Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje prasideda festivalis, nukelsiantis tiesiai į 1930-ųjų Amerikos džiazo vakarėlius

Tarptautinis tradicinio džiazo šokių ir muzikos festivalis „Harlem“
Imanto Cesliavičiaus nuotr. / Tarptautinis tradicinio džiazo šokių ir muzikos festivalis „Harlem“
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Ketvirtadienį Vilniuje startuoja jau 12-asis Tarptautinis tradicinio džiazo šokių ir muzikos festivalis „Harlem 2017”. Tuo metu, kai miestai ir jo renginiai ieško būdų nustebinti modernumu ir naujovėmis, „Harlem“ kviečia trumpam nukeliauti į praeitį ir pajusti, kokie buvo tradicinio džiazo vakarai beveik prieš šimtmetį.

„Harlem“ yra išties unikalus festivalis, kuris apjungia tradicinio senojo džiazo šokius, tokius, kaip lindyhopas, tapas, balboa, gyvą džiazo muziką ir net senąją madą. Festivalio dalyviai kasmet Vilnių tarsi perkelia į praėjusio amžiaus 2-ojo, 3-ojo dešimtmečio Ameriką, leidžia pajusti, ką tuomet žmonėms reiškė šokis ir džiazas“, – sako Martynas Balčiūnas, festivalį organizuojančio „Lindyhop.lt“ klubo prezidentas.

Pasak jo, senojo džiazo šokių ir muzikos kultūroje Vilnius šiandien vaidina labai reikšmingą vaidmenį, čia įsikūrę stiprūs lindyhopo ir autentiško džiazo šokių klubai, šokėjai iš Lietuvos yra žinomi ir svetur, o kasmet pavasarį organizuojamas „Harlem“ yra vienas iš populiariausių tokio tipo festivalių Europoje ir pritraukia dalyvių iš viso pasaulio. Šiam savaitgaliui į Vilnių jau suvažiavo šokėjų ir tradicinio džiazo gerbėjų iš 38 valstybių: nuo JAV, Brazilijos, Kanados, Argentinos iki Kinijos, Pietų Korėjos, Australijos, apimant ir kone visą Europą.

Ketvirtadienį, gegužės 18 d., festivaliui pradžią duos atvira nemokama džiazo istorijos diskusija, kurią ves šokio istorikas ir muzikantas Peteris W. Logginsas bei profesionalus šokėjas ir atlikėjas Mikey Pedroza. Charizmatiškieji senojo džiazo ekspertai ne tik pasakos unikalias istorijas ir dalinsis archyvine medžiaga, bet neabejotinai nevengs ir padiskutuoti dėl kai kurių mįslingesnių istorijos faktų.

Iš viso „Harlem“ programoje laukia trys intensyvios skirtingų šokių pamokų dienos ir keturi šokių ir gyvos muzikos vakarai. Didieji koncertai, penktadienį ir šeštadienį organizuojami klube „Legendos“, bene geriausiai atspindi, kaip prieš šimtmetį vakarėlius rengdavo džiazo šokių pradininkai. Gyva muzika, šokiai iki aušros, pasirodymai ir senasis retro stilius tarsi laiko mašina nukels į praeitį.

„Harlem 2017” koncertuose Vilniuje šį savaitgalį pasirodys „Professor Cunningham and his Old School“ iš JAV, „Shirt Tail Stompers“ iš Jungtinės Karalystės. Taip pat lietuviai „Home Jazz Band“ su Milda Stasaityte, 2016 m. tarptautiniame konkurse „The World Jam“ pelniusia geriausio solisto apdovanojimą, bei „The Schwings Band“ su Migloko. Į Vilnių jau atvyko ir 17 profesionalių džiazo šokių mokytojų bei atlikėjų iš JAV, Švedijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Italijos, Ispanijos (Katalonijos), Belgijos ir Vokietijos, taip pat mokytojai iš Lietuvos.

„Nors festivalis gana specializuotas, miestiečiams šiemet pasirodysime ryškiau. Šeštadienį, kai Vilniuje skambės itin daug muzikos, Gedimino prospektu triukšmingai pražygiuos ir spalvinga „Harlem“ šokių eisena. O po jos Katedros aikštėje šiemet vilniečiams dovanosime ir masinį džiazo šokį, prie kurio, neabejoju, prisijungs ir praeiviai“, – sako M.Balčiūnas.

„Lindy žygis“ – spalvingas lindyhoperių paradas su gyva muzika ir retro automobiliais šeštadienio popietę pajudės nuo Vinco Kudirkos aikštės link Katedros.

Čia 17 val. spalvinga minia į masinį šokį pakvies ir visus praeivius. Mokomąjį šokio žingsnelių video galima rasti festivalio internetinėje svetainėje harlem.lt, tad prie dovanos Vilniui kviečiami prisijungti visi kada nors bandę šokti lindyhopą ar norėję to išmokti.

Temos Džiazas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą