Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 16d. 21:59

Vilniuje vyks Gailestingumo vakaras jaunimui

Taize renginiai.
Taize renginiai vyks daugybėje sostinės vietų.

Ruošiantis Taize bendruomenės žiemos susitikimui Rygoje ir baigiant Dievo Gailestingumo metų šventimą, Taize bendruomenės broliai kartu su Šv. Jono bendruomene kviečia jaunimą į Vilniaus miesto Taize - Gailestingumo vakarą, kuris vyks spalio 18 d. 19.30 val. Išganytojo bažnyčioje, Antakalnio g. 27.  

Renginio programoje – vaidinimas, mokymas, Taize pamaldos, adoracija, išpažintys, užtarimo malda. Svečiuosis Taize bendruomenės brolis Jeanas – Marie.

Taize bendruomenės įsikūrė, kai 1940 m., būdamas 25-erių, brolis Roger paliko gimtąją Šveicariją ir apsigyveno Prancūzijoje. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, brolis Roger buvo įsitikinęs, kad turi padėti patekusiems į nelaimę žmonėms.

Mažytis Taizé kaimelis, kur jis apsistojo, buvo prie pat demarkacijos linijos, dalijusios Prancūziją į dvi dalis. Gavęs nedidelę paskolą, brolis Roger ten nupirko namą su ūkiniais pastatais, kur jis priimdavo pabėgėlius, tarp kurių buvo ir žydų. Baigiantis karui 1944 m. brolis Roger gyveno ir dar keletas brolių pradėjo bendruomenės gyvenimą.

Šios bendruomenės misija būti konkrečiu susiskaldžiusių krikščionių ir supriešintų tautų susitaikinimo ženklu.

Šiandien bendruomenė vienija apie šimtą brolių – katalikų ir įvairios kilmės protestantiškų konfesijų atstovų – iš beveik trisdešimt šalių. Bendruomenės broliai pragyvena tik iš savo darbo, nes nepriima dovanų ar aukų. Be to, jei kuris nors brolis paveldi savo šeimos turtą, bendruomenė visa tai atiduoda vargšams.

Šios bendruomenės misija būti konkrečiu susiskaldžiusių krikščionių ir supriešintų tautų susitaikinimo ženklu. Brolis Roger mirė, sulaukęs devyniasdešimties metų, 2005 m. rugpjūčio 16 d. po užpuoliko iš minios smūgio peiliu vakarinių pamaldų metu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos