Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 30d. 13:17

Tatjanos Rinkevičienės rusų teatras sezoną atidaro premjera

Tatjana Rinkevičienė
D.Matvejevo nuotr. / Tatjana Rinkevičienė

Spalio 19 d. Muzikiniame Vilniaus klube „New York Club“ naujasis Tatjanos Rinkevičienės rusų teatras kviečia į pirmąją savo premjerą – spektaklį „Legenda apie pianistą“ pagal pasaulinio garso rašytojo Alessandro Baricco pjesę „Novecento“.

Ilgus metus vadovavusi įvairiems meno kolektyvams bei Lietuvos rusų dramos teatrui, Tatjana Rinkevičienė puoselėjo neblėstančią idėją įkurti savo teatrą, kuris būtų savitas ir nepriklausomas. Ieškodamas naujų formų bei idėjų T. Rinkevičienės teatras įkvėpimo ieško šiuolaikinėje grožinėje literatūroje. Tad ir premjerinis spektaklis „Legenda apie pianistą“ pastatytas pagal 1994 metais parašytą A. Baricco kūrinį. Tai ne tradicinis dramos veikalas, o elitinės literatūros, virtuoziškos muzikos ir sceninio meistriškumo sintezė.

Alessandro Baricco – italų rašytojas, žurnalistas ir muzikos kritikas, vienas ryškiausių šių dienų Europos romanistų, apdovanotas daugybe prestižinių literatūros premijų: Selezione Campiello, Viareggio ir „Palazzo al Bosco“ Italijoje, Médicis premija Prancūzijoje. Viešėdamas Vilniaus knygų mugėje (2004) rašytojas sakė: „ Italijoje egzistuoja lietuvių teatro legenda. Graži legenda.“

Šiuo metu Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre su dideliu pasisekimu yra rodomas spektaklis „Šilkas“ pagal to paties pavadinimo A. Baricco romaną (režisierė B. Marcinkevičiūtė). Rusijoje didelio žiūrovų dėmesio sulaukia Mossovieto teatre pastatytas Olego Menšikovo monospektaklis „1900“. Taip pat žiūrovai puikiai žino daugelį prestižinių apdovanojimų pelniusį Guseppe Tornatores filmą „Legenda apie pianistą“ (Auksinis gaublys ir dar penkiolika įvairių kino apdovanojimų), kuriam muziką kūrė žymusis Enio Morricone.

Lietuvos teatro scenoje „Legenda apie pianistą“ – vienas žymiausių italų rašytojo darbų, pasakojantis apie muzikantą, nė karto neišlipusį į krantą – bus rodomas pirmą kartą. Vilniuje statomas spektaklis išsiskiria ypatingu režisūriniu braižu, natūraliai besivystančiu, plaukiančiu pasakojimu bei savita teatro kalba.

Spektaklio režisierius Aleksej Girba (Maskva). Premjera 2009 m. spalio 19 d. ir 29 d. Spektaklių pradžia 19 val. Bilietus galite įsigyti ir rezervuoti muzikinio klubo „New York“ kasoje ir visose kasose Bilietai.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas