Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 2d. 12:34

Šv.Kotrynos bažnyčioje – švelnūs Giedrės kuždesiai

Vokalistė Giedrė Kilčiauskienė
Organizatorių nuotr. / Vokalistė Giedrė Kilčiauskienė

Kai svinguojančių garsų bangomis užplūsta tvankių naktų romantika, meilės ir muzikos laimė, gyvenimo saldumas, lengva suprasti kodėl bossa nova keri ir jaudina milijonus klausytojų. Nors jos karaliavimo „era“ – tik šešeri metai, tačiau jų užteko, kad brazilų sambos ritmas ir džiazinė išmonė užkariautų visą pasaulį.

Lapkričio 5 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje žinomas ir mielas bossa novas dainuos Giedrė Kilčiauskienė, lydima Eduardo Armono (gitara), Andrejaus Polevikovo (klavišiniai), Dariaus Rudžio (būgnai) ir Vyčio Nivinsko (kontrabosas).

Nuostabaus grožio penkiolikametei mergaitei skirtoji „The Girl from Ipanema“, vylinga, į nuostabų Rio de Žaneiro kalną pakelianti žvilgsnį „Corcovado“, atlaidaus liūdesio persmelkta „Triste“, F. Šopeno preliudo atbalsius sauganti „How Insensitive“, muzikos ir meilės paralelę brėžianti „Desafinado“, meilės prisipažinimas „Dindi“ – šie Antonijaus Karlo Žobimo kūrybos perlai, sudarantys koncerto programos branduolį, pavertė brazilų muziką viena geidžiamiausių visame pasaulyje.

Greta jų, vakaro atlikėjai įvers ir instrumentinių perliukų bei mylimų melodijų, kurių kelias į sceną ir klausytojų širdis buvo gana vingiuotas: Ričardo Rodžerso baladė „Blue Moon“ buvo išmesta iš kino filmo „Holivudo vakarėlis“ kaip pernelyg rimta malda ir atgijo gerokai vėliau, pakeitus maldos tekstą sentimentaliomis meilės eilėmis. Meredito Vilsono daina iš miuziklo „Muzikantas“ „Till there was You“ išpopuliarėjo kai tapo neatsiejama legendinės grupės „The Beatles“ repertuaro dalis...Taip pat koncerte skambės Luiso Bonfa „Manha de carnival” iš filmo „Juodaodis Orfėjas“. Šiandien besąlygiško ir dažnai skambančio hito, kažkada režisierius Marselis Kamiu nenorėjo įtraukti į filmą ir sutiko tik prašomas visos filmavimo komandos.

Tokia spalvinga melodijų puokšte, kurią surinko koncerto atlikėjai, pasibaigs Lotynų Amerikos šalių kultūros dienų renginiai Vilniuje. Galima sakyti, jog tokia pabaiga simboliška, nes bossa novos melodijose atsispindi ištisa epocha, įvairialypis bei sudėtingas žmogaus gyvenimas. O žmogus, kad ir kur beatsidurtų – Brazilijoje, Amerikoje, Lietuvoje – visuomet tas pats, taigi, muzika išreikšti džiaugsmai, ilgesiai, meilė, laukimas jaudina bet kuriame pasaulio krašte. Lapkričio 5 d. saulėtos bossa novos apglėbs Vilniaus klausytojus – Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata