TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje gastroliuojantis Juozo Miltinio dramos teatras kviečia į spektaklį ne tik paaugliams

Spektaklis „Iš Nuomšiko gyvenimo“
Stanislovo Bagdonavičiaus nuotr. / Spektaklis „Iš Nuomšiko gyvenimo“
Šaltinis: 15min
0
A A

„Sunkiausia žmogui, kai jis vaikas. Užaugus lengviau. Tada bent jau turi ką skriausti.“ Sutinkate?

Jei taip – esate paauglys arba puikiai suprantate, koks sudėtingas „bjauriojo ančiuko“ tarpsnis žmogaus gyvenime.

Tuomet esate maloniai kviečiamas į vieną naujausių Juozo Miltinio dramos teatro spektaklių – „Iš Nuomšiko gyvenimo“. Gastrolės Nacionaliniame dramos teatre Vilniuje – rugsėjo 23 dieną, 12 ir 18.30 val.

Dviejų dalių drama „Iš Nuomšiko gyvenimo“ skirta paaugliams ir visai šeimai. Būtų smagu, jei spektaklį pamatytų ir tėveliai, pedagogai, psichologai, socialiniai darbuotojai, – visi, susiduriantys su paauglių ugdymu.

Drama paaugliams intriguoja keliais aspektais. Pirmiausiai – nekasdiene tema. Tai pasakojimas apie vaikų namų auklėtinius, išnuomojamus darbams už pinigus – dėl to jie „nuomšikai“. Patrauklus literatūrinis pagrindas, nes spektaklis sukurtas pagal fiziko radiologo Gendručio Morkūno (1960-2009) romaną, pelniusį geriausios metų knygos vaikams ir paaugliams vardą. Spektaklio režisierius Antanas Gluskinas – apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi už teatrą vaikams.

Kaip teigia režisierius, – „paaugliui itin svarbus laikotarpis, kai jis jaučiasi nebe vaikas, bet ir nesuaugęs. Formuojantis naujoms vertybėms atrodo, kad griūva jo pasaulis ir jam sunku būti žmogumi – gyventi, megzti santykius...“

Spektaklio herojus – Nuomšikas (aktorius Donatas Kalkauskas) įsitikinęs, kad užaugus lengviau – „bent  jau turi ką skriausti, žinoma, kitus vaikus. O argi galima kitaip: vaikai – ne žmonės, jie nieko gero nepadaro, tingi, keikiasi, o kai kurie ir vagia. Ir apskritai jie maži, todėl su jais galima daryti, ką nori. Taip jie (suaugusieji) sako ir galvoja...“

Nuomšikui tenka gintis nuo smurto ir bendraamžių patyčių, globoti ir apginti silpnesnį, ištverti suaugusiųjų mėginimą išnaudoti ir – neprarasti vilties, kad kai kurios skaudžios istorijos baigiasi laimingai...

Galbūt ne vienam jaunajam žiūrovui šis spektaklis taps pirmąja pažintimi su teatru. Tikimės, kad ji bus įspūdinga ir atsakanti į ne vieną „sunkaus amžiaus tarpsnio“ klausimą.

Vaidina: Donatas Kalkauskas, Asta Preidytė, Albinas Kėleris, Laimutis Sėdžius, Gintautas Žiogas, Vita ŠiaučiūnaitėMarius Cemnickas, Jonas Čepulis, Vincas Vaičiulis ir Giedrius Arlauskas.

Bilietus platina www.bilietai.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau