Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 20d. 13:16

Vilniaus knygų mugėje kino ekrane atgis knygos ir jų kūrėjai

Kino juosta
4.bp.blogspot.com nuotr. / Kino juosta

Garsių romanų ekranizacijos, dokumentiniai filmai apie rašytojus, poetus, menininkus – Vilniaus knygų mugės Kino salėje viskas susiję su knygomis ir jų kūrėjais.

Jau antrus metus mugėje veikianti Knygos kino salė šiemet lankytojams pasiūlys aštuonis dokumentinius ir šešis vaidybinius filmus, taip pat tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ filmų rinkinį. Kino mėgėjai išvys dokumentinius filmus apie lietuvių literatūros kūrėjus – V.M.Putiną, J.Biliūną, V.Mačernį, J.Marcinkevičių, apie danų rašytojos Karen Blixen gyvenimą, apie lenkų pedagogo, rašytojo Janušo Korčako tragiškus gyvenimo metus II pasaulinio karo laikais. Taip pat bus parodytas dokumentinis filmas apie jaunimo ekspediciją Tomsko srityje, J.Öhmano dokumentinis filmas apie partizanų vado Juozo Lukšos-Daumanto likimą ir kt.

Vaidybinio kino mėgėjų lauks danų rašytojos Karen Blixen kūrinio „Babetės puota“ ekranizacija, pelniusi „Oskarą“, filmas apie Coco Chanel ir Igorį Stravinskį, H.K.Anderseno pasakos „Laukinės gulbės“ ekranizacija, M.Anderseno-Nexo romano „Pelė užkariautojas“ ekranizacija, pelniusi Kanų auksą bei „Oskarą“, Nobelio premijos laureato norvegų rašytojo Knuto Hamsuno romano „Badas“ ekranizacija, islandų rašytojo M.Gudmundssono romano „Visatos angelai“ ekranizacija ir kt.

Vilniaus knygų mugė šiemet tęs ir kitą tradiciją, kuri ekraną sieja su literatūra ir jų kūrėjais – Rašytojų kampas vėl veiks drauge su Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) studija.  Rašytojų kampe/LRT studijoje visas keturias dienas vyks ne tik renginiai – čia bus filmuojamos laidos, interviu su rašytojais, menininkais, vyks tiesioginės radijo transliacijos iš mugės. LRT kvies lankytojus tapti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos laidų kūrimo liudininkais, pamatyti intriguojančius laidų kūrimo užkulisius, pabendrauti su garsiausiais LRT laidų vedėjais.

Vilniaus knygų mugė vyks vasario 23-26 dienomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės