Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 11, 16:23

Vilniuje – susitikimas su Rusijos rašytoju ir dramaturgu Jurijumi Poliakovu

Tarptautinio žiniasklaidos klubo „Formatas A-3“ kvietimu Vilniuje lankysis Jurijus Poliakovas –žinomas rašytojas, publicistas, dramaturgas, leidinio „Literaturnaja gazeta“ vyriausiasis redaktorius. Birželio 19 dieną jis dalyvaus viešame susitikime tema „Šiuolaikinis Rusijos menas: mitai ir tikrovė“.
Jurijus Poliakovas
Jurijus Poliakovas / "Formato A-3" nuotr.

J.Poliakovas gimė 1954 m. Maskvoje, darbininkų šeimoje. Baigęs pedagoginį institutą, dirbo mokytoju, bendradarbiavo laikraščiuose. Literatūrinę veiklą pradėjo 1980 metais, kai išėjo jo pirmoji knyga – eilėraščių rinkinys „Atvykimo laikas“. Bet perversmą literatūroje padarė prozininkas Poliakovas. 1985 metais išėjo neįprastai drąsi ir aktuali tais laikais jo apysaka „Rajoninio masto nepaprastasis įvykis“. Ši apysaka sukėlė gyvą diskusiją šalyje ir tam tikra prasme tapo dar neprasidėjusios pertvarkos pranaše.

Nuo tada kiekviena nauja jo knyga tapdavo įvykiu: „Šimtas dienų iki įsakymo“, „Klaidų taisymas“, „Kostios Gumankovo paryžietiška meilė“, „Apotegėjus“, „Demokratų miestelis“, „Ožiukas piene“, „Nusidėjėlių dangus“ ir kt. Aštrios socialinės temos, jų aktualumas nepaprastai išpopuliarino rašytoją. Jo knygos leidžiamos milijoniniais tiražais, apysaka „Šimtas dienų iki įsakymo“ pakartota jau 18 kartų.

J.Poliakovo kūriniai išversti į daugelį pasaulio kalbų, jo proza įtraukta į šiuolaikinės rusų literatūros vidurinių ir aukštųjų mokyklų vadovėlius, pjesės labai sėkmingai statomos šalies ir užsienio teatruose. Pagal jo knygas pastatyti 8 kino filmai.

2007 metais J.Poliakovas vadovavo 16-ojo atvirojo NVS šalių, Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino festivalio Anapoje („Kinošok“) vertinimo komisijai. Didįjį festivalio prizą pelnė režisieriaus Algimanto Puipos filmas „Nuodėmės užkalbėjimas“, sukurtas žinomos rašytojos Jurgos Ivanauskaitės romano „Ragana ir Lietus“ motyvais.

„Nežinau, kodėl jį atrinko kiti komisijos nariai, bet aš jį pasirinkau todėl, kad šio filmo pagrindas – gera literatūra, įtikinantys charakteriai, rimtas filologijos darbas“, – aiškino rašytojas J.Poliakovas. – Ir šio festivalio bėda ta, jog kinas nusprendė galįs gyventi be literatūros, bet tai neįmanoma.“

Kolegos ir draugai apie jį sako: „Nuostabus žmogus: talentingas, aistringas, ambicingas, žavus, kalbus, pastabus ir kandus tiek, kad sunkiai randa teigiamų herojų savo romanams. Publika atsidėkoja tuo pačiu, audringai reaguodama į visas emocijas“.

Susitikimas vyks birželio 19 d. Vilniuje, viešbučio „Šarūnas“ konferencijų salėje (Raitininkų g., 4). Pradžia 17.30 val. Į susitikimą kviečiami žurnalistai, literatai, teatro ir kino veikėjai, aukštųjų mokyklų dėstytojai ir studentai, mokytojai ir vyresniųjų klasių moksleiviai, visi J.Poliakovo kūrybos gerbėjai. Renginys vyks lietuvių ir rusų kalbomis.

Įėjimas laisvas, prieš tai būtinai užsiregistravus telefonu +370 607 36477 arba e-mail: formatasa3lt@gmail.com

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą