Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 14d. 15:16

Vilniaus Kūdrų parke pristatoma šiuolaikinės skulptūros paroda „Belaukiant“

Danas Aleksa, Dumplės, 2021
Rolando Parafinavičiaus nuotr. / Danas Aleksa, Dumplės, 2021

Nuo balandžio 22 d. Vilniaus Kūdrų parke bus galima pamatyti dešimt skulptūrų ir skulptūrinių objektų. Tai galerijos (AV17) organizuojama paroda „Belaukiant“, kurioje savo kūrinius eksponuoja vieni žinomiausių Lietuvos skulptorių: Danas Aleksa, Jonas Aničas, Algis Kasparavičius, Tauras Kensminas, Mindaugas Navakas, Rimantas Milkintas, Rafal Piesliak, Mykolas Sauka, Marija Šnipaitė ir Vladas Urbanavičius.

Pasak galerijos (AV17) vadovės Kristinos Mizgirytės, tai projektas, skirtas pristatyti profesionalių Lietuvos skulptorių kūrybą Vilniečiams bei miesto lankytojams: „Šiai parodai pasirinkome Vilniaus Kūdrų parką, kadangi tai lengvai prieinama, centrinė miesto vieta, kurioje žmonės poilsiauja bei leidžia savo laisvalaikį. Parodos pristatymas tokioje vietoje leidžia žmogui su meno kūriniu susitikti netikėtai, pamatyti jį ne parodinėje erdvėje, o Vilniaus miesto kontekste bei atrasti savą santykį tiek su kūriniu, tiek su vieta. Tuo pačiu, vis augančiam virtualumo kultui ši paroda tarsi pateikia atsvarą ir galimybę su menu susitikti žalioje, gyvoje aplinkoje.“

Pristatomi autorių darbai atlikti skirtingomis, kiekvienam menininkui būdingomis skulptūros kūrimo technikomis, tačiau jie visi savaip atspindi šiandienos realybę bei joje vyraujančias nuotaikas. Nuolatiniai sociopolitiniai nesutarimai, visuomenės susiskaldymas ir besikeičiančios normos skatina narplioti bei kvestionuoti tradicijas. O nuolat lydinti nežinomybė ir nerimas dėl ateities sukuria trapumo jausenas bei skatina permąstyti savo vietą pasaulyje. Kiekvienas parodos kūrinys savaip atspindi menininko jaučiamą realybę, o jų visuma aprėpia dabartinį žmogaus santykį su pasauliu.

Rolando Parafinavičiaus nuotr./Jonas Aničas, Stebėtojai, 2020
Rolando Parafinavičiaus nuotr./Jonas Aničas, Stebėtojai, 2020

„Tai ne pirmas galerijos (AV17) projektas, pristatantis šiuolaikinį meną viešose lauko erdvėse.“ – toliau tęsia galerijos vadovė. „Vienas pagrindinių mūsų siekių yra leisti kuo platesnei visuomenės daliai pamatyti ir pažinti šiuolaikines skulptūras. Nuolat vykdydami edukacinius projektus, stengiamės konceptualųjį meną priartinti prie žmogaus ir atverti vis naujas jo suvokimo galimybes.“

Parodą organizuojanti (AV17) galerija, įsikūrusi Totorių g. Vilniuje, yra dešimt metų aktyviai su šiuolaikiniu menu dirbanti erdvė. Tai viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Be nuolatinės parodinės veiklos, galerija įgyvendina įvairius tarptautinius ir regioninius projektus, vykdo mainų programas su užsienio ir Lietuvos kūrėjais.

Rolando Parafinavičiaus nuotr./Mykolas Sauka, Embrionai, 2020
Rolando Parafinavičiaus nuotr./Mykolas Sauka, Embrionai, 2020

Parodos „Belaukiant“ metu, kiekvieną paskutinį mėnesio trečiadienį, 18 val., vyks nemokamos ekskursijos po parodą bei susitikimai su skulptoriais. Bus plačiau pristatomi kūriniai, o žiūrovai turės galimybę susipažinti su autoriais bei užduoti jiems norimus klausimus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

08:39
14:28
50:59

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/