Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 16d. 12:53

Tarptautinio Šlėzvigo-Holšteino muzikos festivalio atidaryme skambėjo Lietuvos vardas ir muzikos garsai

Festivalio akimirka
Lietuvos ambasados Vokietijoje nuotr. / Festivalio akimirka

Liepos 13 d. Kylyje vyko Tarptautinio Šlėzvigo – Holšteino muzikos festivalio šalių garbės viešnių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – muzikos koncertas, kuris tapo festivalio garbės viešnių muzikinės programos atidarymu.

Tarptautinis Šlėzvigo – Holšteino muzikos festivalis, kurio istorija skaičiuoja kelis dešimtmečius yra vienas prestižiškiausių šalyje vykstančių muzikos festivalių. Jame jau eilę kartų yra koncertavę žinomi Lietuvos muzikantai, tačiau šalimi garbės viešnia Lietuva šiame festivalyje tapo pirmą kartą.  

Tad šį savaitgalį  festivalio garbės viešnių programos atidarymo metu Kylyje skambėjo ir lietuvių  muzika: kompozitoriaus Gedimino Gelgoto kompozicija „Never Ignore the Cosmic Ocean“, kurią atliko Baltic Youth Philarmonic Orchestra. Su šiuo orkestru Kylyje atidarymo metu Brahmso Koncertą smuikui, violončelei ir orkestrui a-Moll atliko žinomas lietuvių violončelininkas Edvardas Armonas, skambinęs su žinoma latvių smuikininke Baiba Skride.

Festivalio garbės viešnių programos atidaryme, į kurį susirinko per 1000 muzikos mylėtojų, dalyvavo Šlėzvigo – Holsteino žemės ministras pirmininkas, Lietuvos Respublikos švietimo ministras ir kiti garbingi svečiai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Vokietijos.

Šią vasarą Šlėzvigo – Holšteino žemėje lietuvių atliekama muzika skambės įvairiose scenose ir formatuose. Lietuvai atstovaus Lietuvos kamerinis orkestras, Davidas Geringas, Violeta Urmana, Vytautas Sondeckis, Kęstutis Vaiginis. Savo scenas festivalis atvers ir jauniesiems lietuvių talentams. Lietuvos muzikos savaitgalio metu, Emkendorfe, liepos 27 – 28 d., šalia lietuviško džiazo, skambės Mstislavo Rostropovičiaus fondo vaikų ir alumnių atliekamos muzikinės programos.      

Šį savaitgalį Šlėzvigo – Holsteino žemėje buvo ne kartą prisiminta Lietuva, jos istorija, kova už nepriklausomybę ir ekonominiai laimėjimai, tačiau daugiausiai dėmesio buvo skiriama Lietuvos muzikai ir mūsų šalies kultūrai. Atidarydamas festivalio garbės viešnių programą festivalio intendantas prof. Beck pabrėžė, kad geografiškai nedidelės Baltijos šalis turi itin turtingą muzikinį pasaulį, kuris ateityje galėtų tapti dar daugelio muzikos festivalių tema. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos