Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Vasaros plenero įspūdžių pagimdyti kūriniai

Sausio 7 dieną, penktadienį, 17 val., Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė) atidaroma Kačiūniškės dvare vykusio plenero dalyvių darbų paroda „Laiko spiralė“. Ekspozicija veiks iki vasario 13 dienos.
Vasarą vykusio plenero metu ir po jo sukurti kūriniai eksponuojami parodoje
Vasarą vykusio plenero metu ir po jo sukurti kūriniai eksponuojami parodoje / Organizatorių nuotr.

2010-ųjų rugpjūčio 27–29 dienomis Kačiūniškės dvaro apylinkėse ir vos už kilometro esančioje Juozapo Liekio sodyboje vyko kūrybinis pleneras „Laiko spiralė“. 37 kūrėjus subūręs pleneras tapo savotišku eksperimentu, kurio metu dialogo ieškojo tautodailės ir profesionaliojo meno atstovai. Laiko tema interpretavo tapytojai, fotografai, skulptoriai.

Kodėl šiam plenerui pasirinkta būtent laiko tema, pasak VšĮ Kačiūniškės dvaras direktorės L.Galdikienės, tarsi savaime aišku: „Laiku pulsuoja kiekviena gyvenimo detalė. Jis yra visur ir visada. O spiralė primena, kad niekas iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta. Tai, kas buvo, įvyko, vėl pasirodo, sugrįžta, tik kita forma, kitame lygmenyje. Laike vyksta įdomiausios transformacijos, kaip tik tai ir matome kūrėjų darbuose“.

Per paskutinį vasaros savaitgalį patirtos kūrybinės emocijos išsiliejo tuo metu ir vėliau sukurtuose tapybos darbuose, fotografijose, prikėlusiose dvaro istoriją ir dabartį, atsiskleidusiose pirmą menininkų įspūdį, prisilietus prie dvaro detalių.

„Momentinis susipažinimas su Kačiūniškės dvaru, jo aplinka, pabendravimas su ten gyvenančiais žmonėmis pasiūlė įvairiausių meninių sprendimų. Mano ir kolegų darbuose yra ne tik architektūra ir dvaro peizažai, bet ir tai, ką įsivaizduojame, kad galėjo būti. Ši vieta menininkams labai įdomi ir žadina kūrybinę vaizduotę“, – įspūdžiais dalijosi dailininkė Agnė Liškauskienė.

Parodoje, kurią bus galima apžiūrėti bibliotekoje, eksponuojami Lauros Steponavičiūtės, Odetos Buragaitės, Aistės Gujos, Algimanto Snarskio, Linos Paknytės Šetkuvienės, Eligijos Kustinskienės, Agnės Liškauskienės, Ievos Liesytės ir Valerijos Gervienės darbai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius