Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 17d. 16:07

Tarptautinės Hanza dienos Kaune: Nemuno pakrantėje ietis laužys Europos riteriai

Riteriai
Organizatorių nuotr. / Riteriai

Maždaug 100 riterių iš įvairių Europos šalių, tarp jų ir šeši šarvuoti raiteliai, rodys savo jėgą Nemuno pakrantėje, šalia Daugirdo amfiteatro įrengtoje arenoje.

Gegužės 19-22 dienomis vyksiančių Tarptautinių Hanzos dienų Kaune organizatoriai planuoja Lietuvoje dar neregėtas riterių kautynes, kuriose dalyvaus ne tik pėstininkai, bet ir raiteliai. Į Kaune vyksiantį turnyrą savo geriausius atstovus ketina atsiųsti Vokietijos, Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos, Lenkijos, Švedijos, Prancūcijos, Italijos, Latvijos viduramžių karybos klubai.

Ginklais žvanginančių vyrų laukia netikėtas iššūkis, nes raitelių turnyre sutiko dalyvauti švedė, Europos čempionė moterų klasėje, Caroline Egemalm.

„Visai tikėtina, kad nuo šios moters rankos iš balno kris ne vienas vyras“, – sakė VšĮ „Hanza Kaunas 2011“ direktorius Darius Rumšas.

Į raitelių turnyrą atvyks trys Švedijos ir trys Lenkijos atstovai. Kautynėms apmokyti žirgai į renginį bus gabenami iš Lenkijos.

Lietuviai dar neturi raitelių dvikovų patirties, todėl dalyvaus tik parodomosiose rungtyse. Dabar svarbiausias organizatorių uždavinys – įrengti tinkamą riterių turnyro areną.

Kauno miesto savivaldybės Komunalinio skyriaus vadovai įsipareigojo į Nemuno krantinę atvežti maždaug 200 kubinių metrų smėlio. 50 metrų ilgio ir 20 metrų pločio teritorijoje bus patiesta speciali plėvelė ant kurio bus beriamas smėlis.

Miesto komunalininkai taip pat įrengs specialų aptvarą, vartus žirgams įjoti ir išjoti, tribūną renginio vedėjams bei teisėjams.

Arenoje vyks ne tik pėstininkų ir raitelių kovos, bet ir tradicinės paršelių lenktynės, kurias itin mėgsta vaikai.

Pasibaigus Hanzos dienoms komunalininkai netoli Santakos ketina įrengti paplūdimį, kuriam bus panaudotas riterių suplūktas smėlis. Čia planuojama pastatyti suolelių, persirengimo kabinų. Savivaldybė taip pat pažadėjo artimiausiu metu apšviesti amfiteatrą, kitas Santakos vietas, sutvarkyti aplinką, krepšinio aikšteles, tualetus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria