Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 rugpjūčio 1d. 11:18

Šv. Kotrynos bažnyčoje – gitaros meistrų koncertas, dvelkiantis tikra vasara

Krzysztofas Pelechas ir Robertas Horna
Lukasz Giza nuotr. / Krzysztofas Pelechas ir Robertas Horna

Kristupo vasaros festivalis šiemet kviečia į pažintį su ne kartą geriausiais Lenkijos gitaristais pripažintų muzikantų duetu.

Prieš septynerius metus pirmam bendram projektui susibūrę Krzysztofas Pelechas ir Robertas Horna šių metų balandį išleido naują Lotynų Amerikos ritmais pulsuojantį albumą Sambalanço. Tad, rugpjūčio 3-iąją visi, išsiilgę sambos, tango ir kitų pietietiškų ritmų kviečiami į Šv. Kotrynos bažnyčią, kur galės pasimėgauti virtuoziškai atliekama programa.

Krzysztofas Pelechas skambinti gitara pradėjo būdamas 12 metų. Šiuo metu jis dėsto Bydgoszcz muzikos akademijoje, kurioje įgijo meno krypties daktaro laipsnį. Daugybės tarptautinių konkursų laureatas, tris kartus žurnalo „Guitar and Bass“ išrinktas geriausiu Lenkijos klasikinės gitaros meistru, per metus surengia maždaug šešiasdešimt pasirodymų – rečitalių, kamerinių vakarų, koncertų su kameriniais ir simfoniniais orkestrais.

K.Pelechas yra koncertavęs beveik visose Europos šalyse, JAV, Brazilijoje, Pietų Afrikoje, Egipte, Singapūre, Malaizijoje, Indijoje, Meksikoje, Argentinoje bei Čilėje. Dažniausiai jis pasirodo prestižiniuose muzikos festivaliuose, dirba su žymiais kompozitoriais ir gitaristais, taip pat yra Vroclavo gitaros festivalio + GUITAR ir Cross gitaros vasaros kursų meno vadovas.

Atlikėjas yra išleidęs daugybę įrašų ne tik Lenkijoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje, Čekijoje, Vokietijoje, JAV. Jo debiutinis albumas Duo Guitrinet buvo puikiai įvertintas muzikos kritikų ir 2000-aisiais metais nominuotas Lenkijos muzikos industrijos Fryderyk apdovanojimui.

Antrasis dueto narys – Robertas Horna – klasikinės gitaros virtuozas. Būdamas vienuolikos metų R. Horna savarankiškai pradėjo mokytis groti gitara, vėliau sekė studijos Vroclavo muzikos akademijoje Lenkijoje bei Enschede muzikos konservatorijoje Nyderlanduose, apdovanojimai nacionaliniuose ir tarptautiniuose gitaros konkursuose.

Kaip ir jo kolega, R.Horna yra koncertavęs bene visose Europos šalyse, Pietų Amerikoje. Jis taip pat veda meistriškumo pamokas, tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose dalyvauja kaip žiuri narys, nuo 2013 metų dėsto S. Moniuškos vardo muzikos akademijoje Gdanske.

Atlikėjas yra išleidęs tris solinius albumus, o jo repertuaras apima ankstyvąsias muzikos kompozicijas, klasikinius kūrinius, šiuolaikinę įvairių stilių muziką, džiazą.

Abu menininkus vienija ypatinga meilė improvizacijai ir Lotynų Amerikos muzikai. Dueto pasirinktus kūrinius dažniausiai aranžuoja R. Horna. Pelech ir Horna duetas – tai originalių aranžuočių kombinacija apimanti sambą, bosanovą, tango, pagardinta lengvu džiazo prieskoniu bei vingriomis improvizacijomis. Koncerto „Sambalanço: nuo sambos iki tango“ metu nuostabių melodijų, harmonijos bei ritmo kupinoje programoje skambės P. Metheny, R. Towner, A. Piazzolla, C. Machado ir kitų kompozicijos.

Šis nuotaikingas, žaismingas, kaleidoskopiškas ketvirtadienio vakaro koncertas – tarsi gaivus vasaros desertas: pradžiugins ir pavargusį po darbų, ir besimėgaujantį atostogų malonumais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/