Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 8d. 13:36

Thomo Manno festivalyje – romantinė muzika ir romantiški kino vakarai

Thomo Manno festivalis
Organizatorių nuotr. / Thomo Manno festivalis.

Jau tryliktą kartą Nida liepos 11-18 dienomis pakvies meno gerbėjus į Thomo Manno festivalį. Ypatingos Neringos gamtos atmosferoje žiūrovai galės klausytis klasikinės muzikos koncertų, dalyvauti diskusijose, pasigrožėti dar nematytais Nidos dailininkų kolonijos paveikslais, o sutemus prisėdus prie švyturio – išvysti Lietuvos ir Vokietijos režisierių kino filmus.

„Šis festivalis yra vienas žinomiausių vasaros sezono renginių Neringoje. Ir šiais metais siūlysime aukšto lygio muzikos renginių, įkvepiančių diskusijų, kino vakarų prie Nidos švyturio, kurie pritraukia ne tik lietuvių, bet ir užsienio svečių“, – pristatė viešosios įstaigos Th.Manno kultūros centro direktorė Lina Motuzienė.

Muzikinėje programoje šiais metais ypatingas dėmesys bus skiriamas vokiečių kompozitoriui Johannui Sebastianui Bachui.

Šiais metais „Debiutų“ koncerte turėsime Liudą Mikalauską ir jo profesorę Sabiną Martinaitytę.„Klausytojai turės retą galimybę išgirsti senosios Lietuvos muzikos kūrinius, o muzikos programos puošmena – specialiai festivaliui sukurtas kompozitoriaus Ryčio Mažulio kūrinys „Stigma“, – pasakojo L.Motuzienė.

Nidoje skambės renesanso madrigalai, vokiškosios „Lied“ epochos kūriniai, kompozitoriaus Juliaus Gaidelio įvairių žanrų muzika.

„Mūsų repertuare vyrauja romantiniai kūriniai, o šįkart pasinersime į senesnį kūrybinio paveldo fondą. Šiais metais „Debiutų“ koncerte turėsime Liudą Mikalauską ir jo profesorę Sabiną Martinaitytę“, – anonsavo muzikologė Vytautė Markeliūnienė.

Festivalio žiūrovai turės išskirtinę progą susipažinti su pirmą kartą Lietuvoje eksponuojamais Nidos dailininkų kolonijos darbais.

„Šių metų programos vinis yra Nidos dailininkų kolonijos, garsinančios visą Europą, paveikslų kolekcijos dalis. Mes pristatome paveikslus, susijusius su šių metų festivalio tema „Praeities šuliniai. Lietuvos vardo minėjimo tūkstantmečiui“, – pasakojo Thomo Manno kultūros centro direktorė Vitalija Teresė Jonušienė.

Šios kino naktys skirsis naujomis kuriamomis erdvėmis apie palapinę, suteikiančiomis žmogui emociškai ramų laiką ir poilsį su kinu.Taip pat bus galima išvysti Klaipėdos fotomenininko Raimundo Urbono parodą „Kraštas prieblandoje“. Fotografijose vaizdiniai iš buvusios Rytų Prūsijos, dabartinės Kaliningrado srities, užfiksuoti 1988–1992 metais.

Festivalio dvasiniam globėjui Thomui Mannui bus skirtas aktorių dueto Ute Maria Lerner ir Marko Weigelio sceninis skaitymas su muzika, režisieriaus Arvydo Baryso šiemet sukurtas filmas „Th.Manno vasarnamis“.

Kino mylėtojai tris vakarus bus kviečiami į kino seansus po atviru dangumi prie Nidos švyturio.

„Šių metų kino naktys skirsis galbūt naujomis kuriamomis erdvėmis apie palapinę, suteikiančiomis žmogui emociškai ramų laiką ir poilsį su kinu“, – sakė kino programos koordinatorius Paulius Norvilas.

Žiūrovai galės pamatyti lietuviškus filmus „Nerutina“, „Vabzdžių dresuotojas“, „Balkonas“, „Jausmai“, o taip pat tris vokiečių kūrėjų darbus – „Kaip tapti nemirtingu“, „Vasara Berlyne“ ir „Vaidybos įaistrinti“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės