Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2016 lapkričio 30d. 14:55

„Trintukas prieš tikrovę“ meno kalba Šiauliuose pasakos apie vyrų ir moterų santykius

„Trintuko prieš tikrovę“ komanda
Organizatorių nuotr. / „Trintuko prieš tikrovę“ komanda

Penktadienį Šiauliuose vyks premjerinis „Trintuko prieš tikrovę“ (TPT) pasirodymas. Teatrą, muziką ir literatūrą apjungianti alternatyvi profesionalių menininkų grupė šįkart savo gerbėjams ruošia įsimintiną šou – scenoje pasirodys net 30 žmonių komanda.

Naujasis TPT darbas meno kalba pasakos apie moterų ir vyrų tarpusavio santykius, jų požiūrį vienas į kitą, tarpusavio kivirčus, kurie kartais išauga iki teroristinių atakų, taip pat – karą su savimi. Ir į visa kūrėjai pažiūrės... analizuojančiu periferiniu žvilgsniu.

Pasak kolektyvo būgnininko, grupės BIX nario Ginto Gascevičiaus, pasirodymo pavadinimas – „****za periferiniu žvilgsniu“ – sugalvotas ne šiaip sau. Būtent tokiu kampu viename interviu į moterų ir vyrų santykius pažiūrėjo šiandien jau šviesaus atminimo rašytojas, religijotyrininkas Gintaras Beresnevičius. Tuomet neva jis prasitarė, kad „aplink moteris laksto tokie burbuliukai, vadinami za, o juos galima pamatyti tik žvelgiant į jas periferiniu žvilgsniu.“

Pats G.Gascevičius juokiasi – galbūt kai kurie dalykai nuskambės gana kosmiškai, tačiau TPT niekuomet nemėgo plaukti paviršiumi. Todėl ir jų pasirodymai, kaip pats sako, pakankamai gilūs tiek dvasiniu, tiek kosminiu lygmeniu.

Šiaulių dailės galerijoje penktadienį vyksiančioje premjeroje bus gausu performanso, teatrinių elementų, laisvojo džiazo. TPT neapsiribos ir įprastais, visuotinai pripažintais muzikos instrumentais – vieną jų net pažadėjo sukurti čia pat, scenoje.

„Garsus išgausime neįprastomis priemonėmis, kaip antai – strypu grosime per lėkštes, tai suskambės tiesiog nuostabiai. Apskritai, pasirodymas bus labai teatrališkas ir stiprus ne tik menine, bet ir emocine prasme. Jau per pirmąją repeticiją su visa komanda nustebome, kaip visa tai stipru, patys patyrėme daug atradimų“, – pasakojo G.Gascevičius.

Drauge su juos scenoje pasirodys Šiaulių valstybinio dramos teatro aktorė Monika Šaltytė, klavišininkas Gintaras Dzidolikas, kompozitorius, šiuolaikinės muzikos meistras, BIX bosistas Tadas Žukauskas bei Mindaugo Žalalio vadovaujamas „Atžalyno“ choras – jis kaip reikiant pagyvins TPT pasirodymą.

„****za periferiniu žvilgsniu“ programoje didelis dėmesys bus skiriamas šiuolaikiniams lietuvių rašytojams ir poetams, čia bus interpretuojami Gintaro Beresnevičiaus, Sigito Parulskio, Jurgos Ivanauskaitės, Mindaugo Nastaravičiaus, Rimanto Kmitos, Alvydo Šlepiko, Gintaro Grajausko, Bruno K.Öijer, Vitalijos Pilipauskaitės-Butkienės, Eugenijaus Ališankos ir kitų autorių tekstai.

„Šis pasirodymas skirtas žmonėms, kurie yra smalsūs ir pasiruošę išgirsti poeziją visai kitaip, nei kada nors tikėjosi. To nereiktų painioti su dainuojamąja poezija. Tai renginys žmonės, kurie nori būti nustebinti ir įkvėpti eiliuotos muzikos. Žmonėms kurie žino, kad nežino“, – sako TPT komanda.

Pasak menininkų, žodžio dekonstravimas, ritminiai psichobandymai arba „to vienintelio tikro“ garso paieškos – tie įrankiai, kuriais dirbant gimsta keisčiausias tikrovės formų žaismas. TPT žada neeilinį – dinamiškai ir emociškai nuo piano pianissimo šnabždesio iki industrinio žudančio forte fortissimo apimančio diapazono – pasirodymą ir kviečia visus gruodžio 2 dieną atvykti į Šiaulių dailės galeriją.

VIDEO: Šiauliai gyvai | Trintukas prieš Tikrovę - Radviliškio bliuzas
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Dienos šviesa

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Grožis vasarą

Pinigai mano ateičiai