Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 23d. 12:14

Vilniuje – susitikimas su Rusijos kino klasiku Aleksandru Adabašjanu

Aleksandras Adabašjanas
Asmeninio albumo nuotr. / Aleksandras Adabašjanas

Rusijos Federacijos nusipelnęs dailininkas, kino dramaturgas, režisierius, aktorius, daugelio prestižinių tarptautinių apdovanojimų laimėtojas, tarybinio ir Rusijos kino klasikas Aleksandras Adabašjanas tarptautinio žiniasklaidos klubo „Formatas A-3“ kvietimu atvyks į Vilnių. Gruodžio 3 dieną jis dalyvaus viešame susitikime tema „Amžinosios vertybės – gyvenime ir ekrane“.

A.Adabašjanas gimė 1945 metais Maskvoje. 1971-aisiais baigė Stroganovo mokyklą. Kine dirba nuo 1973 metų.  Jo filmografijoje – dešimtys juostų, kurių kiekviena – savitas  kinematografo reiškinys. Kaip scenaristas, dailininkas ir aktorius jis dalyvavo statant filmus „Savas tarp svetimų, svetimas tarp savų“, „Meilės vergė“, „Nebaigta pjesė mechaniniam pianinui“, „Trassibiro ekspresas“, „Penki vakarai“, „Kelios dienos iš I.Oblomovo gyvenimo“, „Šerloko Holmso ir daktaro  Vatsono nuotykiai: Baskervilių šuo“, „Skrydžiai  sapnuose ir tikrovėje“, „Meistras ir Margarita“ bei daugelyje kitų.

A.Adabašjanas – įvairialypė asmenybė. Režisieriumi savęs nelaiko, nors sėkmingai reiškėsi ir šiuo amplua, sukūręs filmus „Mado, iki pareikalavimo“, „Azazelis“ ir „Sniegynų tirpsmas“. Klubo „Formatas A-3“ svečias pirmiausia save laiko dailininku. Kaip dailininkas jis statė operas „Borisas Godunovas“ ir „Chovanščina“ Marijos ir „La Scala“ teatruose.  Pastaraisiais metais pelnė puikaus dizainerio reputaciją, apipavidalinęs penkis restoranus Maskvoje, tarp jų „Oblomovas“, „Gribojedovas“. Kine A.Adabašjanas naudoja menines priemones, sugebančias pažadinti žiūrovų jausmus, todėl jo filmams negalioja jokios laiko ribos ar valstybių sienos.

Jo amplua kaita visada netikėta. Daugybė A.Adabašjano profesijų – ne savitikslis, bet būdas gyventi įdomiai, savotiškas protestas prieš  rutiną. Kolegos ir draugai jį vadina Renesanso žmogumi, apie jį kalba kaip apie vieną pačių ryškiausių žmonių – ir savo  jausmų gama,  ir giliomis žiniomis.  Jis gali  vėl ir vėl skaityti rusų ir prancūzų klasikus, o jo mylimiausias kūrinys, kuriuo mėgaujasi visą gyvenimą – „Karas ir taika“. A.Adabašjanas tobulai moka prancūzų ir italų kalbas, bet Italiją ir  Prancūziją, kaip pats prisipažįsta, palieka darbui, o gyventi gali tik Rusijoje.

Susitikimas vyks gruodžio 3 dieną Vilniuje, viešbučio „Šarūnas“ konferencijų salėje (Raitininkų g. 4). Pradžia 17 val.. Į susitikimą kviečiami visi, kurie neabejingi kinui, taip pat žurnalistai, kino kritikai, Lietuvos kino ir televizijos veikėjai, aukštųjų mokyklų studentai ir dėstytojai.

Įėjimas laisvas,  prieš tai iš anksto užsiregistravus telefonu +370 671 17 212  arba  el.paštu formatasa3lt@gmail.com

Norintieji iš anksto užduoti klausimus svečiui gali tai padaryti tarptautinio žiniasklaidos klubo „Formatas A-3“ svetainėje www.format-A3.ru

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos