasirodymą, pasinerti į klasikinės elektroninės muzikos sūkurį, išvysti spektaklius nagrinėjančius paauglystės temas ir apčiuopti daugybę kitų svarbių bei aktualių temų.

Visa festivalio „KITOKS‘22“ programa netrukus.

Daugiau informacijos – čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

24:24
19:47
02:04

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams