Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 10d. 14:02

Vilniaus reklamos stenduose įkalintos gyvos balerinos (nuotraukos, video)

Maskvos Didžiojo teatro baletą „Korsaras“ reklamavo gyvos balerinos
Alvydo Opulskio montažas / Maskvos Didžiojo teatro baletą „Korsaras“ reklamavo gyvos balerinos.

Vilniečiai trečiadienį Gedimino prospekte, Vokiečių ir Pilies gatvėse buvo priversti stabtelėti iš nuostabos – stikliniuose reklamos stenduose, kuriuose paprastai būna įkalinti tik reklaminiai plakatai, šįkart... šoko gyvos balerinos. Tokia neįprasta akcija miestiečiai buvo agituojami suskubti įsigyti papildomus 700 bilietų į rudenį atvežamą garsiojo Maskvos Didžiojo teatro baletą „Korsaras“.

„Bilietai į rugsėjo 20 dienos spektaklį buvo išpirkti per septynias dienas, o kadangi mes turime galimybę Lietuvoje surengti du Maksvos Didžiojo teatro pasirodymus, nusprendėme norintiems pamatyti šį spektaklį žmonėms suteikti dar vieną progą – rugsėjo 19 dieną. Nuo šiandien pradedame prekiauti bilietais, kurių kaina svyruoja nuo 150 iki 700 litų“, – pasakojo šias gastroles finansuojančios ŪBIG Komunikacijos departamento direktorius Remigijus Jurgelaitis.

Tai buvo mano svajonė, kuri nesitikėjau, kad kada nors išsipildys. Brangi vien galimybė išeiti į sceną kartu su šia garsia trupe, pastovėti ir iš šalies pažiūrėti, kaip jie dirba...Brangiausio baleto spektaklio vežėjai stengėsi būsimam pasirodymui suteikti šiek tiek lietuviškumo, todėl susiderėjo su Maskvos Didžiuoju teatru, kad jo šokėjų gretose pasirodys ir lietuvaičių. Liepos pradžioje prasidės atranka, per kurią bus atrinkta 14 talentingų vaikų ir 16 perspektyvių balerinų iš Lietuvos, kurioms bus suteikta išskirtinė galimybė šokti su visame pasaulyje garsaus baleto teatro šokėjais. Viena jų – dvidešimtmetė Ieva Svetickaitė, jau atrinkta šokti su Maskvos Didžiuoju teatru, trečiadienį ryžosi trumpus fragmentus iš baleto „Korsaras“ sušokti gatvėje bei reklamos stenduose.

„Aš to dar nesuvokiu... Juk Maskvos Didysis teatras yra vienas garsiausių pasaulyje! Tai buvo mano svajonė, kuri nesitikėjau, kad kada nors išsipildys. Brangi vien galimybė išeiti į sceną kartu su šia garsia trupe, pastovėti ir iš šalies pažiūrėti, kaip jie dirba – tai didžiausia dovana, – teigiamų emocijų neslėpė jaunoji balerina ir prisipažino, kad kritiškai vertina neįprastą spektaklio reklamą gatvėje. – O ši reklama – geriau negu nieko. Bet kokį meno pristatymą ir populiarinimą aš pateisinu.“

„Korsaras“ visame pasaulyje sulaukia milžiniško populiarumo. Milijonai ploja pasaulyje garsioms baleto žvaigždėms Nikolajui Tsiskaridzei ir Marijai Aleksandrovai, kurie šoks ir Lietuvoje. Brangiausiame visų laikų baleto pastatyme pasirodys ir du praėjusią savaitę išdalytų vadinamųjų baleto „Oskarų“ laureatai – Natalija Osipova ir Ivanas Vasiljevas. Už Medoros partiją „Korsare“ „Benois de la Dance 2009“ apdovanojimu įvertinta N.Ossipova ir už Konrado vaidmenį „Korsare“ apdovanotas I.Vasiljevas šiuo metu gastroliuoja Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Taip pat „Korsaras“ – brangiausias pastatymas Maksvos Didžiojo teatro istorijoje, kainavęs daugiau nei 4 mln. litų. Atvežti dekoracijoms prireiks šešių vilkikų, o artistai per tris spektaklio valandas vilkės net šešis tūkstančius kostiumų.

Šiuo metu planuojama, kad spektaklį Lietuvoje pamatys per 2000 žmonių su bilietais ir kvietimais, o į generalinę repeticiją bus pakviesti jaunieji baleto šokėjai, Muzikos ir teatro akademijos studentai.

VIDEO: 15min.lt - Baleto spektaklyje "Korsaras" šoks ir Lietuvos balerinos
Temos: 2 Baletas Reklama
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės