Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 2d. 10:49

Vilniaus Rotušėje – Vido Pinkevičiaus paroda „Gyvenimas – tapyba“

Parodos plakatas
Organizatorių nuotr. / Parodos plakatas
Vilniečiams ir miesto svečiams siūloma galimybė susipažinti su paslaptingo menininko Vido Pinkevičiaus visų laikotarpių kūryba.

Trečiadienį, 2014 m. sausio 8 d. 17 val. Vilniaus Rotušėje (Didžioji g. 31, Vilnius) bus atidaroma prieš pusantrų metų mus palikusio iškilaus Klaipėdos ir Lietuvos menininko, tapytojo ir pedagogo Vido Pinkevičiaus (1949-2012) kūrybos paroda „Gyvenimas – tapyba“.

Tai bus reta proga vilniečiams ir miesto svečiams susipažinti su šio paslaptingo menininko visų laikotarpių kūryba (apie 100 tapybos darbų), nes jis visą savo gyvenimą atidavė Klaipėdai. Tai buvo vienas iš produktyviausių savo kartos meninininkų, kurio moto dešimtmečius buvo „Nei dienos be linijos“. Tai jis ir darė daugiau negu 40 metų iki pat savo mirties, pasakojama tapytojo sūnaus, irgi  Vido Pinkevičiaus, ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Šis moto galėtų būti puikus pavyzdys kiekvienam kuriančiam žmogui. Jis nebuvo „savaitgalio tapytojas“. Tiesa pasakius, jis savaitgalių neturėjo. Nesvarbu, koks metų laikas, kokia savaitės diena, kokia buvo jo nuotaika ar kokią situaciją gyvenimas jam pametėjo – Pinkevičius kiekvieną dieną (kai tik galėjo) eidavo į dirbtuvę ir dirbdavo savo darbą.

Net kai keliaudavo (ką jis nelabai mėgo daryti), visą laiką su savimi turėdavo kišeninį bloknotą, kuriame nenuilstamai eskizuodavo. Taip jis buvo ištikimas savo Mūzai. Kaip ir kiekvienas didis kūrėjas, ji nelaukdavo Įkvėpimo – Įkvėpimas pas jį atkeliaudavo kiekvieną dieną tiksliai 9 val. ryte, kai jis jau buvo pasiruošęs jį priimti.

Nėra abejonių, jog tapytojas kiekvieną dieną turėdavo nugalėti Pasipriešinimą, kad galėtų nenumaldomai daryti tai, kas reikšminga.

Pinkevičius gyveno paprastą ir kuklų gyvenimą. Jam nerūpėjo nei šlovė, nei pinigai. Tai, kas daugelį žmonių neabejotinai būtų palaužę (kūrybinio kelio pradžioje jam buvo tekę susidurti su kritikų ir parodų organizatorių pasipriešinimu ir nenoru eksponuoti jo darbus), jis tik tyliai sau sakydavo: „Aš vis tiek tapysiu“.

Parodos atidarymo metu tapytojo sūnus vargonininkas Vidas Pinkevičius vargonuos savo kūrybos kūrinius, įkvėptus tėčio tapybos darbų.

Paroda veiks iki 2014 m. sausio 31 d. Nesvarbu, ar jums patinka jo tapybos stilius, ar ne, vienas dalykas yra tikrai aiškus – iš parodos išeisite jau kitumi žmogumi, nes šio menininko kūryba keičia kiekvieną, kas prie jos prisiliečia. Jo darbai jus pakilės ir įkvėps sekti jo pavyzdžiu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Paroda Menas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

01:42
01:21:33
12:30

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/