Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 11d. 15:39

Vilniuje skambės iš užmaršties prikelta baroko muzika

Koncerto akimirka
Martyno Siruso nuotr. / Koncerto akimirka.

Šį sekmadienį baroko muzikos gurmanams Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje bus surengtas itin retai skambančios muzikos vakaras: tarptautinis ansamblis „The Pacelli Project“ atliks Varšuvos karališkajame dvare XVII a. pradžioje gyvenusio ir dirbusio italų kompozitoriaus Asprilio Pacelli bei jo amžininkų kūrinių programą.

Dauguma iš lapkričio 15 dieną skambėsiančių kūrinių dar prieš kelerius metus buvo atliekami labai retai arba apskritai nebuvo žinomi. Nepaisant to, muzikos istorikai A.Pacelli (1570–1623) vadina vienu įtakingiausių italų kompozitorių 16-ojo ir 17-ojo amžių sandūroje: tuo metu jo kūryba turėjo svarios įtakos tolesnei italų polifoninės muzikos raidai.

A.Pacelli vardas buvo ilgą laiką pamirštas, nes jo opusų išliko nedaug, o šiais laikais paskelbti tik keli. Gimęs ir gyvenęs Romoje, 1602 m. jis atvyko į Varšuvą ir čia iki mirties dirbo Lenkijos ir Lietuvos valdovo Zigmanto Vazos dvaro kapelmeisteriu. Tuo metu Varšuva buvo vienas iš Europos kultūros centrų, o A.Pacelli čia sukūrė didelę dalį savo muzikinio palikimo.

Koncertą rengianti koncertinė organizacija „Banchetto musicale“ koncertuoti Vilniuje pakvietė dalį A.Pacelli muzikos iš užmaršties prikėlusį tarptautinį ansamblį „The Pacelli Project“. Susibūręs 2004 metais, ansamblis yra unikalus, nes, kaip rodo jo pavadinimas, buvo suburtas ieškoti tik vieno autoriaus muzikos ir ją atlikti. Tačiau muzikantų kūrybinė veikla tuo neapsiriboja, todėl koncerto metu skambės ir A.Pacelli amžininkų (Giovanni Paolo Cima, Ludovico da Viadana ir kitų kompozitorių) kūriniai.

„The Pacelli Project“ – tarptautinis kolektyvas, kuris koncertines programas rengia pasitelkdamas profesionalių senosios muzikos atlikėjų iš įvairių Europos šalių. Į Vilnių kartu su ansamblio meno vadove lenkų dainininke Maria Skiba atvyksta keturi instrumentininkai iš Vokietijos: Juliane Laake ir Waltraudas Gumzas (violos da gamba), Frankas Pschichholzas (liutnia) ir Klausas Eichhornas (vargonai).

Ansamblio „The Pacelli Project“ koncertas yra Sakralinės muzikos festivalio ir programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalis.

Vienintelis „The Pacelli Project“ koncertas Lietuvoje – sekmadienį (lapkričio 15 d.) Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30). Pradžia – 19.00 val. Bilietus platina „Bilietai.lt“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas