Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Vilniaus mažasis teatras Čechovo gimtadienį minės festivaliu

Minėdamas 150-ąjį Antono Čechovo gimtadienį, Vilniaus mažasis teatras sausio 26-31 dienomis rengia Čechovo festivalį, kurio metu skirtingų teatrų scenose bus parodytos visos trys „lietuviškosios“ Rimo Tumino Čechovo interpretacijos, taip pat Algirdo Latėno Valstybiniame jaunimo teatre režisuotas „Dėdė Vania“.
A. Čechovo spektaklis „Žuvėdra“
A. Čechovo spektaklis „Žuvėdra“ / Domo Rūko nuotr.

Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, kuriam šių metų kovą sueis 20 metų, yra tarsi gimęs „po Čechovo ženklu“: pirmoji oficiali Mažojo teatro premjera 1990 metais buvo šio rusų klasiko „Vyšnių sodas“, pirmoji naujuosiuose namuose 2005 metais – „Trys seserys“, o naujausią teatro istorijos tarpsnį pradėjo jaunieji Rimo Tumino mokiniai pernai sukurta „Žuvėdra“. Ir kitiems režisieriaus Rimo Tumino spektakliams būdinga Čechovo dvasia, nepakartojamas čechoviškas humoras ir graudžiai ironiškas žvilgsnis į praeinantį gyvenimą.

Čechovą Rimas Tuminas laiko ne tik teatro, bet ir gyvenimo mokytoju, išmokiusiu nepykti ant laiko ir sugebėti pažvelgti į save ir į tai, kas vyksta aplink, iš šalies, atsiribojus.

„Savo pjesių žanrą įvardindamas komedija, Čechovas tarsi sako: liaukimės būti tokie rimti, nepervertinkim, nesureikšminkim savęs. Sugebėkim į save pažvelgti su lengva pašaipa, ironija. Būkim vienas kitam atlaidesni, mylėkim. Juk viskas šioje žemėje laikina, ir mes vienas kitam esam tik paskolinti“, – yra kalbėjęs Rimas Tuminas.

Festivalio žiūrovai turės galimybę ne tik palyginti skirtingas Čechovo pjesių interpretacijas, kurios vaizdžiai atspindi Rimo Tumino teatro raidą, bet ir iki šiol Vilniaus mažajame teatre vaidintus spektaklius išvysti jiems neįprastose erdvėse: „Vyšnių sodas“ bus vaidinamas Nacionalinio dramos teatro didžiojoje scenoje, o „Trys seserys“ – Rusų dramos teatre.

Tikimasi, kad festivalis taps tradiciniu, kasmet į Vilnių sukviesiančiu įdomiausius užsienio ir lietuvių režisierių spektaklius pagal Čechovo kūrybą.
 


 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius