TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Tebūnie naktis!“ ragins tamsą užleisti vietą menui

P.Geniušas teigė, kad jam smagu gaivinti miesto erdves klasikine muzika ir vylėsi, kad renginyje „Tebūnie naktis“ gros dar ne vienerius metus.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / P.Geniušas teigė, kad jam smagu gaivinti miesto erdves klasikine muzika, ir vylėsi, kad renginyje „Tebūnie naktis“ gros dar ne vienus metus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Artėja kasmet laukiama, paslaptinga ir siautulinga „Tebūnie naktis!“. Tūkstančių miestiečių dėmesio sulaukiantis renginys šiemet bus jau ketvirtasis. Atrasti meną miestui skęstant tamsoje vilniečiai kviečiami sekmadienio naktį.

Jau antrus metus iš eilės su daugybe kitų menininkų ir atlikėjų sekmadienio naktį pasirodys pripažintas pianistas Petras Geniušas. Jis vidurnaktį fortepijonu skambins Lukiškių aikštėje. „Man visada patikdavo koncertai lauke, tai atskiras žanras. Jis įdomus, juk kitokia auditorija, kita, gerokai platesnė erdvė. Aplink dangus, miestas, medžiai, paukščiai, o kartu skamba muzika...“ – svajingai kalbėjo 49-erių muzikas.

 Anot jo, gatvėse, atvirose erdvėse groja garsiausi klasikos atlikėjai, tad tai rimtosios muzikos nesumenkina. „Muzika gali skambėti visur. Mano mintis – Lukiškių aikštę užpildyti klasikine muzika, kuri kviečia susikaupti, susimąstyti ir pailsėti nuo pramoginės muzikos. Juk ta rimtoji muzika nebūtinai nuobodi“, – šypsojosi P.Geniušas.

Praėjusiais metais naktinis pianisto pasirodymas sulaukė didelio būrio klausytojų. „Pernai klausytojų skaičius pranoko mano lūkesčius. Maniau, bus daug renginių, susirinks pora šimtų ir visi girdės. O susirinko tokia didžiulė minia, dėl to ir garso trūko. Šiemet bus geras garsas“, – žadėjo muzikas. Renginys „Naktis su klasikine muzika“, kuriame dalyvaus P.Geniušas, yra vienas iš 80 sekmadienio naktį vyksiančių pasirodymų.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Daina Urbanavičienė
Daina Urbanavičienė

Mėgstama tradicija

Ankstesniais metais po organizacijos „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ (VEKS) sparnu buvęs renginys „Tebūnie naktis!“ šiemet išliko gyvas savo mamos Dainos Urbanavičienės dėka. Visus gyvavimo metus renginį „Tebūnie naktis!“ globojusi vadovė tikino negalėjusi atsisakyti tokios gražios miesto tradicijos.

„Norėjosi tęsti akciją „Tebūnie naktis!“. Nustojus gyvuoti VEKS, tai buvo didžiausia problema. Nusprendėme viską daryti savanoriškai. Turėjau visus kontaktus – kreipiausi į projektų vykdytojus prašydama išsaugoti tradiciją ir jie man padėjo“, – pasakojo organizatorė. D.Urbanavičienė tikino buvusi maloniai nustebinta menininkų geranoriškumo.

„Šio renginio gera atmosfera, jis simbolizuoja vienybę. Neturint tokios finansinės miesto paramos kaip anksčiau, mums pavyko padaryti dvigubai didesnį renginį“, – džiaugėsi renginio „Tebūnie naktis!“ vadovė.

Įdėjau daug širdies, matau, kaip dega menininkų akys. Tai geras nekomercinis renginys.D.Urbanavičienė tikino turinti mintį plėsti Vilniaus šventę nacionaliniu mastu, o gal net imtis bendradarbiauti su kitomis Europos šalimis. Tokias teigiamas idėjas skatina menininkų geranoriškumas ir palaikymas. „Esu laiminga, kad atsirado tiek palaikančių. Įdėjau daug širdies, matau, kaip dega menininkų akys. Tai geras nekomercinis renginys, tiek metų dirbdama su juo jaučiu vidinę atsakomybę ir pareigą jį išlaikyti“, – šiltai kalbėjo D.Urbanavičienė.

Renginiai kiekvieno skoniui

Nuo šeštadienio vakaro iki sekmadienio ryto vilniečiai ir miesto svečiai galės lankytis spektakliuose, filmų peržiūrose, šokio renginiuose, koncertuose, parodose. Trokštantiems naujų žinių atsivers kūrybinės dirbtuvės bei pažintinės ekskursijos.

Lukiškių aikštę užlies klasikinė muzika, kurią dovanos P.Geniušas, jaunieji pianistai ir styginių kvartetas „Chordos“. Konstitucijos prospekte esančio „Swedbank“ pastato terasoje bus galima stebėti „Kino šortus“, pamatyti specialią renginiui „Tebūnie naktis!“ sukurtą fotoparodą. Dailės akademijos senuosius ir naujuosius rūmus apims „Meno celės“, kur vyks madų šou, bus rodomos įvairiausios instaliacijos ir net bus galima išmokti šokti hiphopą. Į naktinę parodų peržiūrą kvies muziejai, duris atvers „Lėlės“ teatras, o Sereikiškių parke vėl veiks Senoji ledainė.

Skanauti lietuviškų braškių žiūrėdami filmus vilniečiai galės Literatų gatvėje šalia „Senamiesčio krautuvės“. Tuo metu S.Moniuškos skvere visą vakarą aidės juokas. Patys drąsiausieji eis į Energetikos ir technikos muziejų, kur įsikurs kuo tikriausias „Siaubo rūsys“ su daugybe kraupių kino šedevrų. Būtinai užsukite į „Menų spaustuvę“, kur „Trupė liūdi“ ir kiti demonstruos nuotaikingus spektaklius, o kūrybinis susivienijimas „No Theatre“ surengs klausytojų pamėgtą „No Concert“. Beje, ne mažiau įdomu ir naudinga atvykti į  pasimatymą su šikšnosparniais Vilniaus universiteto Botanikos sode (Augalų sistematikos ir geografijos skyrius, M.K.Čiurlionio g. 10).  Čia lankytojų laukia pažintis su paslaptingiausiais sodo gyventojais – šikšnosparniais, o gavus specialius prietaisus bus galima stebėti, kaip jie išskrenda į naktinę medžioklę.

Šeštadienio dieną ruošdamiesi nakties džiaugsmams galite apsilankyti Žolynų mugėje Rotušės aikštėje ar draugiškai pamegzti su būriu mezgėjų Sereikiškių parke.

Daugiau informacijos rasite čia.

„Tebūnie naktis!“ skaičiais

2009 m. vyko 60 renginių. Biudžetas – apie 580 tūkst. Lt. Iš valstybės ir savivaldybės biudžeto renginiui buvo skirta apie 350 tūkst. Lt, likusią dalį skyrė privatūs rėmėjai.

2010 m. – 80 renginių, biudžetas – 390 tūkst. Lt. Savivaldybė prisidėjo apie 90 tūkst. Lt (25 proc. biudžeto). Rėmėjų dalis – 75 proc.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018