2008-09-23 15:54

Vilniečius pakvies Baltarusijos kultūros dienos

Antrąją spalio savaitę vilniečiai iš arti galės susipažinti su Baltarusijos kultūros kūrėjų darbais – sostinėje vyks Baltarusijos kultūros dienos. Spalio 6 ir 7 dienomis Baltarusijos kultūros savaitė prasidės Lietuvos rusų dramos teatre, kur gastrolių atvyks M. Gorkio Nacionalinio akademinio dramos teatro artistai. Svečiai žiūrovams parodys du spektaklius – Gerharto Hauptmanno „Prieš saulėlydį“ ir Vladimiro Korotkevičiaus „Legenda apie vargšą šėtoną“.
Baltarusijos kultūros dienos
Baltarusijos kultūros dienos / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Vladimiras Korotkevičius – mūsų svarbiausias XX a. rašytojas, kurį mes labai vertiname. Spektaklyje bus parodytas laikas, kurį ir mes, ir jūs išgyvenome savo istorijoje. Remiantis kritikais, tai viena geriausių mūsų pjesių, – sakė nepaprastasis ir įgaliotasis Baltarusijos Respublikos ambasadorius J.E. Vladimiras Drazhinas. – Gerharto Hauptmanno spektaklis „Prieš saulėlydį“ – Europos klasika. Baltarusijoje į šį spektaklį susirenka anšlagai, todėl tikiuosi, kad ir Vilniaus žiūrovams jis patiks.“

Spektaklyje „Prieš saulėlydį“ žiūrovai pamatys 70-mečio vyro ir 20-metės merginos meilės istoriją. Scenoje atsiskleidžia scenos grando, TSRS liaudies artisto Rastsislau Yankouski talentas, padedantis sukurti tikro herojaus, sugebančio pasipriešinti sustabarėjusiems pasenusiems stereotipams ir įpročiams, paveikslas.

Tuo tarpu „Legenda apie vargšą šėtoną“ pasakos apie jaunąjį šėtoną Rogačių, apkaltintą, kad akimirksnį buvo geras pragare kankinamiems nusidėjėliams, ir išsiųstą į žemę sėti blogio ir taip išpirkti savo kaltę.

Baltarusijos baleto šventė įvyks spalio 8 d., kai Nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) gastroliuos Baltarusijos didysis nacionalinis akademinis baleto teatras, kuriam atstovaus 180 orkestro muzikantų ir baleto šokėjų.

„Kiek žinau, visi bilietai į vieno žymiausių šių dienų choreografų ir baletmeisterių Valentino Jelizarjevo spektaklį „Romeo ir Džiuljeta“ jau yra išpirkti“, – tautiečių populiarumu džiaugėsi Baltarusijos ambasadorius.

„Dauguma žino mūsų „Romeo ir Džiuljetos“ baleto versiją, todėl bus labai įdomu palyginti. Žinant mūsų teatro modernizacijos tendencijas, šis baleto spektaklis bus kitoks – labai teatrališkas, labai ryškus, tiesiog gyvas teatras. Choreografas V. Jelizarjevas teikia labai didelį dėmesį scenografijai, dirba su genialiais dailininkais – todėl įspūdį žiūrovams tikrai paliks“, – tikino LNOBT baleto meno vadovė Tatjana Sedunova.

Taikomosios dailės muziejuje spalio 12 d. rengiamas kamerinės muzikos koncertas, kuriame kartu gros Baltarusijos (Jurijus Glidiukas (fortepionas) ir Genadijus Gabara (klarnetas) ir Lietuvos atlikėjai (styginių kvartetas „Akademija“). Programoje muzikantai atliks W.A.Mozarto ir V. Barkausko kūrinius.

Baltarusijos kultūros dienas Lietuvoje užbaigs Baltarusijos valstybinės muzikos akademijos auklėtinių kamerinės muzikos koncertas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos didžiojoje salėje.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą