Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teatro klube – Vytauto V.Landsbergio poezijos ir muzikos vakaras „Debesys panašūs į žmones“

Vytautas V. Landsbergis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vytautas V. Landsbergis
Šaltinis: 15min
0
A A

Poezija ir partizanų dainos iš paties Vytauto V. Landsbergio lūpų Kauno Teatro klube skambės vasario 29 d. 19 val. (Kauno Architektų namuose, Vilniaus g. 22). Tą vakarą poetas, režisierius, dainų autorius ir atlikėjas V. V. Landsbergis skaitys savo eilėraščius iš knygų „Debesys panašūs į žmones“ ir „Persikūnijimai“.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad kartu su kompozitoriumi Raimondu Rašpoliausku V.V.Landsbergis pristatys ir paskutiniąją judviejų kompaktinę plokštelę „Trylika brolių“. Neseniai išleistas diskas pavadintas jo šerdį atstojančios dainos pavadinimu. „Trylika brolių“ – tai tarsi kodas, kuriame kiekvienas brolis reiškia tam tikrą gyvenimo etapą. Visą plokštelę sudaro pagal paties V.V.Landsbergio ir kitų poetų (Vytauto P. Bložės, Alfonso Nykos-Niliūno) tekstus sukurtos dainos bei lietuvių partizanų dainos.

Šios plokštelės tema – pokario rezistencija – viena pagrindinių visos V.V.Landsbergio kūrybos temų. Režisierius yra pastatęs net tris filmus šia tema: „Baladė apie Daumantą“, „Kai aš buvau partizanas“, „Partizano žmona“. Lietuvos nacionaliniame teatre teberodomas jo sukurtas spektaklis „Bunkeris“. Anot V.V.Landsbergio, atėjo metas „nebeverkti dėl šio skaudaus mūsų tautai laikotarpio, dėl tos gausybės jaunų vyrų, žuvusių Lietuvos miškuose. Nebeverkti ir pradėti džiaugtis, kad esame ainiai tų, kurie nebijojo“.

Pasakojimai apie pokarį iš šiandienos perspektyvos „Trylikoje brolių“ yra perpinti autentiškomis partizanų dainomis – rūsčiomis, humoristinėmis, lyrinėmis, filosofiškomis, ironiškomis. R. Rašpoliausko aranžuotės joms suteikė šviesumo, viltingumo atspalvį. Pats kompozitorius akompanuoja dainoms klavišiniais, fleita, kitais instrumentais, pokario rezistencijos temai suteikdamas spalvingą muzikinę dramaturgiją.

Šį išskirtinį vakarą visus sukviesiantis Teatro klubas į savo repertuarą įtraukia vis daugiau muzikos. Kovo 8-ąją savo balades čia dainuos Kostas Smoriginas, o kovo 18-ąją koncertuos Miglė Vilčiauskaitė-Migloko kartu su smuikininke Saule Rinkevičiūte bei jos seserimi pianiste Rūta Rinkevičiūte.

Teatro klubo bilietus platina „Tiketa“ ir pats Teatro klubas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą