Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje vyks Knygų medžių šventė

Knygų medis
Knygų medis
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 29 d., šeštadienį, Vilniuje vyks Knygų medžių šventė, kurios metu bus paskelbti ir apdovanoti daugiausiai skaitantys Lietuvos vaikai. Visą vasarą vaikai buvo kviečiami skaityti kuo daugiau knygų, klijuoti lapelius su jų pavadinimais ant simbolinių Knygų medžių ir taip juos „auginti“.

Šeštadienį vyksiančioje šventėje, kurioje laukiami visi norintys, bus išrinkta 12-a uoliausių jaunųjų skaitytojų. Reginio metu susirinkusiuosius linksmins aktorių trupė „Teatriukas“. Ši iniciatyva yra įmonių grupės „Alma littera“ inicijuoto projekto „Augu skaitydamas“, kuriuo siekiama skatinti skaitymą ir formuoti vaikų skaitymo įpročius, dalis. 

„Per vasarą Lietuvoje sulapojo visa Knygų medžių alėja. Smagu, kad Knygų medžius augino ne tik pavieniai vaikai, bet  ir visos klasės ar darželių grupės. Pavasarį žadėjome, kad apdovanosime daugiausiai skaitančiuosius, o dabar savo pažadą tesime ir kviečiame visus vaikus ir tėvelius susitikti linksmoje šventėje“, – teigia Danguolė Viliūnienė, leidyklos „Alma littera“ direktorė.

Nuo rugsėjo 18 d. iki 25 d. vaikai savo per vasarą „užaugintus“ Knygų medžius buvo kviečiami atnešti į knygynus „Pegasas“. Tačiau, anot D. Viliūnienės, neturėtų nusiminti ir tie vaikai, kurie savo Knygų medžių nespėjo pristatyti į knygynus iki nustatytos datos. Jie juos gali atsinešti tiesiai į šventę ir, užregistravę, turės galimybę lygiomis teisėmis konkuruoti dėl daugiausiai skaitančio vaiko titulo.

12 didžiausius Knygų medžius „užauginusių“, t. y. daugiausiai skaitančių Lietuvos vaikų, kurie bus paskelbti per renginį, bus pakviesti dalyvauti LTV laidoje „Tūkstantmečio vaikai“. Jos metu bus išrinktas pagrindinio prizo – kelionės į Disneilendą – laimėtojas.

Be linksmybių su aktorių trupe „Teatriukas“, šventėje vaikų laukia įvairūs konkursai ir dovanėlės. Taip pat visi susirinkusieji galės pasigrožėti Knygų medžių alėja bei didžiausia Lietuvoje vaikų parašyta knyga.

Iš viso Lietuvos vaikams nuo gegužės mėnesio buvo išdalinta 30 tūkstančių Knygų medžių. Jie buvo dalijami šalies bibliotekose, knygynuose, taip pat įvairių „Augu skaitydamas“ renginių ir iniciatyvų metu.

Renginio vieta: PC „Panorama“, Centrinė aikštė. 
Renginio laikas: Rugsėjo 29 d., šeštadienis, 13.00 val. 
Renginys – nemokamas.

Projektas „Augu skaitydamas“ jau kvietė mažuosius ir paūgėjusius siekti didžiausios Lietuvoje vaikų parašytos knygos rekordo. Nuo gegužės iki birželio vidurio Lietuvoje vyko Vaikų knygų mėnuo – jo metu didžiausių šalies miestų knygynuose žymūs šalies žmonės vaikams skaitė ištraukas iš savo mėgstamiausių vaikystės knygų. Liepą ir rugpjūtį projekto inicijuoti skaitymai su žymiais žmonėmis vyko vaikų ligoninėse. Tais pačiais mėnesiais didžiuosiuose Lietuvos miestuose ištraukas iš savo mėgstamiausių vaikiškų knygų vaikams skaitė miestų merai.

Projektas „Augu skaitydamas“ yra pirmasis leidyklos „Alma littera“ iniciatyvos – „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“ žingsnis. Juo siekiama padėti tėvams formuoti vaikų skaitymo įpročius, ugdyti skaitymo įgūdžius bei paversti skaitymą mėgstamu užsiėmimu ir tokiu būdu užtikrinti geresnę jų ateitį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau