Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 30d. 11:08

Trakų pilis pasitinka „Post Scriptum“ festivalį: savo istoriją rašome patys

Kristupo orkestras
Organizatorių nuotr. / Kristupo orkestras

„Kadaise žvakių nušviestuose skriptoriumuose materialius raštijos paminklus kūrė viduramžių raštininkai. Jie buvo žmonės, užrašę Lietuvos valdovų originalias mintis arba jų idėjas pavertę didingų įvykių scenarijais. Trakų Salos pilies mūrai tarsi užkonservavo čia gyvenusio, kūrusio ir viešėjusio Lietuvos istorinės praeities elito dvasią. Šiandien čia rašome esamojo laiko istoriją“, – sako Trakų istorijos muziejaus direktorė Alvyga Zmejevskienė. Viena iš tos istorijos detalių – rugpjūčio 11-15 dienomis pirmą kartą vyksiantis Trakų pilies festivalis „Post Scriptum“.

„Festivalio pavadinimas „Post Scriptum“ atspindi jo esmę. Norime sujungti didingą šalies praeitį su šiuolaikine kultūra, norime nutiesti giją tarpt to, ką kalbėjo mūsų protėviai ir to, ką ateities kartoms pasakysime mes“, – naujojo festivalio tikslą brėžia viena iš jo organizatorių Emilija Sondeckytė.

Trakų salos pilis niekuomet neturėjo savo festivalio. „Post Scriptum“ rengėjai tikisi, kad beveik savaitę truksiantis kultūros festivalis prikels pilį naujam gyvenimui. „Kultūros paminklai gyvi tol, kol mes juos prisimename ir puoselėjame, laike įšaldyti jie neturėtų likti“, – įsitikinęs festivalio organizatorius Vitalijus Matrosovas.

Gyvo garso pasirodymai Trakų salos pilyje vyks tris dienas. Rugpjūčio 11 dieną festivalį pradės dainininkė Monika Marija.

„Post Scriptum man tarsi primena, kad net ir tuomet, kai istorija baigiasi ir dedamas taškas, nėra pabaiga. P.S. man reiškia laisvę tęsti pasakojimą, baigti jį taip, kaip norisi, pasakyti viską, kas buvo pamiršta, praleista, nepastebėta. Šis festivalis ir yra taškas, jungiantis istoriją ir kiekvieną iš mūsų“, – sako dainininkė.

Rugpjūčio 13 dieną Trakų pilyje pasirodysianti dainininkė Inga Jankauskaitė įsitikinusi, kad nieko nėra pastovesnio už nuolatinę kaitą. „Keičiasi viskas – laikmečiai, mados, supratimai, taisyklės. Viskas tampa istorija, į kurią galima įsikibti, jei nori, kad neapsisuktų galva. Muzikos formos irgi išgyvena nuolatinę kaitą, o, štai, turinys – ne. Jis yra tarsi gyvas tiltas tarp praeities ir ateities. Jis yra šiandien – vieninteliame momente, kuriuo galima dalintis. Dabar“, – kaip visada jausmingai kalba dainininkė Inga Jankauskaitė.

Festivalio uždarymo koncertui „Post Scriptum“ organizatoriai parengė nepaprastą pasirodymą. Šv. Žolinių naktį orkestras „Kristupo styginiai“ pakvies į stebuklingą ir magišką Hario Poterio bei Spragtuko pasaulį. „Mūsų pasirodymas bus nuoširdus, intriguojantis ir atskleidžiantis muzikos esmę“, – sako orkestro dirigentas Karolis Variakojis ir žada reginį, kuriame susilies šiuolaikinės muzikos garsai, moderniausios apšvietimo technologijos ir istorinis paveldas.

Festivalio šviesa rūpinsis bene garsiausias Lietuvos šviesų režisierius Arvydas Buinauskas. „Švies ne tik festivalio scena, bet ir Trakų pilies sienos. Esu tikras, kad drauge su atlikėjais jos papasakos stebuklingas istorijas“, – muzikos ir šviesų kupiną reginį žada Arvydas Buinauskas.

Koncertų organizatoriai ruošiasi užtikrinti žiūrovų ir atlikėjų saugumą, o per pasirodymus bus laikomasi visų LR Vyriausybės rekomendacijų.

„Post Scriptum“ festivalis Salos pilyje – rugpjūčio 11-15 dienomis. Festivalį organizuoja Trakų istorijos muziejus ir „JaGa”.

Pranešimas spaudai
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/