Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 13d. 11:53

Švenčiamas Žemaitijos vardo paminėjimo 800 metų jubiliejus

Žemaitijos vardo jubiliejus
Žemaitijos vardo jubiliejus

Kartu su visa Lietuva entuziastingai nusiteikę tauragiškiai mini prieš 800 metų pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėto Žemaitijos vardo jubiliejų.

Šį savaitgalį (liepos 12–14 d.) į Tauragės kraštą, kuriame vyks išskirtiniai renginiai, skirti šiai progai, kviečiami atvykti ne tik rajono, bet ir kitų Žemaitijos regionų bei visos Lietuvos gyventojai.

Liepos 12-ąją Tauragėje vyko didingai Žemaitijos istorijai skirta nacionalinė istorinė-mokslinė konferencija, kurioje žymiausi Lietuvos istorikai, mokslininkai skaitė pranešimus apie Žemaitijos regiono iššūkius ir transformaciją XIII–XVIII amžiuje, Skaudvilėje vyko žygio per Žemaitiją raitelių ir jų žirgų sutikimas, Karšuvos valdovų ir Gediminaičių alėjų pristatymas, Durbės mūšio vado Almino pagerbimas bei vienas iškilmingiausių renginių – muzikinė drama pagal Vytauto Klovos operą „Pilėnai“.

„Ivangėnų piliavietėje, kur, naujausių istorinių šaltinių teigimu, tikėtina, stovėjo Pilėnų pilis, buvo pristatyta muzikinė drama „Legenda apie Pilėnus“. Džiugina tai, kad dažniausiai Trakų pilyje rodyta drama pirmą kartą istorijoje buvo parodyta toje vietoje, kur realiai ir stovėjo pilis – Ivangėnų piliavietėje“,– su pasididžiavimu kalbėjo operos solistas tauragiškis Liudas Mikalauskas.

Pagal Vytauto Klovos operą „Pilėnai“ pastatyta muzikinė drama „Legenda apie Pilėnus“ pasakoja apie išdavystę, kurią patiria Pilėnų kunigaikštis Margiris. Įdukros Mirtos išduotas Margiris su savo kariais narsiai kaunasi prieš kryžiuočius, tačiau priešo pajėgos pasirodo esančios stipresnės. Nematydami vilties atsilaikyti ir suvokdami savo pralaimėjimą, Pilėnų gynėjai galiausiai pasirenka mirtį.

Liepos 13 dieną (šeštadienį) Skaudvilėje vyks konferencija Žemaitijos vardo, heraldikos, krikščioniškųjų tendencijų ir kitomis temomis. Pranešimus skaitys Lietuvos istorijos instituto, Vytauto Didžiojo, Klaipėdos ir Šiaulių universitetų profesoriai, mokslų daktarai, docentai ir doktorantai.

Išvykstamoji konferencija įdomi tuo, kad ji yra interaktyvi, čia iš arti bus galima susipažinti su istoriniais įvykiais.

Liepos 14 dieną (sekmadienį) – organizuojama ekskursija-išvažiuojamoji konferencija, kurios metu visi norintys turės galimybę aplankyti Ivangėnų kompleksą, Batakių ir Pagramančio piliakalnius, Bilionius. Į istorines Tauragės krašto vietas autobusas veš nemokamai.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pagramantis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pagramantis

„Išvykstamoji konferencija įdomi tuo, kad ji yra interaktyvi, čia iš arti bus galima susipažinti su istoriniais įvykiais, atkurti ir įsivaizduoti, kiek kiekviena vieta buvo reikšminga XIII -XVIII amžiuje gyvenusiems žemaičiams”, – teigia istorikas A. Gedvilas.

Visi, besidomintys Žemaitijos dalies –Tauragės krašto – istorija bei norintys prasmingai ir įdomiai praleisti laisvalaikį, kviečiami dalyvauti šventiniuose renginiuose, skirtuose Žemaitijos pirmojo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800 metų jubiliejui.

Išsamesnė informacija apie šventinius renginius: https://bit.ly/2XBaAiF

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

08:17
00:52
08:29

Esports namai

Maistas