Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus rotušėje – festivalio „Menas senuosiuose dvaruose“ baigiamoji paroda

Festivalio „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose“ baigiamoji paroda
Parodos plakatas / Festivalio „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose“ baigiamoji paroda
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruodžio 5 d. (trečiadienį) 18 val. Vilniaus Rotušėje, Didžioji g. 31, įvyks tarptautinio vaizduojamosios dailės festivalio „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose 2012“ baigiamosios parodos atidarymas.

Vakaro metu įvyks dvi premjeros: albumo „Alius Berdenkovas. Skulptūra“ ir videofilmo „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose 2012“ (rež. V.Balsys) pristatymas.

Tai – kolektyvinė visų menininkų, dalyvavusių festivalyje 2012 m., darbų paroda. Jų šiais, penktaisiais, projekto gyvavimo metais buvo net 20, taigi baigiamojoje parodoje net ir labai išrankaus skonio meno mylėtojai atras jiems patinkantį kūrinį. Žiūrovai galės susipažinti su Joke Frima (Olandija), Daniela Caciagli ir Andrea Rossi  (Italija), Marcin Zalevski (Lenkija), Jelena Ralina ir Aleksander Yarashov (Kazachstanas), Tornike Abuladze (Gruzija), Angelo Vaz (Portugalija), Henrik Schutze (Danija), Ismo Hyvarinen (Suomija), Viktorijos Valujevos (Latvija) ir lietuvių Jono Daniliausko, Aloyzo Stasiulevičiaus, Antano Obcarsko, Medos Norbutaitės, Virgio Rusecko, Natalijos Janekinos, Martyno Gaubo, Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės, Arvydo Kašausko kūryba.

2012 m. išsiplėtė festivalio parodų geografija – Vilkyškių Evangelikų-liuteronų bažnyčioje (Pagėgių raj.) buvo pristatyta Jono Daniliausko kūryba. Festivalis pristatė daugiau nei 40 parodų devyniose parodinėse erdvėse, įvyko pirmasis tarptautinis tapybos pleneras Kaune ir Batumyje (Gruzija), sukurti du videofilmai apie festivalį. Šiais metais į projekto veiklas įsijungė nauji partneriai – Danijos, Lenkijos, Italijos kultūros institutai, Nyderlandų ambasada ir Portugalijos-Lietuvos bendradarbiavimo įmonė „Porlith projektai“.

2012 metai buvo vaisingi leidybos projektų. Paruošta ir išleista trys meno reprodukcijų albumai: „J.Daniliauskas. Tapyba“, „Sauka Family“ ir „A.Berdenkovas. Skulptūra“.

Didžiausiu iššūkiu tapo tarptautinis tapybos pleneras, kurį festivalis surengė liepos mėn. Kaune, pakvietęs dalyvauti 10 menininkų iš Lenkijos, Italijos, Olandijos, Kazachstano, Gruzijos ir Lietuvos. Buvo įvairių abejonių, ar renginys pavyks, kaip jausis nepažįstami, skirtingoms kultūroms ir tapybos mokykloms atstovaujantys menininkai, galiausiai, kokiu oru plenero dalyvius pasitiks Lietuva. Tačiau viskas pavyko puikiai, kas ir atsispindi Kauno kino studijos sukurtame videofilme apie plenerą. Filmas bus pristatytas parodos atidarymo metu.

Antrasis plenero etapas įvyko Gruzijoje. 3 menininkai (A.Obcarskas, M.Gaubas ir A.Kašauskas) ir režisierius (V.Balsys) rugsėjo mėnesį vyko į Gruziją, kur dalyvavo analogiškame renginyje Batumyje. Videofilmas apie lietuvių menininkų kūrybinius nuotykius Gruzijoje bus pristatytas festivalio publikai 2013 m. pavasarį.

„Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose 2012“ baigiamąją parodą Vilniaus Rotušėje bus galima apžiūrėti iki gruodžio 12 d. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą