TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trakuose – įspūdinga paroda apie husarus

Husaro šarvų komplektas (XVIII a.)
Organizatorių nuotr. / Husaro šarvų komplektas (XVIII a.)
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Šeštadienį Trakų istorijos muziejuje atidaroma Vytauto Didžiojo karo muziejaus (VDKM) paroda „Lietuvos husarai“, kurioje bus eksponuojama apie 70 VDKM muziejaus vertybių. Didžioji dalis eksponatų priskiriama Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikotarpiui, kiti atskleidžia XIX–XX a. Lietuvos husarų istoriją.

Parodoje bus pristatomi XVII–XVIII a. husarų puolamosios ir apsauginės ginkluotės elementai, daugiausia – šarvai. Taip pat bus eksponuojamos XVI–XVIII a. dailininkų paveikslų, graviūrų reprodukcijos, Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stepono Batoro, pagarsėjusio karinėmis husarų reformomis, ir Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus, Salaspilio mūšio nugalėtojo, originalūs portretai. Lankytojai pamatys ir kitų įdomybių - šių raitelių pulko ginkluotę, nuotraukų reprodukcijose pulko karių mokymus, dalyvavimą paraduose ir kasdienio gyvenimo akimirkas, originalią pulko vėliavą bei su ja susijusią atributiką.

Pirmąkart paroda „Lietuvos husarai“ buvo surengta 2007 m. rudenį Rygoje, Latvijos karo muziejuje. Ji sulaukė didelio latvių susidomėjimo ir puikaus vertinimo. „Ši paroda yra labai svarbi, nes jūs turite didžią istoriją ir mes jos šiek tiek pavydime. Paroda padarė įspūdį. Aš buvau nustebintas“, – po parodos atidarymo sakė tuometinis Latvijos gynybos ministras Atis Slakteris.

Apie husarus

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, XVI–XVIII a. Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ginkluotosiose pajėgose tarnavę husarai amžininkų dažnai apibūdinami kaip ypatinga, įdomi ir keista kavalerijos rūšis. Svetimšalių dėmesį patraukdavo jų ginklai, šarvai, apranga ir nepaprastai efektyvūs kovos būdai.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau